לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
לימודים לתואר הנדסאי - דף ראשי

אורט הרמלין - הנדסאי חשמל


העידן המודרני מתאפיין במערכות ובאביזרי חשמל מסוגים שונים. מדי שנה חל גידול בצריכת החשמל וברכישת מכשור חשמלי לצרכים ביתיים ותעשייתיים. גידול זה יוצר ביקוש לאנשי חשמל, אשר ישתלבו עם סיום לימודיהם במפעלים וחברות כאנשי מקצוע בתחומי התכנון, ההתקנה, הפיקוח והתחזוקה. צוות המרצים המקצועי והמנוסה מקנה ללומדי הנדסת חשמל ידע תיאורטי בשילוב ידע מעשי. השיעורים המעשיים מתנהלים במעבדות המכללה הנמנות עם  מעבדות הנדסת החשמל המשוכללות ביותר בארץ. הנדסאי חשמל פועל כחוליה מקשרת בין מהנדס החשמל לבין החשמלאי. סטודנט שעמד בכל מטלות תוכנית הלימודים וקיבל דיפלומת הנדסאי, זכאי לקבלת רשיון הנדסאי חשמל בהתאם לתקנות הממלכתיות.
 
שימו לב! לפי חוק החשמל הנדסאי רשאי לערוך תוכניות עד עוצמת זרם של 630 * 3 אמפר.
 
מקצועות כלליים
 מתמטיקה
מטרת הקורס היא לרענן ולהעמיק את הידע והשימוש בכלים מתמטיים, אשר ישמש לכל המקצועות הטכנולוגיים אותם ילמד הסטודנט במשך לימודיו. עם סיום לימודי המתמטיקה יוכלו הסטודנטים להיעזר בחוקים, במשפטים ובמשוואות המתמטיות להתרה ופתרון של בעיות תיאורטיות ומעשיות במקצועות המגמה, תוך שימוש בטכניקות הפתרון שנרכשו במהלך הלימודים.
 
פיסיקה
הקורס מיועד להקנות לסטודנט ידע במגוון הנושאים בתחום הפיסיקה, העשויים להיות בעלי חשיבות ליתר המקצועות הנלמדים במגמה. עם סיום פרקי הלימוד יוכלו הלומדים להסביר את התופעות הפיסיקליות, שאותם למדו בקורס, ואת החוקים המתארים אותן. בנוסף יוכלו הלומדים לפתור בעיות טכניות המבוססות על חוקי הפיסיקה.
 
אנגלית טכנית
האנגלית הפכה להיות שפה בינלאומית בספרות הטכנית והמקצועית, וכל בוגר יפגוש במהלך עבודתו טקסטים באנגלית טכנית. מטרת הקורס היא להעשיר את אוצר המילים הטכניות באנגלית, וללמד את הסטודנטים כיצד ניתן לקרוא טקסט טכני בצורה יעילה, ובנוסף שיפור יכולת הכתיבה הטכנית והדיבור.
 
שרטוט טכני וסכמתי
מטרת הקורס היא להקנות ידע בתרגום של גוף תלת ממדי לשרטוט דו ממדי. בסיום הלימודים יוכלו הלומדים לקרוא שרטוט טכני ולהבינו, ויקבלו מושגים וידע לגבישרטוט ממוחשב.
 
תכנות מחשבים
מטרת קורס זה היא להפגיש את הלומד עם מושגים בסיסיים באלגוריתמים ותרשימי זרימה. להכיר ללומד את עקרונות התכנות וזאת בעזרת שפת התכנות c,  דרך מושגים כמו התניות, לולאות, פונקציות, ספריות וכו'.
                           


מקצועות בסיס
 תורת החשמל
קורס זה יהווה את הבסיס לרוב יתר מקצועות מגמת הנדסאי חשמל. מטרת הקורס היא להקנות את הידע הדרוש לתופעות ולחוקים של תורת החשמל. עם סיום לימוד הקורס יוכלו הלומדים לנסח ולהסביר את התופעות והחוקים בצורה איכותית, להסביר את המשוואות המתמטיות המתארות את החוקים הנ'ל ואת הגדלים הפיסיקליים הנכללים בהם. כמו כן יוכלו הלומדים לנתח ולהתיר רשתות בזרם ישר ובזרם חילופין ולהסביר את עקרונות הפעולה של התקנים חשמליים.
 
מערכות ספרתיות
מטרת הקורס היא להקנות ידע ביסודות הלוגיקה ובאלגברה הבוליאנית. ידע הדרוש לניתוח ותכנון של מערכות ספרתיות, הכרות ראשונית עם רכיבים ספרתיים, חקירת הפונקציות הלוגיות שלהם, לימוד התקנים ברי תכנות והתקני זיכרון בסיסיים.
 
אלקטרוניקה ספרתית
קורס זה מהווה את ההמשך לקורס מערכות ספרתיות. קורס זה עוסק במבנה המעגלים הפנימיים של מערכות ספרתיות, בתכונות שלהם וברכיבים מהם מערכות אלה בנויות. בנוסף עוסק הקורס בניתוח צורות גלים ובהשפעת מערכות ספרתיות על גלים אלה.
 
אלקטרוניקה תקבילית
מטרת הקורס היא להפגיש את הלומד עם רכיבים אלקטרוניים בסיסיים, להכיר ללומד כיצד מתנהגים רכיבים אלה בזרם ישר ובזרם חילופין, וכיצד בונים בעזרתם מעגלי הגברה. בנוסף יכיר הלומד כיצד בונים מערכות אנלוגיות נוספות בעזרת רכיבים אלה ואת אופן הניתוח של מערכות אלה.
 
אלקטרוניקה של מערכות הספק
מטרת הקורס היא להעמיק את הידע במעגלים אלקטרוניים הקשורים למערכות בקרה. להקנות ידע במעגלי המרה ובהעברה של אותות במערכות בקרה תוך שימוש ברכיבי הספק ובמעגלי הספק.
 
תורת הבקרה
זהו מקצוע יסוד הדן בתיאור מערכות בקרה במצב המתמיד ובמצב מעבר ומנתח את תכונותיהן. הקורס יקנה ידע בכלים המתמטיים לניתוח מערכות בקרה ואפיון התופעות הבסיסיות בהתנהגות המערכות. בנוסף ידון הקורס בהיבטים מעשיים של מערכות בקרה בתחום המגמה.
 
מקצועות התמחות
 מערכות הספק
קורס זה יכיר ללומד את חוק החשמל הנהוג בארץ בכל הקשור לרשתות חשמל. ילמד תכנון של רשתות תלת מופעיות ושיטות ההגנה ברשתות אלה.
 
מתקני חשמל
קורס זה יכיר ללומד את חוק החשמל הנהוג בארץ בכל הקשור לרשתות חשמל. ילמד תכנון של רשתות תלת מופעיות ושיטות ההגנה ברשתות אלה.
 
מכונות חשמל
מטרת הקורס היא להקנות ידע לגביאופן פעולתם ובניתם של מכונות חשמל, הפועלות בזרם ישר ובזרם חילופין: שנאים, מנועים, גנראטורים. הכרת הנוסחאות הדרושות לצורכי תכנון, ושילוב המכונה במערכות תעשייתיות.
 
הינע חשמלי
מטרת הקורס היא להקנות את הידע הדרוש להתקנים אשר בעזרתם מפעילים מכונות חשמל להכיר את סוגי המנועים השונים ושיטות ההנעה וההפעלה של מכונות חשמל בתעשייה.
 
בקרים בני תכנות
בקרים מתוכנתים נמצאים כיום כמעט בכל מפעל תעשייתי, בכל קו יצור ובעתיד ימצאו בכל בית. מטרת הקורס היא להקנות ידע להיכרות הבקר, כלי התכנות שלו, דיאגראמות סולם ותוכנות ממשק אדם מכונה. ללמד את הסטודנט כיצד משלבים את הבקר במערכות בקרה ובמערכות חשמל.
 
רכיבים ומתמרים במערכות פיקוד ובקרה
מטרת הקורס היא להקנות ידע בסיסי הקשור להגדרת תכונות כלליות של אמצעי מדידה מצד אחד, ומהצד השני לתת תיאור מפורט של  שיטות המדידה בכל תחום ותחום של התהליכים התעשייתיים. בנוסף ילמד האופן בו משולבים אמצעי המדידה במערכות בקרה.


מעבדות
 
מעבדה בחשמל ומדידות
במעבדה זאת יכיר הסטודנט את כללי הבטיחות במעבדה, את כלי העבודה במעבדות חשמל ואלקטרוניקה, את כללי השרטוט החשמלי וכללי הדיווח הטכני. בנוסף ילמד להכיר את מכשירי המדידה הבסיסיים. הסטודנט יתנסה בניסויים אשר ידגימו את הנלמד בקורס תורת החשמל.
 
מעבדה בתכנות מחשבים
במעבדה זו יתורגלו נושאים הנלמדים בקורס תכנות מחשבים.
 
מעבדה במערכות ספרתיות
המעבדה מאפשרת התנסות מעשית בנושאים הנלמדים בקורס מערכות ספרתיות וכן יישומים מתקדמים של הנושאים הנלמדים בקורס.
 
מעבדה באלקטרוניקה תקבילית
במעבדה זו יתורגלו נושאים הנלמדים בקורס אלקטרוניקה תקבילית וכן ילמד הסטודנט להכיר ציוד מדידות מתקדם.
 
מעבדה במכונות חשמל והינע
במעבדה זו יתורגלו הנושאים הלמדים בקורסים מכונות חשמל והנע חשמלי, תודגם ההפעלה של מכונות החשמל השונות, ויבוצעו ניסויים הקשורים למכונות אלה.
 
מעבדה בבקרים בני תכנות
במעבדה זו יכיר הסטודנט סוגים שונים של בקרים בני תכנות, יכיר את שיטות הפעלתם, יתרגל דיאגראמות סולם ותוכנות ממשק אדם מכונה וכן תתבצע הכנה לפרוייקט הגמר.
 
מעבדה במתקני חשמל
במעבדה זו יתורגלו נושאים הנלמדים בקורסים מתקני חשמל ומערכות הספק.
 
מעבדת פרוייקטים
במעבדה זו ירכוש הסטודנט את הידע המוכלל הדרוש לביצוע פרוייקט הגמר.
 
**למידע טלפוני נוסף או קביעת פגישת ייעוץ נא למלא את הפרטים ונציג ייצור איתך קשר בהקדם.


 


מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS