לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מכללת שאנן - עמוד ראשי

מכללת שאנן - הכשרת גננות ומורות לגיל הרך

המסלול להכשרת גננות ומורות לגיל הרך
תנאי קבלה: למסלול זה ניתן להתקבל עם ממוצע בגרות 92 ומעלה ללא חובת מבחן פסיכומטרי כל זאת בתנאי שבמסלול זה אין משלבים את המסלול של החינוך המיוחד.
במסגרת לימודיה, הסטודנטית תצויד בידע מקצועי וחינוכי בתחום התפתחות הילד ויכולתו האמוציונלית והאינטלקטואלית. הסטודנטית תהא מסוגלת לאבחן ולזהות כל ילד - בהתאם ליכולתו האישית ולקדמו באמצעות תהליכי גרייה ומעורבות חינוכית, מתוך אמפטיות מלאה. הסטודנטית תרכוש כישורי הוראה, שיאפשרו לה להיות מחנכת אוטונומית, המסוגלת להפעיל שיקולי דעת פדגוגיים רלוונטיים לילד הבודד ולאוכלוסיית הילדים בקהילה ותשאף לעבוד בשיתוף פעולה עם ההורים ועם הצוות החינוכי.
יכולתה האקדמית של הסטודנטית בתחום מקצועות ההוראה תתבסס על שליטה בגופי ידע ועל מיומנויות חקר עצמיות. הסטודנטית תפעל מתוך מערך שיקולי דעת וחשיבה רפלקטיבית, ותשתמש בכלים יצירתיים ומגוונים בכדי לפתח לומד בעל סקרנות ואוטונומי. יכולתה והכשרתה הפדגוגית תתבסס על התנסות מגוונת בהוראה ועל ליבון סוגיות חינוכיות בממד המעשי ובממד העיוני.
תחומי הלימוד:
1. לימודי חינוך הכוללים קורסי מבוא לפסיכולוגיה, לסוציולוגיה של החינוך, למחשבת החינוך, לשיטות מחקר, לסטטיסטיקה וקורסים לרכישת דרכי כתיבה אקדמיות.
- סוגיות נבחרות בחינוך ובדרכי הוראה - במסגרת זו נידונים היבטים פסיכולוגיים, התפתחותיים, קוגניטיביים וסוציולוגיים של ילדים בגיל הרך [למשל עיונים בפסיכולוגיה התפתחותית, ובסוגיית המוכנות של ילדים לגן ולבית הספר], טיפוח האוריינות, חינוך לערכים, ניתוח ציורי-ילדים, עיון בליקויי תקשורת וכן הכרת מאפייני הילד המתקשה ודרכי שילובו בכיתה הרגילה.
- לימודים מתודיים שמטרתם לקשר בין הקורסים העיוניים בתחומי החינוך ומדעי העזר הנלווים אליו לבין המעשה החינוכי, הבא לידי ביטוי בעבודה המעשית.
2. לימודים דיסציפלינריים הכוללים לימודי מקרא, תושב'ע, ספרות, מדע, ריתמוזיקה, תנועה ולשון עברית.
- לימודי יסוד והכשרות בתחומי מתמטיקה, אנגלית ושילוב אמנויות - במהלך כל ארבע השנים.
- התנסות בהוראה - התנסות זו מתקיימת במהלך שלוש שנות הלימוד הראשונות. בשנה הראשונה מתרכזת ההכשרה המעשית בגן הילדים בתצפית שיטתית בילדים, בעבודתה של המחנכת בתחום התוכני והארגוני וכן בהתנסות מודרכת ומדורגת בפעילויות חינוכיות וארגוניות במוסד החינוכי.
בשנה השנייה מתנסה הסטודנטית בכיתות א'-ב' של בית הספר היסודי בהיקף של יום בשבוע. בשנה השלישית תוכל הסטודנטית לבחור את מוקד ההתנסות שלה - גן, ובבי'ס כיתות א' ו-ב' - תוך מעורבות פעילה במסגרת החינוכית שהיא פועלת בה.
במהלך כל השנים משולבות תקופות של עבודה מעשית רצופה במשך שבועיים-שלושה בכל שנת לימודים. כמו-כן יתקיימו סיורים לימודיים במערכות חינוך של הגיל הרך תוך התוודעות לתפיסות עולם חינוכיות שונות. בשנה הרביעית תתווסף התמחות [סטאז'], אשר במסגרתה תפעל הסטודנטית כמחנכת לגיל הרך בהיקף של מינימום שליש משרה במסגרת קבועה לאורך השנה.
- לימודי העשרה - בנוסף ללימודי החינוך והדיסציפלינות השונות יינתנו קורסי העשרה במחשבת היהדות, וכן תיחשף המורה לעתיד למגוון רחב של תחומי תרבות.
בכל אחת משנות לימודיה תשתתף כל סטודנטית במגוון סיורים פדגוגיים מודרכים, שיחזקו בה יסודות של אמונה ואהבת המולדת ויכשירוה לשלבם במסגרת עבודתה כמורה.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS