לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המכללה האקדמית גליל מערבי - עמוד ראשי

המכללה האקדמית גליל מערבי- המסלול ליעוץ ארגוני – לאקדמאים

רקע:
התכנית ליעוץ אירגוני מיועדת לאנשים בעלי סקרנות ויכולות בין אישיות גבוהות, המעוניינים לפתח קריירה בתחום הייעוץ האירגוני. התוכנית תכשיר יועצים ארגוניים שיוכלו לשמש כסוכני שינוי פנימיים וחיצוניים בארגונים אלה יהוו ערך מוסף
למערכות ארגוניות, ולרבדים אירגוניים שונים, תוך ראייה מערכתית ותהליכית ומחויבות אתית וחברתית.
התכנית מעניקה לכל לומד הזדמנות להיות סוכן שינוי מיומן ומקצועי, לעסוק באספקטים מגוונים של הייעוץ האירגוני, תוך בחירת מכלול של התערבויות או התמחות בסוג מסוים של התערבות, וכן, הזדמנות לעבוד ביחידות משאבי אנוש מובנות בארגונים, מתוך נקודת מבט של שותפות עסקית, למיצוי הפוטנציאל של המשאב האנושי בארגון.
ייחודה של התכנית, בניסיון להיות מכוונת לצרכי הייעוץ הארגוני בגליל, תוך הבנה מיוחדת של המגוון העסקי הקיים בגליל, והבנה לרב התרבותיות שבו. התכנית בנויה כך שהיא נסמכת על הניסיון הרב של משתתפיה בתחומים מגוונים, המאפשרים למידה קבוצתית הדדית, בד בבד עם הלמידה השיטתית והמסודרת שיעודה - הבאת ערך מוסף בעל משמעות לארגון שבו פועל היועץ, בין אם כיועץ חיצוני או כיועץ פנימי.
מטרת התכנית:
·להציג למשתתפים את הרקע התיאורטי הקיים בתחום הארגונים, כדי ליצור בסיס ידע משותף ורחב להתמחויות העתידיות
· להציג למשתתפים את הידע הקיים בהתנהגות אירגונית ספציפית כגון מוטיבציה, קבלת החלטות ועוד
· ליצור עם המשתתפים את תבניות האתיקה המקצועית, כדי לעמוד על המקצוענות והיושרה.
· לסייע למשתתפים לפתח יכולות בתחום הייעוץ האירגוני באמצעות תרגול מיומנויות ספציפיות, כגון ראיונות, טיפול בהתנגדויות, העברת שאלונים וסקרים אירגוניים
· להציג בפני המשתתפים גישות מגוונות ליעוץ אירגוני כגון שיפור ביצועים, גשטאלט, אימון הנחיית קבוצות ועוד
· לאפשר למשתתפים להתנסות בעצמם בחוויית יעוץ אירגוני, תוך מתן רשת בטחון ותמיכה לאורך כל התהליך, על מנת לחוות את חוויית הייעוץ, כחוויה מוצלחת.
בין הנושאים הנלמדים בקורס
התכנית תציג למשתתפים את ליבת הידע הנדרש לצורך מילוי תפקידם כיועצים וסוכני שינוי, מתוך תפישת עולם שתפקידו של היועץ ליצור ערך ללקוחות. לצורך כך יועבר חומר רקע אקדמי המתייחס למהות הארגון, ולהתנהגות אירגונית. וחומר עיוני הקשור לידע הנדרש מהיועץ האירגוני כגון אבחון, התערבות, עיצוב שינוי ועוד.
התכנית תביא את המשתתפים להתאמן במיומנויות בסיסיות הנדרשות מיועץ ארגוני, כגון ראיונות, התמודדות עם התנגדויות, משוב, ותכין אותם לקראת גולת הכותרת שלה = כניסה ויעוץ בארגון.
התכנית תתמקד סביב ביצוע פרקטיקום מונחה בארגון בנושא שיסייע ללקוח, ובתמיכת מנהלי התכנית. כל משתתף יבצע את עיקרי התהליך הייעוצי, וידווח הן על תכני תהליך הייעוץ והן על חווית הלמידה האישית שלו, בלמידה קבוצתית, ובלמידה אישית אל מול מנחה בעל ניסיון רב בשוק הייעוץ האירגוני בישראל.
תנאי קבלה:
אקדמאים בלבד
ראיון קבלה עם מנהלת התכנית
מתאימים בלבד יתקבלו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS