לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

אנימה - אודות המייסדות

אודות המייסדות

נגה רונן, ילידת 71, נולדה וגדלה בת'א. מאז ומתמיד אהבה בעלי חיים.
בוגרת הפקולטה למדעי החברה באונ' ת'א במסלול פסיכולוגיה וכלכלה [דו חוגי] בשנת 96.
עם סיום התואר עבדה במחלקה הסגורה לנוער עם הפרעות אכילה בבית החולים שיבא למשך שנה, ולאחר מכן במשך מספר שנים, עבדה בשוק ההון, כיועצת השקעות וסוחרת בני'ע זרים.
בשנת 2002 החליטה להתמסר לאהבתה הגדולה ולהפוך אותה למקצוע.
את קורס האילוף הראשון סיימה באותה שנה, במסגרת לימודים במכון ווינגייט. במהלך הלימודים הבינה נגה כי אינה מעוניינת לשלב שיטות המנעותיות בעבודתה עם הכלבים ומאז דבקה בקידום השיטות ההומאניות לטיפול ולאילוף. שנתיים לאחר סיום המסלול הפכה למדריכה הראשית של אותו קורס. כבר אז התנתה את קבלת המשרה בכך שתורשה לחוות את דעתה המקצועית והאתית בנוגע לשיטות העבודה הנלמדות.
במקביל לעבודה הרציפה המשיכה נגה ללמוד ולהשתלם בקורסים וסדנאות בחו'ל, מתוך רצון להעמיק את ידיעותיה ולגשר על הפער בין התכנים שלמדה בוינגייט לתכנים אליהם נחשפה במהלך לימודי הפסיכולוגיה ותוך קריאת חומרי הלימודים בספרות הזרה.
בשנת 2007 טסה נגה לארה'ב ל3 חודשים על מנת להרחיב את ידיעותיה ולהכיר מרכזי אילוף וטיפול התנהגותי הדוגלים בשיטות חיוביות. בפרק זמן זה השתלמה אצל קאת'י סדאו - מאלפת 'קליקר' [MA בהתנהגות בע'ח] בשיטת טיפול באגרסיביות, סטיב וואייט – מאלף משטרת סיאטל בשיטת הקליקר, טרי ראיין – מאלפת, בעלת מרכז להכשרת מאלפים וסופרת בתחום הכלבני, בוב ביילי – מקבוצת החוקרים המקורית של סקינר, בקורס לאילוף תרנגולות כפיתוח מיומנות בטכניקת הקליקר, ובמרכזים נוספים. בעקבות ההיכרות עם אנשי המקצוע המובילים יזמה נגה פגישה עם קארן פריור, מובילת תחום אילוף הקליקר בעולם. פגישה זו הניבה את פתיחת הקורס של האקדמיה לאילוף של קארן פריור לתלמידים מחוץ לארה'ב. שנה לאחר מכן סיימה נגה את הקורס הבינלאומי הראשון בהצטיינות.
מאז ועד היום מדריכה נגה עשרות בעלי כלבים ומאמנים ומלמדת אותם את עקרונות האילוף בשיטות חיוביות. בנוסף, ובמקביל, ממשיכה נגה להרחיב את ידיעותיה והשכלתה. בשנתיים האחרונות הוזמנה להנחות מספר סמינרים וסדנאות בנושאים התנהגותיים במכללת בורגו בפינלנד, וכן השתתפה בהשתלמויות מקצועיות בחו'ל. ביניהן – ביקור בפארק זאבים תוך למידת אורחות חייהם הטבעיות, השתלמות בשיטות טיפול באגרסיביות של כלבים בשוודיה בהנחיית אמה פארסונס, וכן הנחתה בעצמה סמינר לטיפול באגרסיביות בשיטה חדשנית אותה למדה ופיתחה בשנים האחרונות.
את :אנימה: הקימה נגה רונן בשיתוף עם נעמי דוד. מטרת המרכז והמכללה לקדם את הטיפול ההתנהגותי והאילוף באמצעות שיטות מתקדמות ונטולות הכאבה והפחדה, וכן את הרפואה הוטרינרית הסינית. המרכז נותן שירותים מגיל גורות ועד זקנה, תוך שימת דגש על מניעת בעיות התנהגות ובעיות בריאותיות. כמו כן, פתחה נגה מכללה להכשרת מטפלים בשיטות העבודה הללו, מתוך שאיפה להרחיב ולהעמיק את השינוי לרווחת בעלי החיים ובעליהם.
מלבד הניהול המקצועי של הקורס והטיפולים ההתנהגותיים, מרצה נגה במכללת בורגו פולק אקדמי, פינלנד, ומעבירה סדנאות וסמינרים במסגרות שונות.
מעבר לפעילות המקצועית המעשית, פעילה נגה במספר גופים תקשורתיים במתן ייעוץ לקהל הרחב. היא משתתפת בפינה קבועה בתכנית על בע'ח ברשת א', מנהלת מקצועית בפורום חיות מחמד באתר האינטרנט YNET וכן היועצת ההתנהגותית במדור ירוק באותו אתר. כמו כן היא משיבה על שאלות הגולשים במדור המקצועי :פסיכו-פט: באתר PETNET.CO.IL ומייעצת בענייני התנהגות במגזין :עיתון חי:. נגה עוזרת גם למספר עמותות בהן SOS חיות, הרצליה אוהבת חיות, המלאכים של רקסי ועוד, בייעוץ, הדרכה ושיקום כלבים.

 

נעמי דוד, ילידת 79, נולדה באנגליה למשפחת דיפלומט. אופי העבודה של אביה הכתיב נדודים ברחבי אירופה מדי מספר שנים. את אהבתה לסוסים החלה לפתח בגיל 13 בזמן שהות המשפחה בבלגיה. מאז העמיקה נעמי את ידיעותיה ועניינה בבעלי חיים, תוך התמקדות בעולם הסוסים והכלבים.
לאחר תום שירותה הצבאי, בשנת 2000, החלה נעמי את לימודיה בפקולטה החקלאית ברחובות, במגמת מדעי בעלי חיים במסלול לוטרינריה. עם תום שנת הלימודים הראשונה החליטה נעמי לוותר על מסלול זה מטעמים אתיים ומתוך הבנה שסגנון הטיפול המערבי אינו תואם את השקפת עולמה ביחס לבריאות וחולי.
בשנת 2002, לאחר חיפוש מסגרת אחרת להגשים את שאיפותיה החלה נעמי ללמוד במכללת :מדיסין: רפואה סינית לבני אדם, מתוך מטרה לערוך הסבה בעתיד לטיפול בבעלי חיים. שנה לאחר מכן המשיכה נעמי את לימודיה במכללת :ברושים: – אליה עבר סגל ההוראה המוביל מ:מדיסין:.
בשנת 2006 סיימה נעמי את לימודי הרפואה הסינית בבני אדם בדיקור ובצמחי מרפא בהצטיינות. כמו כן השתלמה נעמי בטיפול בפרחי באך ובמקביל ללימודיה במכללה, החלה נעמי בלימודי ההסבה לטיפול בבעלי חיים, במסגרת ארגון Tallgrass הבינ'ל. עם סיום הפרק התיאורטי טסה נעמי להבחן באנגליה באופן מעשי, וסיימה גם שם בהצטיינות.
מאז סיום הלימודים מקפידה נעמי להמשיך ללמוד ולהשתתף בכנסים ובהשתלמויות משיקים לתחום פעילותה. בין היתר, הוסמכה בשנת 2007 כמדריכת רכיבה אנגלית ומערבית ע'י הארגון האמריקאי לקידום בטיחות ברכיבה ,CHA והשתתפה בהשתלמות בהנחיית קאת'י סדאו לטיפול בכלבים אגרסיביים.
בשנת 2008 השתלמה בפסיכו - ארומתרפיה בבע'ח בהנחיית ניינה מורג [אנגליה], מפתחת התחום.
את מכללת אנימה ייסדה בשיתוף עם נגה רונן בשנת 2007. מטרת המרכז והמכללה לקדם את הרפואה הוטרינרית המשלימה ואת הטיפול ההתנהגותי והאילוף באמצעות שיטות חיוביות. המרכז נותן שירותים מגיל גורות ועד זקנה, תוך שימת דגש על מניעת בעיות התנהגות ובעיות בריאותיות.
נעמי דוד מטפלת בכלבים, חתולים, סוסים וחמוסים. היא מטפלת במגוון רחב של בעיות הכולל טיפולים אורתופדיים, שיקומים מניתוחים, מניעת פרוצדורות פולשניות, טיפול בבעיות כרוניות ועוד.
במסגרת עיסוקה השוטף תרגמה נעמי את התרופות המערביות והשפעתן על המערכות הפיזיולוגיות למונחים סיניים, ובנתה מערכת המאפשרת לתת צמחי מרפא סיניים המתחשבת בטיפול המערבי אותו מקבלת החיה. פרוייקט זה מאפשר לה ולוטרינרים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק ולצמצם את תופעות הלוואי של התרופות המערביות, תוך הגברת האפקטיביות שלהם במקרים כגון סרטן, חוסר איזון בבלוטת התריס ובעיות כרוניות נוספות.
תחום נוסף אותו פיתחה נעמי בשיתוף עם נגה רונן הינו טיפול בבעיות התנהגות בהתייחסות סינית ככלי אבחוני וטיפולי. בעיות אלו כוללות מקרי תוקפנות וחרדות קשות. טיפולים אלו מונעים שימוש בתרופות פסיכיאטריות.
מלבד כל אלה, אחראית נעמי על הניהול המקצועי של מסלול הלימודים להכשרת מרפאים סיניים בבע'ח וכן מרצה במספר קורסים בו. מסלול הלימודים בשיתוף פעולה עם סמינר הקיבוצים עורך 3 שנות לימוד, בסיומו מקבלים הסטודנטים תעודה משולבת מטעם סמינר הקיבוצים ומכללת אנימה.
נעמי מרצה גם במסלול להכשרת מאלפים במכללת אנימה, וכן מעבירה סדנאות לבעלי סוסים ולבעלי כלבים במסגרות שונות.
במקביל לפועלה בתחום הכשרת המטפלים, נעמי מובילה מחקרים בטיפול וטרינרי משלים בשיתוף ביה'ח הוטרינרי לחיות בר בספארי. היא מטפלת בחיות בר פצועות, בכלל זה מגוון יונקים, עופות ואף זוחלים.
בין הסדנאות וההרצאות אותן נעמי מנחה:
הברשה ככלי טיפולי לסוסים. סדנה שפותחה על ידי נעמי ומאפשרת לרוכב וסוסו לאבחן בעיות שרירים ושלד ולטפל בהן כחלק אינטגראלי מהטיפול השוטף לקראת רכיבה ולאחריה, על מנת לצמצם למינימום את פגעי הרכיבה ולשפר את ביצועי הסוס ובריאותו.
תזונה והתנהגות -  סדנה העוסקת בקשר בין מערכת העיכול, בעיות תוקפנות וחרדה בקרב כלבים ושינויים תזונתיים ככלי טיפולי בבעיות אלו. הסדנה זוכה לפופולאריות רבה בקרב מגדלי כלבים.
גיל הזהב[הב] - סדנה לתמיכה בכלב במזדקן. כלים סיניים במגע וארומתרפיה לשיפור התפקוד בגיל השלישי של הכלבים. הסדנה מתייחסת לירידה בתפקוד החושים, ביכולת התנועה ובקוגניציה, ונותנת הבנה תיאורטית וכלים מעשיים לשיפור התפקודים וייצובם.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
אנימה - עמוד ראשי

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS