לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

אורט בראודה - הנדסת חשמל ואלקטרוניקה


תכנית הלימודים: התכנית מוצעת לאור הביקוש הגדל בשוק הישראלי בכלל, ובצפון הארץ בפרט, למהנדסי אלקטרוניקה בעלי הסמכה בחשמל זרם-חזק, ובהעדר היצע מתאים להכשרה זו ע'י מוסדות אקדמיים בצפון הארץ. התכנית נבנתה בהסתמך על הנחיות רשם המהנדסים, כולל הועדה המייעצת, וכן מתוך הכרות מעמיקה עם תכניות מקבילות במוסדות אקדמיים בישראל, וצרכי השוק. התכנית מסתמכת על שילוב של הרצאות על החומר התיאורטי, מעבדות מעשיות ועבודת-גמר.

סגל ההוראה: סגל ההוראה  מתבסס על גרעין של חברי סגל מן המניין במכללה האקדמית להנדסה  אורט בראודה, המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ובנוסף מרצים מן החוץ, המומחים בתחומים שונים בנושאים הנלמדים ועוסקים בנושא במוסדות אקדמיים אחרים, או בתעשיות החשמל בארץ, כגון חברת החשמל לישראל.משך הלימודים:  התכנית מתפרסת על-פני שנתיים קלנדריים וכוללת ארבעה  [4]  סמסטרים אקדמיים.למי מיועדת התכנית?  תכנית ההשלמה בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב'חשמל זרם חזק' מיועדת למהנדסי אלקטרוניקה בעלי תואר B.Sc. [או תואר  B.Techתואם], אשר יעמדו בתנאי הקבלה לתכנית כפי שיפורט להלן.תנאי קבלה: המועמדים לתכנית חייבים להציג תעודה ממוסד אקדמי מוכר על זכאות לתואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה [B.Sc./B.Tech.] וכן גיליון ציונים, המעיד כי למדו ועמדו בהצלחה בבחינות המקצועות הבאים [או תואמים אם השם שונה במקצת]: 


1. מדעי יסוד: משוואות דיפרנציאליות רגילות וחלקיות; פונקציות מרוכבות; אנליזה וקטורית; מתמטיקה לחשמל [התמרות אינטגרליות לרבות טורי פורייה והמרות לפלס]; פיזיקה לחשמל + מעבדה


2.  יסודות ההנדסה והמקצוע: מבוא להנדסת חשמל 2+1; מקצועות במדעים [כולל כימיה, מל'מ, תרמודינאמיקה]; מערכות לינאריות  [אותות ומערכות];

 

3. הנדסת חשמל: שדות אלקטרומגנטיים; התקנים אלקטרומגנטיים [כולל קווי תמסורת]; מיקרומעבדים ובקרים;  מבוא לבקרה

 

הערה: מועמדים החסרים חלק מתנאי הקבלה יידרשו להשלים מקצועות אלו כתנאי להשתתפותם בתכנית ההשלמה.

 

תעודת הסמכה: מסיימי התכנית יזכו לתעודה מהמחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, המאשרת כי סיימו בהצלחה את לימודי ההשלמה לתואר ראשון בהתמחות חשמל זרם-חזק בצרוף גליון ציונים,
כולל נושא פרויקט הגמר. בנוסף יוכלו מסיימי התכנית שקיבלו את התעודה הנ'ל ממכללת אורט בראודה לפנות לרשם המהנדסים במדור חשמל-חשמל בבקשה לרישום ולקבלת היתר/רשיון למהנדס חשמל זרם חזק.

הבהרות נוספות: סטודנטים לאלקטרוניקה הנמצאים בשלבי הלימודים האחרונים יוכלו להתקבל על-תנאי, כאשר השלמת התואר באלקטרוניקה תהווה תנאי לסיום ההשלמה בהצלחה.
1

. התכנית המוצעת מקיפה וכוללת מספר מקצועות החיוניים להשכלת היסוד בחשמל – זרם חזק, אך אינם מופיעים בדרישות המינימום של רשם המהנדסים לקבלת הרישיון.  לומדים אשר יחליטו ללמוד אך ורק את מכסת המינימום הנדרשת ע'י הרשם יוכלו לעשות זאת, אך לא יקבלו את התעודה המאשרת כי סיימו את לימודי ההשלמה, כי אם גיליון ציונים בלבד.


מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS