לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
תמורות - המרכז לקידום רפואה משלימה - דף ראשי

תמורות- לימודי תזונה ונטורופתיה סינית

                        מטפל טוב מתחיל בסטודנט שטוב לו

תכנית רב שנתית לתזונה ונטורופתיה סינית
בכל המסלולים ללימודי נטורופתיה בישראל ילמדו אותך על חמש שיטות הטיפול: תזונה, צמחי מרפא, מגע ותנועה, גוף ונפש, ורפואה מערבית המנותקות זו מזו. רק בתמורות יתמקדו בשילוב שבין חמש השיטות ודיקור על-פי הפילוסופיה של הרפואה הסינית ויקנו לך יכולת להבין את הזיקה בין השיטות ולבנות תכניות טיפול המשלבות את השיטות באופן הנכון ביותר.


לימודי הנטורופתיה הסינית נחלקים לארבע חטיבות עיקריות:
חטיבת מגע [שיאצו וטווינה]
כאמור, הסינים מאמינים שכדי להיות מטפל טוב, צריך קודם כל להרגיש את הנקודה[צובו] דרך המגע. הדגש הוא על ההיבטים הגופניים והנפשיים הניתנים לטיפול בכלי מגע. מסלול זה מתפרש על פני שלוש וחצי שנים במשך כחצי יום לימודים בשבוע. המסלול מקיף את כל תחומי השיאצו והטווינה לרמת הסמכה מלאה. ניתן לבצע רק את המסלול זה ולהתחיל לעבוד בתחום, או להתרחב לתחומים נוספים בעולם הריפוי הטבעי.
חטיבת רפואה מערבית
מסלול הכולל מבט מעמיק על מחלות גופניות ונפשיות, מתמקד בתחומים אותם יפגוש הלומד בקליניקה שלו בעתיד. מסלול הרפואה המערבית כולל פרקים נרחבים בתזונה ואינטגרציה בין הרפואה המערבית לסינית [תרופות, תוספי מזון ובדיקות מעבדה בראייה אנרגטית].
חטיבת תזונה
חטיבה זו נלמדת בשלוש חטיבות: חטיבה מבואות בתזונה נכללת במסגרת לימודי המגע. חטיבת התזונה השנייה נלמדת במהלך לימודי הרפואה המערבית שם מושם דגש על תזונה בהיבטים מערביים לרבות השימוש בתוספי מזון. החטיבה השלישית כוללת התייחסות מעמיקה ואינטגרטיבית לגישות התזונתיות בראייה אנרגטית וסינית. במהלך הלימודים מושם דגש על תזונת הספורטאי, תזונת האישה, תזונת הקשיש ותזונה לתמיכה בבעיות נפשיות.
חטיבת צמחי מרפא
צמחים מערביים וסיניים נלמדים בגישה משולבת [ביוכימית ואנרגטית] בחטיבה מורחבת אשר מקנה כלים לבניית פורמולות בהתאם לעקרונות הרפואה הסינית המסורתית. מושם דגש על האינטראקציה בין הצמחים השונים ובין צמחי מרפא לתוספי מזון או תרופות, כלי זהירות ובדיקות מעבדה נדרשים. כמו כן מושם דגש על ההיבט הפסיכו-אקטיבי של כל צמחי בהתאם לגישה המסורתית הסינית.
חטיבת דיקור
הדיקור הוא כלי טיפולי חשוב ברפואה הסינית. הטיפול בו מבוסס על אותם עקרונות אבחון המקובלים בתזונה, מגע וצמחי מרפא. במהלך שנות הלימוד רוכש התלמיד כלים בגישה הסינית הקלאסית ושיטת חמש הפאזות, תוך הענקת תשומת לב להיבט הפילוסופי והפיזיולוגי של כל נקודה ונקודה.
חטיבת הקליניקה
חטיבה זו מהווה אינטגרציה בין כל החטיבות הקודמות. הקליניקה מופעלת לאורך כל שנות הלימוד [החל משנת הלימודים השנייה] בהתאם לנושאים הנלמדים: מגע, תזונה, דיקור וצמחים. כך רוכש התלמיד ניסיון קליני מעמיק בכל שיטה לפני שהוא מתחיל לשלב את כולן ביחד. שנת הלימודים האחרונה כוללת קליניקת מרפאות המבוצעת על מטופלי חוץ וקליניקה בבתי חולים המבוצעת במחלקות ומרפאות בתי החולים [פנימית, ילדים, שיקום ואורתופדיה, גינקולוגיה ומיילדות, פסיכיאטריה].
למידע נוסף מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS