לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - תואר שני [MA] במגמת לוגיסטיקה


ארגונים גדולים פועלים בכל ארצות העולם והם זקוקים לניהול מורכב ומקצועי של תהליכי התכנון, האחסון, השינוע וההספקה של פריטים, חומרים, רכיבים, חלקים ומוצרים לאורך כל תהליכי העבודה. לוגיסטיקה היא מקצוע אקדמי המקיף תכנון של תהליכי רכש והצטיידות, ייצור [שבו משתתפים ארגונים רבים עם ממשקים מורכבים ואלמנטים של שינוע הלוך וחזור], אחסנה [בתהליך ובסיומו, אצל היצרנים ואצל הלקוח], תובלה, הספקה ותמיכה בזמן השימוש. המקצוע נלמד ברמות כל שלושה התארים במאות אוניברסיטאות ברחבי העולם.
לימודי לוגיסטיקה כוללים ניהול מלאי, רכש, הספקה ומערכי תמיכה; חקר ביצועים וחיזוי, שיטות אופטימיזציה; ניהול ותפעול שרשרות הספקה; ניהול פרויקטים; תקצוב ותמחור; ולא פחות חשוב – שימוש במערכות מידע לוגיסטיות. על מנהל לוגיסטיקה להתמצא היטב בכל המקצועות האלה, הכוללים ידע בשיטות מתמטיות, בניהול תהליכים מורכבים ובמערכות מידע ניהוליות.
נוכח השינויים הדרסטיים שחלו בתחום ההובלה היבשתית, האווירית והימית בשנים האחרונות, גוברת הדרישה להתמחות אקדמית בתחום שרשרת האספקה והלוגיסטיקה.
במסגרת הלימודים לתואר שני במגמת לוגיסטיקה הסטודנטים רוכשים ידע מגוון, עדכני וחשוב בתחומים השונים של מקצוע הלוגיסטיקה:
ידע והבנה של התופעות הגורמות לאי-ודאויות בתכנון לוגיסטי והדרכים להקטנתן. יכולת לבצע אופטימיזציות של ניהול מלאי, הספקה והובלה. ידע והבנה בכלים ניהוליים, חשבונאיים וכלכליים. יכולת ניהול ותפעול שרשרות הספקה. הבנה בהתנהגות ארגונית ובמדידה ארגונית. ידע בסוגיות משפטיות בניהול לוגיסטי ובסחר בינלאומי. הבנה ויכולת שימוש שוטף במערכות מידע לוגיסטיות, סחר אלקטרוני, מכרזים ועוד. ניסיון מעשי באמצעות סמינריונים ופרויקטים יישומיים
קיימים שני מסלולי לימוד במגמת הלוגיסטיקה:
- מסלול א', עם עבודת גמר מחקרית [תזה], בו היקף הלימודים הוא 32 שעות סמסטריאליות.
- מסלול ב', עם פרויקט יישומי, בו היקף הלימודים הוא 40 שעות סמסטריאליות.
משך הלימודים: שנתיים
תנאי קבלה:
יתקבלו בוגרי תואר ראשון במדעי החברה, רווחה ובריאות, ניהול, מינהל עסקים, לוגיסטיקה והנדסה במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה, עם ציון ממוצע משוקלל של 80 לפחות בכל אחד מחוגי הלימודים לתואר ראשון. כל מועמדות תישקל על ידי ועדת הקבלה של המגמה.
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS