לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
עמוד ראשי
תכנית 4 שנתית ברפואה
מכינה ללימודי רפואה בפולין
האוניברסיטה לרפואה בפולין
לימודי תואר שני בפסיכולוגיה בפולין
לימודי פיזיותרפיה בפולין

לימודי רפואת שיניים בפולין


האוניברסיטה לרפואה בפוזנן , פולין
Poznan University of Medical Sciences
האוניברסיטה לרפואה בשצ'צ'ין , פולין
Pomeranian Medical University in Szczecin
האוניברסיטה לרפואה בריגה , לטביה
Riga Stradins University 

משך הלימודים הוא 5 שנים כשבסיומן יקבלו הסטודנטים את התואר DDS [ Doctor of Dental Surgery ]I או DMD
הדגש בתכנית ללימודי רפואת שיניים בשפה האנגלת הוא היחס האישי והתמיכה בסטודנטים החל מהשנים הראשונות הפרה-קליניות ובפרט בשלב הלימודים המעשיים. כדי לשמור על רמת הלימודים הגבוהה והיחס האישי לכל סטודנט ההכרחיים להכשרת רופאי שיניים איכותיים האוניברסיטה מגבילה את מספר הסטודנטים בפקולטה לרפואת שיניים ל-30 בכל שנה.
כל ההרצאות והלימודים התיאורטיים [הן בשלב הלימודים הפרה-קליניים והן בשלב הלימודים הקליניים ] מתבצעים בקבוצות לימוד של עד 10 סטודנטים בכיתת לימוד . מה שמבטיח מסגרת לימודים אישית והבנה מקסימלית של החומר הנילמד [ ההיכרות בין המרצים לסטודנטים היא אישית שמבטיחה למעשה שכל סטודנט יקבל את מלוא תשומת הלב וההשקעה הנחוצה לו באופן אישי להבנה והתמודדות עם החומר הנילמד].


בשלבי הלימודים המעשיים [ מעבדות אנטומיה/היסטולוגיה וכ'ד , והלימודים המעשיים של רפואת השיניים ] הסטודנטים מחולקים לקבוצות לימוד של עד 4 סטודנטים בקבוצה , כשלכל קבוצה מרצה אישי שמלווה את הסטודנטים בקבוצה לכל אורך הקורס.
בכל הקורסים , החל מהשנה הראשנה ועד לשנים הקליניות , הסטודנטים נבחנים בכל 2 - 3 שבועות על החומר אשר נלמד בפרק זמן זה. כך שמבהלך כל קורס ישנם כ 3 - 4 בחנים במהלך הסמסטר. יש לעבור בהצלחה את כל הבחנים במהלך הקורס כדי להיות זכאים לגשת למבחן הסופי של הקורס בסוף הסמסטר או בסוף השנה האקדמית [ בהתאם לכל קורס ]. שיטה זו מבטיחה למעשה שהסטודנטים ילמדו ברצינות ויהיו ממוקדים בחומר הנלמד לאורך כל הסמסטר ולא רק לפני הבחינות. בנוסף שיטה זו מקנה לסגל האקדמי של הפקולטה את האפשרות לעקוב אחר הישגיו של כל סטודנט באופן אישי במהלך כל הסמסטר וכל קורס ועפ'י נתונים אילו להעריך את יכולתיו האקדמאיות , וכך לתגבר כל סטודנט באופן אישי עפ'י צרכיו.
כל ראש קורס מקצה במהלך השבוע מספר שעות אחה'צ לשיעורים פרטיים לסטודנטים המתקשים בנושאים מסויימים וזקוקים לתגבור אישי [ שיעורים פרטיים אילו ניתנים כחלק מהשירות של האוניברסיטה לסטודנטים והם כמובן ללא כל תשלום נוסף ].


גם שיטת הלימודים והמבחנים היא זהה לזו הנהוגה בבתי הספר לרפואה בארה'ב ובישראל : המבחנים הם בכתב בשיטת ' שאלות אמריקאיות ' + מבחן מעשי במעבדה / מול החולה. מה שיכין את הסטודנטים בצורה האופטמלית ביותר לקראת מבחני הרישוי לרפואה הנהוגים בישראל וארה'ב.
סטודנטים המעוניינים יוכלו לעבוד ולתרגל את המיומנות הקלינית שלהם גם בשעות הפנאי אם ירצו בכך. הסגל תמיד נכון לעזור ולסייע ואף מעודד סטודנטים לפעילות מדעית וקלינית אף מעבר לתכנית הלימודים הרשמית של הפקולטה.
סטודנטים המעוניינים להעמיק את התענינותם בעולם המחקר ברפואה יכולים כבר מהשנים הראשונות להצטרף לאחת מקבוצות המחקר של הפקולטה ולהשתתף בקונגרסים ברחבי פולי ולטביה ן ובקונגרסים בינלאומיים בחו'ל
הסטודנטים הזרים מגיעים בעיקר מנורבגיה, שבדיה, ארה'ב, גרמניה,  קנדה, אנגליה ,  וישראל. כיום מהווה הפקולטה כאחד היעדים הפופולריים ביותר ללימודי רפואה בחו'ל בשפה האנגלית בקרב סטודנטים ממדינות אילו הבוחרים בלימודי רפואת שיניים בחו'ל.
הפקולטה לרפואת שיניים ממוקמת במבנים חדישים ומודרנים בתוך מתחםמבתי החולים האוניברסיטאים של הפקולטה לרפואה כך שרוב ההרצאות, הסמינרים והתרגול המעשי החל מהשנים הראשונות הם בקמפוס רפואי אחד באזור יפיפה הקרוב למרכז העיר.
בשנים האחרונות קיבלה הפקולטה לרפואת שיניים ממשלת פולין וממוסדות האיחוד האירופאי תקציבי ענק לפיתוח ולמחקר, בעקבות זאת רכשה הפקולטה ציוד מהמתקדם בסוגו בעולם ללימוד ותרגול סטודנטים לרפואת שיניים.
בין כל הציוד והמכשור המתקדם הפקולטה גאה ברכש של למעלה ממאה פנטומים [עמדות תרגול] החדישים מסוגם בעולם המיועדים לתרגול טיפולי שיניים וניתוחי פה ולסת. כל עמדות התירגול מחוברות לרשת מחשבים   ומערכת ווידאו המתעדת את עבודתו של הסטודנט באופן שהמורה יכול להדריך , לעקוב ולתקן כל תלמיד באופן אישי בכל רגע נתון. בנוסף התלמיד יכול לצפות בסרט המתעד את עבודתו בכל עת [גם מהבית באמצעות רשת האינטרנט של האוניברסיטה ] וכך ללמוד ולקבל הערות והנחיות לגבי עבודתו המעשית באופן אישי ישירות דרך מערכת האינטרנט של הפקולטה לרפואת שיניים.
הכרת התואר בארץ ובעולם:
• משרד הבריאות הישראלי והגוף להערכת תארים אקדמאים מחו'ל.
תואר אירופאי , התואר מוכר בכל מדינות האיחוד האירופאי והבוגרים רשאים לעסוק ברפואת שיניים בכל המדינות באיחוד האירופאי ללא כל צורך בבחינות נוספות. [יש לציין שבוגרי הפקולטה לרפואת שיניים מפולין ולטביה נחשבים לרופאים מצטיינים ומבוקשים בשנים האחרונות לעבודה בכל מדינות האיחוד האירופאי].
• US Department of education. ארה'ב וקנדה
• הבוגרים זכאים להבחן בבחינת הרישוי לרפואת שיניים בארה'ב וקנדה.


האוניברסיטאות נמצאות בערים אוניברסיטאיות תוססות שהינם מרכזים אקדמאים - תרבותיים ותיירותיים מהחשובים במדינות האיחוד האירופאי.


מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS