לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

מכללת אלבאום

מכללת אלבאום קיימת כ-20 שנה ומטרתה להכשיר מטפלים מקצועיים בתחום הקשב והריכוז, קשיי תפקוד ולמידה. השיטה מיועדת לטיפול בילדים, נוער ומבוגרים תוך אבחון מקור הקשיים הפוגעים בתפקוד היומיומי ומתן תוכנית טיפולית אינדיבידואלית לכל מטופל.
השיטה דוגלת בראיה הוליסטית לגבי כל אדם ויכולותיו ולכן נותנת טיפול אינטגרטיבי ומענה מערכתי - רב תחומי, השם את המטופל במרכז. אנו מאמינים במתן הזדמנות שווה לכל אדם לטפל ולחזק את עצמו מתוך הכרה והתחברות ליכולות הטמונות בו.
'כי כל אדם זקוק לפחות לאדם אחד שיאמין בו'.

מהי שיטת אלבאום ?      
שיטת אלבאום הינה שיטת טיפול ייחודית הנשענת על הגישה הנוירו פיזיולוגית והפסיכולוגיה ההתפתחותית. בבסיס השיטה אימון ותרגול גופני המיועד לשפר תפקודי חיים ולמידה. השיטה מטפלת בקשיי למידה [דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה], קשיים בתפקוד המוטורי, וויסות חושי, קשב וריכוז, היפראקטיביות, אימפולסיביות, בעיות התנהגות, דימוי עצמי נמוך, חוסר סדר וארגון, קשיי התמצאות במרחב,מתח גופני, וויסות רגשי ועוד.

הצורך בהתמודדות עם קשיים אלה ואחרים הוליד את הרעיון לגישה טיפולית אינטגרטיבית ייחודית המבוססת על מערך M.C.Q - Multiple coordinative qualities [איכות השילוב בין האינטליגנציות]. מערך זה מבטא את השילוב והתיאום בו זמנית של ארבע מערכות תפקודיות בסיסיות: גופנית, רגשית, חשיבתית ואנרגטית [חושית]. כאשר ארבע מערכות אלו פועלות בתיאום ובשילוב [מצב של M.C.Q תקין] מתקיימים התנאים המאפשרים מימוש יכולות מקסימאלי של הפרט. חוסר התיאום בין המערכות יכול להוות גורם המעכב את מימוש היכולות והחזקות של הפרט והוצאתן לפועל.

מסלול הלימודים:
מסלול הלימודים הינו תלת שנתי הכולל את עקרונותיה הייחודיים של השיטה לצד לימודים עיוניים מתחום הפסיכולוגיה, אנטומיה, קינסיולוגיה , הנחיית הורים, מיומנויות קואצינג ועוד . סגל ההוראה כולל צוות מקצועי של מרצים, מורים אקדמאיים ומדריכים מוסמכים המלמדים בשיטת לימוד ייחודית המאפשרת לסטודנט להפוך למטפל ייחודי ומקצועי תוך העצמה והתפתחות אישית . 

משך הלימודים:

מסלול תלת שנתי [מרוכז בשנתיים קלנדריות] , יום וחצי בשבוע, יום שני: בין השעות: 09:00-18:00, יום חמישי: בין השעות 18:00-21:00 

- בסיום השנה הראשונה תינתן תעודה של 'מעסה רקמות עמוק בשיטת אלבאום'
בסיום הלימודים ועמידה בדרישות המסלול , תינתן תעודה ' מטפל מוסמך בשיטת אלבאום לטיפול בקשיי תפקוד ולמידה ' .

מרכז אלבאום תומך בסטודנט להפוך למטפל עצמאי על ידי הכוונה מקצועית ומתן כלים לפתיחת קליניקה אישית עם סיום הכשרתו ובמקביל שואף לשלב את הסטודנטים במרכז בתחומים השונים.

טיפול בתנועה

טיפול במגע

לקויות למידה

לקויי למידה

טיפול בלקויות למידה


אלטרנטיבי


רפואה משלימה


ריפוי בעיסוק


  

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS