לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת חיפה - עמוד ראשי

אוניברסיטת חיפה - תואר מוסמך במנהל ומדיניות ציבורית

חדש! תכנית לתואר שני במנהל ציבורי למנהלים בכירים בשלושה סמסטרים

תואר שני למנהלים במגזר הציבורי MPA - מוסמך במנהל ומדיניות ציבורית
לראשונה בישראל מוצע תואר שני [MPA] יעודי במתכונת מיוחדת בתחום המנהל והמדיניות הציבורית עם דגש על הבנה רחבה ומעמיקה של מגזר חשוב זה בהקשר לאומי ובינלאומי. התכנית מיועדת למנהלים מכלל ארגוני המגזר הציבורי בישראל [חינוך, בריאות, רווחה, בטחון, כלכלה, תחבורה, וכיו'ב] וכן לאנשי ממשל ומנהל בתחומים קרובים כמו ארגונים ללא כוונות רווח.
התכנית בנויה על פי צרכיהם של הלומדים ועל פי הצרכים הצפויים במערכות הממשל והמנהל בישראל בשנים הבאות. היא מושתתת על מיטב הידע והניסיון הקיימים בתחום ומתקיימים במחלקה הטובה מסוגה כיום בישראל.
תחום המנהל הציבורי והמדיניות הציבורית מתמקד בממשק שבין פוליטיקה, קביעה ועיצוב מדיניות, וניתוח המערכת הארגונית הציבורית, במדינה המודרנית. בנוסף לחקר סוגיות עיצוב וקביעת מדיניות ציבורית, עוסק התחום במדעי הניהול תוך הדגשת הקשרים בין תהליכים ומוסדות פוליטיים לבין פעילות ארגונית. בין הנושאים שיילמדו: מדיניות ציבורית, משפט מנהלי, ביקורת ציבורית ופנימית, משפט ציבורי, כלכלה פוליטית, התנהגות ארגונית, וניהול משאבי אנוש, תקצוב ציבורי ועוד.
בתכנית ה-MPA החדשה של אוניברסיטת חיפה מסלולים שונים המיועדים הן לכותבי תזה והן למנהלים בדרגות שונות בשירות הציבורי בישראל.

המסלולים המקנים תואר ב'מנהל ומדיניות ציבורית' [MPA] הינם:

1. מסלול מחקרי - כתיבת תזה - תכנית יוקרתית זו מיועדת לסטודנטים מצוינים המעוניינים להרחיב השכלתם במסלול מחקרי בתחום המנהל והמדיניות הציבורית ולרכוש את קדמת הידע המדעי בתחום שיוכל גם להכינם ללימודים מתקדמים בתחום [תואר שלישי - דוקטורט]. התכנית מציעה לסטודנטים מגוון רחב של קורסים בנושאים אקטואליים במיוחד ובעלי חשיבות תיאורטית ומעשית. הלימודים אינטנסיביים אך מרוכזים ביומיים בשבוע בלבד, בימי א' ו- ד' .
2. מסלול למנהלים בתחום כללי 'מנהל ומדיניות ציבורית' - מטרת מסגרת לימודים זו להרחיב ולהעמיק את הידע של מנהלים ביחס למופעי ניהול בכלל וביחס לפעילותם של ארגונים ציבוריים בפרט. התכנית מקנה למשתתפים כלי חשיבה וניתוח בתחום המינהל והמדיניות הציבורית והבנתם בהקשר הישראלי והבינלאומי. התכנית מכוונת למנהלים, בעלי תואר אקדמי וניסיון ניהולי מעשי, הרוצים בהעמקה ובפיתוח הידע ובהגברת המיומנות הניהולית שלהם. הידע שיירכש יאפשר למנהל הבנה טובה יותר של הכוחות הפנימיים הפועלים בארגונו ושל ההיבטים החיצוניים של סביבת הארגון, המשפיעים על תפקודו בסביבה מודרנית ומהירת שינויים. התכנית מתקיימת במסלול לא מחקרי.
3. מסלול למנהלים בתחום 'מנהל השלטון המקומי'- התכנית מכוונת להקנות לתלמידים ידע רחב בנושאי ניהול ומנהל השלטון המקומי בישראל תוך הבנת מאפייניו, מרכיביו, תפוקותיו, והסביבה בה הוא פועל. התכנית תשלב ידע תיאורטי בנושאי ממשל ומנהל עם בסיס מתודולוגי ואמפירי המהווה חלק בלתי נפרד מהמחקר והידע בתחום. התכנית מיועדת לקבוצה מצומצמת של ראשי עיריות, ראשי רשויות מקומיות, ובכירים הנושאים בתפקידים מנהליים שונים בגופים אלה. כמו כן תקלוט התכנית מדי שנה מספר מצומצם של סטודנטים צעירים בעלי כישורים גבוהים שאינם עובדים במערכות ממשל מקומי אך רואים בו פוטנציאל תעסוקתי והתמחותי בעתיד. התכנית מתקיימת במסלול לא מחקרי.
4. מסלול למנהלים בתחום 'ביקורת פנימית וציבורית'- תכנית ייחודית זו היא היחידה בישראל המקנה הן תואר MPA והן הסמכה בתחום הביקורת הציבורית. היא מכוונת להרחבת והעמקת הידע וההשכלה של התלמידים בתחומי הביקורת הציבורית והפנימית, ובתחומים משיקים הקשורים למשפט מנהלי ובקרה פיננסית במערכות ציבור. התלמידים ישותפו בתהליכי חשיבה ביחס לתפקודם של זרועות הביקורת במנהל הציבורי בישראל ובעולם ויוכשרו לשמש חלק ממנגנון הביקורת החשוב כל כך לדמוקרטיה באשר היא. התכנית מתקיימת במסלול לא מחקרי.
יתרונות התכניות המוצעות: הלימודים במסלול המנהלים מתקיימים ביום לימודים אחד בשבוע [ימי שלישי או חמישי] כך שיכולים להשתלב היטב עם המשך עבודה סדיר. משך הלימודים: ארבעה סמסטרים
כיתה קבועה סביבת לימודים ייחודית ונוחה במיוחד, אפשרות להתמחות בארגונים ציבוריים, אפשרות למלגות על בסיס אישי, אפשרות לנסיעה לחו'ל לשמיעת קורס בינלאומי באוניברסיטה יוקרתית בארה'ב
במחלקה מלמדים טובי המרצים בתחום זה בארץ וכן מספר רב של מומחים מהתחום המשפטי, ניהולי, וארגוני בעלי ניסיון רב בעבודה עם גופי ממשל ומנהל ציבורי.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS