לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

אקדמית תל - אביב יפו - תואר שני בפסיכולוגיה


לימודי תואר שני פסיכולוגיה תעסוקתית M.A -
המגמה התעסוקתית מכשירה פסיכולוגים לעבוד במרכזי ייעוץ לבחירת מקצוע, בחברות לאבחון ומיון כוח-אדם, במחלקות משאבי אנוש של חברות וארגונים, ביחידות לשיקום תעסוקתי, במרכזים לפיתוח מבחנים וכלי הערכה ובפרקטיקה הפרטית.
תחומי עיסוקו של הפסיכולוג התעסוקתי הינם ייעוץ בבחירת מקצוע ותכנון קריירה, אבחון ומיון משאבי אנוש, התערבות קצרת מועד במשברים הנוגעים בעולם העבודה ופיתוח הקריירה, ייעוץ ופיתוח משאבי אנוש בתוך הארגון, ופיתוח אמצעי מיון והערכה חדשניים.
ליבת תוכנית הלימודים משקפת תחומי עיסוק אלו וכוללת 3 מוקדים איבחון ומיון, ייעוץ ותכנון קריירה ומשאבי אנוש בארגון. הסמינרים מאפשרים העמקת הידע בתיאוריה ובמחקר של תחום הפסיכולוגיה התעסוקתית. שעורי הבחירה נועדו להעשרה הן בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית והן בתחומים הנלמדים בשאר מגמות ה-M.A. לפסיכולוגיה שבאקדמית. תוכנית הלימודים הינה בהיקף של 60 נקודות זכות.
תואר שני בלימודי פסיכולוגיה רפואית M.A -
המגמה לפסיכולוגיה רפואית מכשירה פסיכולוגים לעבודה במערכת הרפואית ולטיפול בחולים במחלות גופניות במסגרת אשפוזית או אמבולטורית. הפסיכולוגיה הרפואית הינו תחום מחקרי וטיפולי המתמקד בהבנת הקשר בין המשתנים הפיזיולוגיים לבין המשתנים הפסיכולוגיים והחברתיים העשויים להשפיע על התפרצות תופעות ומחלות גופניות, דרכי ההתמודדות איתן ומניעתן.
הנושאים בהם עוסקת הפסיכולוגיה הרפואית הנם רבים ומגוונים. למעשה, הפסיכולוגיה הרפואית חובקת את כל הרצף של בריאות וחולי החל ממניעה [התנהגות בריאותית, הכנה נפשית לניתוחים ופרוצדורות רפואיות], התמודדות עם מצבי דחק רפואיים [מחלות גופניות], דרך התמודדות עם מצבים אקוטיים ו/או כרוניים [אשפוזים וניתוחים, פרוצדורות רפואיות שונות כגון: דיאליזה, כימותרפיה, השתלת אברים, מחלות כרוניות והטיפולים הכרוכים בהן], ועד לתהליכים הקשורים בסוף החיים [טיפול בחולה הסופני, סוגיות אתיות הקשורות להמתה וולונטרית]. בנוסף, עוסקת הפסיכולוגיה הרפואית בהיבטים המשפחתיים הקשורים למחלה ולחולה ובהיבטים המערכתיים [תקשורת רופא-חולה, התערבויות פסיכולוגיות עם צוותים רפואיים, סוגיות אתיות ועוד].
תכנית הלימודים מורכבת מ- 3 יסודות קורסים בתחומי הפסיכולוגיה הרפואית [כגון: דחק והתמודדות, התנהגות בריאותית, גורמי פגיעות וחוסן בהתפתחות מחלות].
קורסים המקנים ידע ומיומנויות קליניות [כגון: ראיון, אבחון והערכה, פסיכותרפיה רפואית, טיפול משפחתי].
קורסים המקנים יסודות להבנת מחלות גופניות ודרכי הטיפול בהן [כגון: אנטומיה, פיזיולוגיה ופרמקולוגיה].
כל אלה מהווים בסיס להבנת הקשר בין תהליכים פסיכולוגים, פיזיולוגיים והתנהגות, ותשתית לקורסים מתקדמים יותר.
קורסים נוספים כמו סוציולוגיה של הרפואה ואתיקה כמו גם מגוון סמינרים וקורסי בחירה, מאפשרים השלמת הידע והעמקתו בנושאים הרלבנטיים לעבודתו של הפסיכולוג הרפואי. תוכנית הלימודים הינה בהיקף של 60 נקודות זכות. ניתן ללמוד תוכנית זו במיקוד ילדים.
תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית M.A -
המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית נועדה להכשיר פסיכולוגים לעמידה בדרישות לתחילת התמחות בפסיכולוגיה שיקומית ובנוסף, להקנות ידע ומיומנויות הדרושים לאבחון ולטיפול בתוצאות של פגיעה במערכת העצבים המרכזית.
ליבת התוכנית כוללת שני מוקדים המוקד הראשון עוסק במוח הבריא, במוח הפגוע ובשיקום נפגעי מוח.
המוקד השני עוסק בטיפול ושיקום של מבוגרים עם פגיעות פריפריאליות ועם בעיות רפואיות שונות. באופן כללי הפסיכולוג השיקומי עוסק באבחון ובטיפול פסיכולוגי בבעיות נפשיות וקוגניטיביות הנובעות מבעיות רפואיות עם כל המשתמע מהן. פגיעות מוחיות ופריפריאליות עלולות לגרום לשינויים באישיות, בדפוסים רגשיים וביכולות קוגניטיביות. הן דורשות כלים חדשים להסתגלות מחדש לסביבה המשפחתית, חברתית ותעסוקתית של החולה בתהליך של שיקום דהיינו - חזרה לתפקוד נורמאלי. מיומנות באבחון השפעות של מצבים רפואיים אלה והטיפול בהם נרכשים במסגרת קורסים, סמינריונים ושיעורי בחירה, והם מהווים את עיקר תכנית הלימודים. בנוסף, הסטודנטים יכולים לבחור שיעורים או סמינרים מהמגמות בפסיכולוגיה קלינית ובפסיכולוגיה רפואית על מנת להעמיק את הכישורים הקליניים שלהם ואת יכולת האינטראקציה שלהם עם פציינטים נורמאלים הלוקים בנכויות גופניות.
תוכנית הלימודים הינה בהיקף של 60 נקודות זכות. ניתן ללמוד תוכנית זו במיקוד ילדים.
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית M.A -
הלימודים מיועדים להקנות לסטודנטים ידע ומיומנויות קליניות בטיפול, אבחון והערכה של האישיות, פסיכופתולוגיה, ובראיון קליני. התכנית כוללת גם קורסים העוסקים ביסודות הביולוגיים של פסיכופתולוגיה, בפסיכופרמקולוגיה, וכן, קורסים בהם נלמדים הכלים של מחקר יישומי וקליני.
הסמינרים וקורסי הבחירה מאפשרים העמקת ידע בתחומים ספציפיים. מגוון קורסי הבחירה מאפשר העמקת ידע בתיאוריות אישיות שונות, הפרעות ספציפיות, הבנת המקורות של ההפרעה מתוך פרספקטיבות שונות, וגישות טיפוליות.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
אקדמית תל - אביב יפו - עמוד ראשי
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS