לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

המכללה האקדמית תל-חי - זואוטכנולוגיה

החוג החדש לזואוטכנולוגיה במכללה האקדמית תל-חי פועל במסגרת הפקולטה למדעים וטכנולוגיה, המפעילה עוד שש תכניות לימוד ובכללן תכנית לתואר שני מחקרי ונלמד בביוטכנולוגיה. החוג שם לו למטרה להכשיר בוגר בעל ידע, כלים ומיומנויות בכל ההיבטים החשובים של גידול והחזקה של בעלי חיים, ושמירה על בריאותם ורווחתם. לשם כך ירכשו הסטודנטים ידע במגוון נושאים בביולוגיה וטכנולוגיה של גידול בעלי חיים, רווחתם ותנאי החזקתם, וכן בתחומי הממשק והמזון, ההיגיינה והמחלות, הגנטיקה וההשבחה והקשר שבין בעלי החיים לאדם, עם דגש על היבטים חוקיים ומוסריים. תכנית הלימודים מתמקדת בגידול בעלי חיים ובניהול ממשקי בעלי חיים וענפי חי לצרכים כמו חקלאות, מחקר, מסחר, תיירות ותחביב, וכן ככלי טיפולי לאנשים בעלי צרכים מיוחדים: חולים כרוניים, זקנים, ילדים, בודדים ואחרים. בוגרים מצטיינים יוכלו להמשיך ללימודי וטרינריה בארץ ובחו'ל.
תכנית הלימודים היא ברמה אקדמית גבוהה, והקורסים מועברים על ידי מרצים מובילים בתחומם. בנוסף למצוינות אקדמית זוכה כל סטודנט ביחס אישי ותומך ונהנה מאווירה נעימה ומאתגרת. לשם קבלת התואר בוגר B.Sc. בזואוטכנולוגיה צריך הסטודנט להשלים 140 נקודות זכות על פי תכנית הלימודים. מסגרת הלימודים היא תלת-שנתית, בחלוקה לשישה סמסטרים.[לדעתי רצופים פרושו כולל סמסטרים בקיץ] ארבעת הסמסטרים הראשונים מבוססים בעיקר על קורסי חובה [100 נ'ז], וכבר מהסמסטר הרביעי מתחילים קורסי בחירה בהיקף של 40 נ'ז.
תחומי עיסוק ומקומות עבודה
תכנית הלימודים תכשיר אנשי מקצוע בתחומים שונים ומגוונים של עבודה עם בעלי חיים, בכמה קטגוריות:
- שימור בעלי חיים וטיפוחם בסביבתם הטבעית.
- החזקת חיות מעבדה במחקר הביו-רפואי, שם נדרשים עובדים מיומנים ובעלי מודעות לרווחת בעלי החיים.
- עבודה בגני חיות ובפינות חי המחזיקות בעלי חיים למטרות חינוך וכאמצעי לטיפוח מינים הנמצאים בסכנת הכחדה.
- גידול חיות ספורט, חיות מחמד ונוי וחיות אקזוטיות, מסוסים ועד ציפורים, זוחלים ודגי נוי.
- ייצור ושיווק של ציוד, מכשירים, מזון ותרופות הדרושים לגידול חיות מחמד.
- עזרה לרופאים וטרינריים.
- טיפול רפואי בבעלי חיים [הדורש לימודי המשך בווטרינריה].
מקומות העבודה שבהם יוכלו בוגרי החוג להשתלב הם מוסדות מחקר ופיתוח, מעבדות בתחומי מדעי החיים והרפואה ומדעי בעלי החיים, מוסדות חינוך שבהם משתמשים [אולי מגדלים, משתמשים – זה בקונוטציה של ניסיונות בבעלי חיים] בבעלי חיים, משקים וענפי חקלאות, ענף הסוסים, תעשיות של מכשור, תרופות, מזון ומתקנים להחזקת בעלי חיים, וכן חנויות לממכר חיות מחמד וציוד נלווה המחזיקות כיום במגוון רחב של בעלי חיים ודורשות ידע מקצועי רב.
כבעלי התואר בוגר במדעים B.Sc. פתוחה בפני הבוגרים הדלת ללימודי המשך מדעיים בכל מוסד אקדמי בארץ ובעולם, ובכלל זה ולימודי וטרינריה ורפואה וטרינרית.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
המכללה האקדמית תל-חי - עמוד ראשי
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS