לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

קורסים מקוונים במכללה האקדמית אחוה

את המגוון הגדול ביותר של קורסים בלמידה מרחוק תמצא/י כאן. היצע נרחב של נושאים בפריסה שנתית, מוכרים לגמול השתלמות ומאפשרים למידה עצמאית ומהבית. בין הנושאים: ציורי ילדים, התמודדות עם חרדת בחינות, פיתוח אינטליגנציה אישית ועוד.


תקשורת בין אישית - תשע'ד


עולמנו החברתי בנוי כולו על תקשורת עם זולתנו. כיצד אנו מתקשרים זה עם זה? מטרות הקורס הן להעמיק את ההבנה של דפוסי התקשורת הבין אישית ולפתח יכולת לזהותם ולפעול בהם ביעילות.


פיתוח חשיבה מדעית בגיל הרך - תשע'ד


יישומי המדע שינוי את פני ההיסטוריה האנושית. המשך פיתוח המדע ויישומיו חשובים מאין כמותם להמשך ההתפתחות של החברה. מסתבר שכבר מגיל צעיר אפשר לפתח חשיבה מדעית. מחקרים רבים הראו שילדים צעירים אכן מחזיקים ביכולות המאפשרות להם להבין מושגים מדעיים וליישם מיומנויות חקר מדעיות.


תזונה מזון ומה שביניהם - תשע'ד


במסגרת הקורס נכיר את  מרכיבי המזון העיקריים, נכיר את הקשרים בין התזונה המערבית של המאה ה- 21 לתפקוד ולבריאות הגוף. נבין מהן השפעות התזונה על התפתחות והתנהגות הילד והמבוגר.


תלמידים מחוננים ומצטיינים - תשע'ד


תלמידים מחוננים ומצטיינים בולטים על רקע סביבתם בכל מסגרות החינוך. הורים ומורים מתקשים לעיתים להתמודד עם האתגרים שמעמיד לפניהם הילד המחונן. קורס זה יחשוף מורים והורים למידע ולהבנה של מאפייני האוכלוסייה המיוחדת הזו על גווניה, לאתגרים ולקשיים, ולהיכרות עם מסגרות לימוד ותכניות חינוכיות.


ללמוד ולחייך: הומור בהוראה ולמידה - תשע'ד


הומור בהוראה יכול להפיג מתחים, לעורר עניין ושמחת למידה ולחזק את הקשר בין המורה לתלמידיו. בניגוד למקובל, גישה הוראתית המשלבת הומור אינה מפחיתה מדמות המורה, אלא ההפך. בנוסף, גישה הוראתית המשלבת הומור גם מקנה לתלמידים כלי בעל ערך להתמודדות עם קשיים ומכשולים גם בהמשך דרכו.


רשתות חברתיות - תשע'ד


בקורס נכיר רשתות חברתיות מסוגים שונים, נבחן את השפעתן על הלמידה וההוראה במאה ה-21, נתייחס לרשתות חברתיות ככלי חינוכי ונעמוד על ההיבטים הסוציולוגיים של תופעת ההתקהלות החברתית.


עידוד קריאה בעידן הדיגיטלי - תשע'ד


בקורס  נלמד על החשיבות של קריאת ספרים והשפעת הקריאה להנאה על הישגים לימודיים. נכיר אתרי אינטרנט לטיפוח הקריאה לילדים ונוער ונלמד דרכים שונות לעידוד הקריאה החופשית באמצעות המדיה הדיגיטלית.


פיתוח אינטליגנציה רגשית - תשע'ד


כיום אין אנו מדברים עוד על “אינטליגנציה” אחת אלא על “אינטליגנציות מרובות”. מטרות הקורס הן להכיר את מרכיבי האינטליגנציה הרגשית, ללמוד על התנאים לצמיחה ולהתפתחות רגשית תקינה ולהכיר דרכים להעצמה רגשית של תלמידים בחינוך המיוחד.


טיפוח הכתיבה בקרב ילדים - תשע'ד


לכתיבה תפקיד מרכזי בחיינו, כאמצעי הבעה, בתקשורת פורמלית ובלתי פורמלית, כאמצעי ללימוד ולתיעוד ועוד. קורס זה יציע דרכים שונות ומגוונות להשבחת הכתיבה של תלמידים. הקורס יעסוק, בין השאר, בכתיבה כהבעה, בכתיבה פונקציונלית, כתיבה לצורך הכנת עבודה, כתיבה כאמצעי לתקשורת ועוד.


שיטות ודרכים לגיוון הלמידה- תשע'ד


לגוון את דרכי ההוראה באמצעים של מורה כמו שימוש באמנויות, פתוח ההבעה בכתיבה ושימוש במולטימדיה. מטרות הקורס: פיתוח מודעות לאפשרויות שבדרכי הוראה חלופיות. הכרת כלים ודרכים להעשרת הלמידה.


האינטרנט לשירות ההוראה - תשע'ד


כיום בעידן ה web2, – עידן הפס הרחב והכלים הפתוחים - האינטרנט יכול לשמש כמרחב ללמידה יעילה. הלמידה עשויה לחרוג מתחום הכיתה, והמורה יכול/ה להסתייע בדרכי הוראה מגוונות ומרתקות יותר. האינטרנט מציע כלים התורמים לפיתוח מיומנויות הוראה ולמידה חשובות, כמו שיתוף, תיעוד, מעקב ועוד....


התמודדות עם חרדת בחינות - תשע'ד


חרדת בחינות היא למעשה 'חרדת ביצוע' שבה האדם חווה תחושות גופניות ונפשיות של לחץ [stress] במצבים בהם הוא צריך להוכיח לעצמו ולאחרים 'למה הוא מסוגל'. כל מבחן הוא מלחיץ וככל שהוא משמעותי יותר, כך יעלה רף הלחץ. קצת לחץ הוא טוב- הוא זה שמניע אותנו להתכונן. הסוד הוא במינון...


מוח, זיכרון ולמידה - תשע'ד


במסגרת הקורס תיערך היכרות עם מסתורי המוח והזיכרון, נענה על שאלות כמו: מה אנחנו זוכרים? ואיך זה קורה? האם נוכל לשפר את הזיכרון ואת טכניקות הלמידה?


סוגות בשירת ילדים - תשע'ד


שירת הילדים מהווה מרכיב מרכזי מחומרי ההוראה בבית הספר ובגן הילדים. הוראת שירים לילדים מצריכה היכרות מעמיקה עם עקרונותיה של הכתיבה לילדים. בקורס זה נלמד לזהות את מאפייניה של השירה הטובה לילדים, נכיר סוגיה של השירה לילדים, היכרות שתסייע לנו לבחור שיר מתאים לקריאה לילדים או להוראה בכיתה/בגן.


 


 


מגדר ושוויון במערכת החינוך- תשע'ד


מה משפיע על  התפתחות התפיסה העצמית המגדרית של בנים ובנות? כיצד נוכל כמחנכים להשפיע על תפיסה זאת ולחזקה אצל תלמידינו ותלמידותינו?  בקורס זה ננסה להעמיק את ההבנה של מקורות ההשפעה בתרבות שלנו על תפקידם ומקומם של נשים ושל גברים, נבדוק איך הייצוגים מתבטאים במדיה ובחברה בכלל.


ספרותרפיה - ספרות או תרפיה - תשע'ד


לספרות השפעה רבה על עולם הנפש של התלמידים ועל עיצוב עמדותיהם כלפי עצמם וכלפי העולם. בקורס תוצג  'שיטת קובובי' המדגישה את טיפוח נפש התלמיד תוך לימוד הטקסט הספרותי, במטרה להגביר את התובנה העצמית של התלמיד. הלומדים בקורס יערכו היכרות עם השיטה, מטרותיה ועקרונותיה וכן יוצגו דרכי הוראה וטקסטים.


גישור בבית הספר - תשע'ד


גישור הוא כלי רב עצמה המאפשר טפול במצבי עימות המסתכם ב-Win-win situation. הקורס יקנה הבנה של תהליך הגישור והיכרות עם גישור בקהילה, גישור בעסקים וגישור בבית הספר.


סוגות בספרות ילדים - תשע'ד


ספרות ילדים היא מרכיב דידקטי מרכזי בהוראה בבית הספר ובגן הילדים. הוראת סיפורים לילדים מצריכה היכרות מעמיקה עם עקרונותיה של הכתיבה לילדים. בקורס זה נלמד לזהות את מאפייניה של ספרות טובה לילדים. נכיר את המגוון שנכתב לילדים, דבר שיסייע לנו לבחור את הסיפור המתאים לקריאה לילדים או להוראה בכיתה.


הסביבה ואנחנו - תשע'ד


הסביבה שלנו איננה חיצונית לחיינו אלא חלק מהם, ואנו מתקיימים בתלות הדדית בינינו לבינה. בשנים האחרונות עולה המודעות של המדינות בעולם המערבי לחשש מפני ניצול יתר של הטבע ושל נזקים הנגרמים לאדם. שינויים בגישה דורשים חינוך למודעות פעילה לאיכות הסביבה.


ציורי ילדים - תשע'ד


ציורי ילדים מצביעים על היבטים כלליים של התפתחות ומיומנות. ציורים מלמדים אותנו משהו לא רק על ילדים, אלא גם על מהות המחשבה ועל פתרון בעיות הן בקרב ילדים והן בין מבוגרים. בנוסף, פעילות הציור של הילד היא הדרך החיונית לרכישת הכתיבה בבית-הספר. הקורס מיועד לפתח את הרגישות ואת יכולת האבחנה בהסתכלות על ציורי ילדים על מנת להכיר את המסתתר בנפשם.


עבודה עם תלמידים בעלי הפרעות קשב וריכוז בכיתה - תשע'ד


הפרעת קשב וריכוז [ADHD],  משמעותה חוסר התאמה בין נטיות מולדות המתבטאות בצרכים מסוימים לבין הרגלים, שיטות ומגבלות של מערכת החינוך. ביטוייה במסגרת הכיתה הם מגוונים, ומקשים פעמים רבות, על עבודת המורה. במסגרת הקורס ילמדו המשתתפים את הצרכים הייחודיים של תלמידים אלו מתוך הנחה שהדבר יסייע להם בהתמודדות בכיתה.


הבה נשחק, משחק ולמידה - תשע'ד


מבוגרים וילדים אוהבים לשחק. המשחק התפתח בשלב מוקדם של ההיסטוריה האנושית והמשיך והתפתח עד ימינו. בחינוך אפשר לרתום את אהבת המשחק של התלמידים לטובת העלאת המוטיבציה והעניין ולשם פיתוח החשיבה ומיומנויות הלמידה.


חגי ישראל ומועדיו בין מסורת לחידוש - תשע'ד


העוסקים בחינוך  בגן הילדים  או בבית ספר יודעים שפעילויות מרכזיות בחינוך הממלכתי ובחינוך הממלכתי דתי סובבות סביב מעגל השנה והחגים. משרד החינוך מחייב הקניית ידע בסיסי במסורת ובתרבות ישראל כבסיס לגיבוש זהות עצמית ולאומית. קורס זה  עוסק בשאלות בסיסיות של זהות יהודית.

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS