לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

מדיסין - המכללה לרפואה משלימה

מדיסין המכללה המובילה בישראל לרפואה משלימה מבית המכללה למנהל הינה מוסד של חזון המושתת על עקרון אנשים בריאים היוצרים חברה בריאה וסביבה טובה יותר. אנו מאמינים כי זו תרומתנו לחברה ולאיכות חיינו. על כן, הצבנו לנו למטרה להיות המוסד המוביל בארץ לרפואה משלימה המהווה גשר של הבנה ופתיחות בין מדעי הרפואה הקונבנציונלית ושיטות הריפוי המשלימות.
כחלק מתפיסה זו אנו משקיעים ושוקדים על פיתוח תוכניות לימוד באיכות גבוהה המשלבות מרכיבים משלימים : לימודים תיאורטיים ברמה אוניברסיטאית ובצדם הכשרה קלינית טיפולית בבתי חולים, מרכזיים רפואיים, בתי אבות ומוסדות שיקום.
תוכניות הלימוד עומדות בדרישות כל האיגודים המקצועיים ובסטנדרט של מוסדות לימוד מובילים בעולם.
איכות ההוראה הינה מרכיב מרכזי בהבנתנו את תפקידינו כמכללה מובילה. כיוון שכך היא באה ליד ביטוי בגיוס סגל ההוראה מהשורה הראשונה והקפדה על רמה גבוהה בעזרת עדכונים שוטפים והכשרות לאורך שנת הלימודים. עם סגל ההוראה במכללת מדיסין נמנים מרצים בעלי שם המגיעים ממיטב האוניברסיטאות בחו'ל. קלינאים מבכירי התחום בישראל בעלי ניסיון טיפולי רב ואנשי מחקר המשתפים את הלומדים בניסיונם הרב ובידע האקדמי הנרחב שצברו בתחומי התמחותם.
המכללה מקיימת באופן קבוע כנסים אקדמיים , ימי עיון, שיח מטפלים ורופאים וזאת במטרה לעודד את השיח האקדמי בתחומי התמחותה של מדיסין ולהביא חוקרים בעלי השפעה להיכרות עם סגל המכללה ובוגריה מחד ועם תחום הרפואה המשלימה מאידך.
חלק בלתי נפרד מתפישת העולם שלנו דוגל בעזרה לקהילה המשלבת הן תחושת שליחות בקרב המטפלים והן סיוע ממשי לאלה הנזקקים לטיפול שאינם מסוגלים לקבלו באופן אחר. מדיסין משתתפת באופן קבוע בארגון פעילויות התנדבות והעמקת הידע לקהילה. מטרת הפרוייקט, העמקת הקשר של המכללה עם הקהילה וצרכיה והעלאת מודעות הציבור לבריאות טובה בכלל ורפואה משלימה בפרט.
כמוסד שמייחס חשיבות למחקר ואקדמיה במקביל לפעילות קלינית של טיפול , מוציאה המכללה כתב עת מדעי בשם 'חותם סין'. במאמרי העיתון מובא סיקור תחום הרפואה המשלימה מהיבטים שונים עם דגש על רפואה סינית ובהם: שיטות טיפול חדשות, עדכונים מהארץ והעולם ותיאורי מקרה של מטופלים והטיפול בהם.
כבכל העולם, גם בישראל הנטיה להכיר בחשיבות רפואה משולבת תופסת תאוצה באופן מרשים. ברור כבר כעת כי מי שמכיר בכך זוכה להערכת החולים. כחלק מהרצון של מדיסין לפעול לשילוב של מטפלים איכותיים ומקצועיים במסגרות השונות, פועלת המכללה במישורים שונים הן לקידום הרפואה המשלימה בישראל והן למציאת הדרכים המיטביות לשילובה במסגרות הרפואה הקיימות.

מגמות הלימוד :
רפואה סינית, נטורופתיה, הומאופתיה, שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה, עיסוי הוליסטי, ארומתרפיה, פרחי באך וסו ג'וק.

לימודי חובה:
רפואה מערבית: מכללת מדיסין רואה את לימודי הרפואה המערבית כחלק בלתי נפרד מלימודי הרפואה המשלימה. לימוד עקרונות הרפואה המערבית מעשיר ומרחיב את עולמו המקצועי של המטפל ברפואה המשלימה ומאפשר יצירת רפואה שלמה. כל מגמות הלימוד משלבות לצד הרפואה המשלימה לימודי רפואה מערבית הכוללים נושאים כגון: אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה, הבנת תהליכים יוצרי מחלה וביטוייהם הקליניים בגוף האדם, אבחנת מחלות ועוד.
הלימודים מקנים ידע בסיסי חשוב למטפל ברפואה המשלימה בעולם המערבי ומאפשרים לו להשתלב בעבודתו ברפואה ממסדית על ידי הכרת השפה, יצירת קשר מטפל עם מטפל ומטפל עם מטופל והבנת עקרונות המחקר הרפואי המערבי.
פסיכולוגיה - במסגרת הלימודים מקבלים הסטודנטים שיעורים מקיפים בתחום הפסיכופתולוגיה, מודעות עצמית ויחסי מטפל מטופל, קורסים אשר הותאמו במיוחד לרפואה המשלימה ומהווים חלק אינטגרלי ממנה תוך הישענות על יסודות הפסיכולוגיה המערבית.

קורסי העשרה : 

צ'י קונג - שיטת תרגול עתיקה שמקורותיה בסין המיועדת לעודד ולטפח את אנרגיית החיים -הצ’י. תרגול הצ‘י גונג נעשה ע'י התבוננות פנימית ואיחוד של הנשימה עם זרימת הצ’י והתנועה ומאפשר הרפיה ערנית וחידוד החושים וההכרה. הצ‘י גונג מאזן את מערכת העצבים ומאפשר חמצון וניקוי כלי הדם, משפר את היציבה, הקואורדינציה והריכוז ומחזק את הגוף.
יוגה - שיטת תרגול שמקורה בסין המשלבת תנועה ונשימה כדרך חיים. שוזר שני רבדים גוף ונפש. בהיבט הגופני מסייע ליצירת גמישות, כול לסיבולת לב ריאה. ומן ההיבט הנפשי נודע בגבולות הרוחניים תוך שליטה בנשימה.

 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS