לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
לימודי ליצנות

Isis Israel - אייסיס ישראל, המרכז לפסיכודרמה

מרכז אייסיס ישראל [Isis Israel] המרכז הישראלי לפסיכודרמה ולהכשרת מטפלים הוקם על-ידי יעקב נאור בשנת 1996 מתוך רצון לשנות את תפיסת הלימוד הרגילה וליישם גישה חווייתית והתנסותית כמקור למידה. באמצעות גישה זו מעודדים את במרכז אייסיס את הסטודנטים לחשוב באופן עצמאי, ללמוד את עקרונות הגישה הטיפולית מתוך התנסות אישית ולתת מקום לשונה על מנת ליצור דיאלוג המאפשר ביטחון, חופש ביטוי וצמיחה.
אייסיס ישראל מעוניינת להקנות לתלמידיה את יכולת השימוש באמנויות כאמצעי הבעה ויצירה, ולפתח ולהפיץ את השיטה הבין תחומית בלימודי פסיכודרמה, ג'לולוגיה, ליצנות רפואית ותרפיה בשילוב אמנויות.
התוכנית היא בשיתוף פעולה של היחידה להשתלמויות והדרכה של ביה'ס לחינוך של אוניברסיטת בר אילן. מוכר על-ידי: האיגוד הישראלי לפסיכודרמה, FEPTO האיגוד האירופאי לתוכניות הכשרת מטפלים בפסיכודרמה.


תפיסת העולם של אייסיס: העיקרון המנחה אותנו בתהליך הכשרת מטפלים בפסיכודרמה הוא:
- כלי העבודה העיקרי של המטפל הינו הוא עצמו.
- הטיפול מותאם לאדם ולא האדם לטיפול.
במקביל לתהליך הכשרתם, עוברים הסטודנטים תהליך התפתחות שיסייע להם לגדול, לבחור בחירות נכונות, לנצל את האנרגיות והכוחות החיוביים הטמונים בהם ולהיות נאמנים לעצמם.

פסיכודרמה בשילוב אמנויות זוהי גישה פתוחה ויצירתית לתחום הטיפול. גישה זו אינה מציעה פתרונות לסילוק או תיקון רגשות שליליים או כאב, אלא מאפשרת את ביטויים דרך פעולה קול, צורה וצבע, על-ידי שימוש בפסיכודרמה ובאמנויות שונות: ציור, פיסול, ריקוד ותנועה, מוסיקה, דרמה, שירה וסיפור. ביטוי דרך האמנויות מאפשר חקירה מעמיקה של הרגשות, גילוי רבדים סמויים וכוחות פנימיים ובכך מתאפשרת הזדמנות לפריצת דרך, שחרור חסמים וריפוי.
מתכונת הלימודים: מסלול ההכשרה הינו תלת שנתי במתכונת של יום לימודים בשבוע, בשעות אחה'צ והערב.
תעודה: מרכז אייסיס ישראל מעניק לבוגריו בשיתוף עם היחידה להשתלמויות והדרכה של ביה'ס לחינוך של אוניברסיטת בר אילן תעודה בפסיכודרמה בשילוב אמנויות.
צוות המורים: המורים והמנחים במסלול מורכב מאנשי מקצוע נבחרים תואר שני ומעלה] בעלי מוניטין רב וניסיון מקצועי עשיר, המלמדים במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו'ל. הסגל פועל בניהולו האקדמי של יעקב נאור – מחלוצי הפסיכודרמה בארץ וחבר בצוות המנהל של FEPTO

חדש באייסיס ישראל! קורס יישומי הפסיכודרמה בשוק החופשי, בארגונים ועסקים

בשנים האחרונות עוברים ארגונים עסקיים רבים תהליכי צמיחה שונים באמצעות אימונים. האפקטיביות העצומה של הפסיכודרמה, בכל מקום  בו הוצבה מטרה להגיע להישגים מהירים יחסית, דרך חוויה מעשירה, הופכת אותה לאחת השחקניות הבולטות בעסקים ובארגונים מובילים.
 
העבודה בארגונים שונה באופן מהותי מעבודה טיפולית בפסיכודרמה, השפה הכוחות הדינאמיקה המטרות כל אלה מקבלים משמעות, כיוון ומיקוד שונה.

מבנה הקורס: הקורס יתקיים במתכונת של סדנת התנסות בת 14 מפגשים בני שלוש וחצי שעות [4 שעות אקדמאיות]. בכל מפגש יחקרו, ילמדו ויתרגלו המשתתפים כיצד לעשות שימוש בכלי הפסיכודרמטי לצורך השגת מטרה מוצהרת מראש, ויעבדו עם תוכן מכוון לצורך, בקונטקסט של ארגונים, עסקים וקהלי יעד שיסומנו כרלוונטיים.

מטרות הקורס:
1. פיתוח החשיבה והרעיונות ליישומים השונים של הפסיכודרמה ככלי עבודה והשפעה בתחומי עבודה ויישום שונים.
2. הקניית מיומנויות בסיסיות לשימוש בכלים הפסיכודרמטיים המתייחסים למדדי פיתוח בהיבט הפרטני או הצוותי, כמו: התמודדות עם שינויים בארגון, עבודה בממשקים, פיתוח יצירתיות, מנהיגות וכלים ניהוליים, קונפליקטים ביחסי עבודה ועוד.
3. פיתוח קבוצת עבודה, חקירה ויצירה המשלבת סימון מטרה , התנסות חווייתית ושילוב תכנים ומודלים תיאורטיים ויישומיים.

הקורס מיועד: לסטודנטים ובוגרי תכניות הכשרה בפסיכודרמה, יועצים ומנחי קבוצות.
 
נושאים עיקריים שיעלו יחקרו וילמדו במהלך הקורס: משמעויות העבודה בארגונים, שימוש בכלי הפסיכודרמטי בעבודה שאינה טיפולית בהגדרה, טכניקות פסיכודרמטיות המתאימות לשימוש בעבודה בארגונים, פסיכודרמה בעבודה קצרת מועד.

למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו

התקשרו אלי עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS