לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

לשכת המהנדסים - מסלולי לימודי חשמל

לשכת המהנדסים - הגוף המקצועי היציג של ציבור המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל. לשכת המהנדסים מהווה גוף לאומי מרכזי, שמטרתו לקדם ולטפח את המשק בתחום הטכנולוגי, ובמקביל לפעול לקידום המעמד המקצועי של המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים במדינה.
מסלולי לימודי חשמל
קורס בקרים מתוכנתים
הקורס מיועד למהנדסים והנדסאי חשמל המבקשים ללמוד ולהכיר בקרים מתוכנתים ובקרת מתקן תעשייתי
משך הלימודים: 20 מפגשים בני 4 שעות.
תנאי קבלה:
- הנדסאי או מהנדס חשמל, בקרה או אלקטרוניקה.
- ידע באנגלית ובמערכות ספרתיות.
תכנית הלימוד:
המשתתפים יבחרו בקר מתוכנת מותאם למשימה, יכירו את התקנים הנדרשים משפות התכנות השונות ואופן השימוש בהן. המשתתפים יכירו את אופן עיבוד המידע בבקרים מתוכנתים. וכן יכירו את אופן השילוב של בקר במתוכנת בתוכנות HMI. בסיום הקורס תוענק תעודת גמר.
קורס חשמלאי בודק סוג 1+2
הקורס מיועד להנדסאי חשמל המבקשים רישיון בודק 2
משך הלימודים: 30 מפגשים בני 4 שעות.
תכנית הלימוד:
המשתתפים יוכלו לגשת לבחינה לקראת רישיון בודק סוג 2 של משרד התמ'ת [בכפוף לעמידה בקריטריונים]. המשתתפים ידעו את שלבי התכנון והבדיקה של מתקני מתח נמוך. כמו כן המשתתפים יכירו את דרישות חוק החשמל ותקנותיו בנושאים: מערך ההגנות בפני חשמול, העמסת מוליכים, גנראטורים ומערכות אל פסק, מובילים, הארקות, כבלים. בסיום הקורס תוענק תעודת גמר וכן רישיון [מותנה בהצלחה בבחינות משרד התמ'ת].
קורס חשמלאי בודק סוג 3
משך הלימודים: 45 מפגשים בני 4 שעות
תנאי קבלה:
- דיפלומה מוכרת של מהנדס חשמל הרשום במדור חשמל בפנקס המהנדסים.
- בעל רישיון מסוג חשמלאי מהנדס.
- וותק מוכח של שנה אחת במקצוע כחשמלאי מהנדס
- הפניה של המנהל לענייני החשמל
תכנית הלימוד:
המשתתפים יוכלו לגשת לבחינה לקראת רישיון בודק סוג 3 של משרד התמ'ת. [בכפוף לעמידה בקריטריונים]. המשתתפים ידעו את שלבי התכנון והבדיקה של מתקני מתח גבוה ומתח נמוך. המשתתפים יכירו את דרישות חוק החשמל ותקנותיו בנושאים: מערך ההגנות בפני חשמול, העמסת מוליכים, גנראטורים ומערכות אל פסק, מובילים, הארקות, כבלים. בסיום הקורס תוענק תעודת גמר וכן רישיון [מותנה בהצלחה בבחינות משרד התמ'ת].
קורס מתח גבוה
קורס עדכון ורענון, המיועד למהנדסי חשמל העוסקים בתכנון ואחזקת מתקנים במתח גבוה ומטרתו הקניית ידע בתכנון ובדיקות מתקני חשמל.
משך הלימודים: 20 מפגשים בני 4 שעות
תכנית הלימוד:
הגדרות כלליות, זרמי יתר, דרישות עמידת ציוד, מתחי-יתר ואופי ההגנה בפניהם, דרישות עמידת ציוד, צורות ההתחברות לרשת חברת החשמל, ציוד מתח-גבוה ברשת-עלית ובתחנה פנימית, תחנות פנימיות, עקרונות תכנון, שיקולים בבחירת הציוד המתאים ועוד.
קורס תכנון ובדיקות מתקני חשמל במתח נמוך, מתקני פיקוד ובקרה
הקורס מיועד לטכנאים, הנדסאים ומהנדסים העוסקים בחשמל. הקורס הינו לעדכון ולרענון ואינו מהווה הכשרה או הסמכה בתחומי ההנדסה השונים או מטעם משרד ממשלתי/מוסד כל שהוא.
משך הלימודים: 35 מפגשים בני 4 שעות
תכנית הלימוד:
הקניית ידע בבדיקות ובטיפול ותכנון במתקני חשמל. בסיום הקורס תוענק תעודת גמר וכן רישיון [מותנה בעמידה בדרישות וועדה מטעם משרד התמ'ת].
קורס RFID
קורס בתחום החשמל/הנדסאים, המקנה ידע בתכנון ואופטימיזציית מערכת RFID. הקורס מיועד למהנדסים והנדסאי אלקטרוניקה/חומרה/RF המבקשים ללמוד ולהכיר שיטות מתקדמות לתכנון מערכת RFID
תנאי קבלה:

הנדסאי או מהנדס אלקטרוניקה, חומרה, RF. ידע באנגלית חומרה אנלוגית ו-RF בסיסי.
משך הלימודים: 48 שעות אקדמיות ב 12 מפגשים.

 

קורס FPGAXpert – FPGA Design
בתעשייה קיים מחסור של מפתחי .FPGA לצורך זה תוכנן קורס FPGAXpert המסלול הבטוח להצלחה. מסלול ייחודי זה נבנה תוך מטרה להקנות חשיפה מלאה לפיתוח מההיבטים העיקריים של צורכי התעשייה וכדי לגשר באופן היעיל ביותר בין הלימודים האקדמיים לבין צורכי התעשייה.
הקורס מיועד למהנדסי/ות אלקטרוניקה המעוניינים/ות להתמחות בתחום. למתכנני/ות מעגלים בחברות הרוצים/ות לשדרג את הידע וההתמחות שלהם לתחום שלFPGA . להנדסאים/ות מצטיינים- לאחר בדיקת התאמה
משך הלימודים: 30 מפגשים בני כ-4 שעות + 16 שעות בונוס
תנאי קבלה:
- סיום לימודי הנדסת חשמל/אלקטרוניקה, במקרים מיוחדים תישקל מועמדות הנדסאים עם ציוני גמר גבוהים.
- ראיון אישי בתיאום מראש
תכנית הלימוד:
ארכיטקטורות FPGA, שעונים, תהליכי פיתוח, כתיבה נכונה ויעילה תוך התנסות יסודית ומעמיקה, הבנת מבנה שעונים פנימי בתוך ה — FPGA, יכולת קריאה והבנה של דוחות זמנים ועוד. פרויקט מעשי ברמה של התעשייה ומנחה מטעם Logtel ילווה את הסטודנט לכל אורך הפרויקט.
קורס BoardDesignExpert
הדרישה לתכנון ופיתוח מעגלים מודפסים בתדר גבוה נמצאת בעליה מתמדת. המהנדסים נדרשים למשימות מורכבות של תכנון כרטיסים בתחום האנלוגי ובתחום הדיגיטלי, בזמני ביצוע מהירים, תוך אבטחה כי האותות מגיעים אל היעד שלהם בצורה 'נקייה'.
הקורס ילמד את המהנדס תכנון נכון, התהליכים השונים בתכנון, אילוצי תכנון, נושאי הפרעות אלקטרומגנטיות, שימוש בכלים המובילים המאפשרים אוטומציה של תהליכים, נושאים וסוגיות ב- Signal Integrity, כל זאת כדי להבטיח פרודוקטיביות גבוהה של המהנדס המתכנן.
הקורס מיועד למהנדסי/ות אלקטרוניקה המעוניינים/ות להתמחות בתחום זה, למתכנני/ות מעגלים בחברות הרוצים/ות לשדרג את הידע וההתמחות שלהם לתחום של High Speed Board Design. וכן להנדסאים/ות מצטיינים - לאחר בדיקת התאמה.
משך הלימודים: 30 מפגשים בני כ-4 שעות + 16 שעות בונוס
תנאי קבלה:
- סיום לימודי הנדסת חשמל/אלקטרוניקה, במקרים מיוחדים תישקל מועמדות הנדסאים עם ציוני גמר גבוהים.
- ראיון אישי בתיאום מראש
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS