לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
הכנה לבגרות

הבית של תמר - הכנה לפסיכומטרי - קורס ללקויי למידה


במרכז הלמידה הבית של תמר המקיים קורסים לקראת מבחני הפסיכומטרי המותאמים ללקויי למידה יופעל השימוש בתוכנה חדישה ללימוד המילון הכולל כ-6000 מילים ומונחים. תלמידים לקויי למידה הנתקלים בקשיי לימוד ושינון של החומר הרב הנדרש, ירגישו הקלה עצומה עקב השימוש בתוכנה המיוחדת.
במרכז הלמידה הבית של תמר יצרו סביבת לימודים מקצועית, תומכת ותנאים ייחודיים המאפשרים לתלמידים למידה באופן יעיל ונוח ומבטיחים ציון המאפשר המשך לימודים במוסדות להשכלה גבוהה בהתאם לרצונם.
התלמידים לומדים בקבוצות קטנות של 10-12 תלמידים בקבוצה. תכנית עבודה אישית מותאמת לכל תלמיד עפ'י קצב ההתקדמות והידע. כמו כן מושם דגש על ארגון החומר והזמן - טכניקות להן זקוק תלמיד לקוי למידה באופן מיוחד כדי להגיע למבחן מאורגן בטוח בעצמו וללא חרדות.
קורס פסיכומטרי מותאם של הבית של תמר לתלמידים לקויי למידה

מדוע צריך מסלול מותאם?
• תלמיד עם לקויות למידה מרגיש לפעמים אבוד בכיתה גדולה [בד'כ כ-40 תלמידים ויותר] ולכן בקורס שלנו לומדים עד 14 תלמידים
• הכיתה הומוגנית ועל כן מקל על התלמידים בשאילת שאלות [ אף אחד לא מרגיש 'טיפש לשאול']
• קצב הלימוד מותאם לכיתה


מהו הניסיון בקורסים כאלו ולמי הם מתאימים?
הבית של תמר הינו חלוץ בארץ ובעל ניסיון רב שנים בתחום לקויות למידה.
מבנה הקורס:
• שלב הכנה מקדים לקורס שבו עוברים על פעולות בסיסיות במתמטיקה [שברים, חזקות ושורשים]
• שלב לימוד הבסיס- ארוך ומותאם לקצב הכיתה [2 חודשים]
• שלב המרתון- בו חוזרים על החומר ועוברים על בחינות. שלב המרתון מתחדש ממחזור למחזור בהתאם למבחנים האחרונים, נמשך כחודש ומחצה.
הבית של תמר הינו היחיד המאפשר לכל תלמיד להיבחן בכל הסימולציות על פי ההתאמות שקיבל מהמרכז הארצי. כולל סדרת בחינות ממוחשבות הכוללות הקראה ומדמות באופן מצוין את בחינת המפע'ם של המרכז הארצי. אנו היחידים שממשיכים להיפגש עם התלמידים באופן קבוע ומעבירים סימולציות גם לאחר תאריך סיום הקורס. עד שאחרון התלמידים נבחן בבחינה המותאמת.
השיעורים בכיתה:
• מקסימום 14 תלמידים בכיתה
• עבודה איטית יותר
• בדיקת כל שיעורי הבית
המדריכים - על הצוות נימנים מדריכים בעלי תואר שני בפסיכולוגיה, ניסיון של שנים בהוראת פסיכומטרי ובעבודה עם תלמידים בעלי לקויות למידה. כמו כן מנוסים בהדרכת תלמידים להתמודד עם בעיית חרדה מפני הבחינה.


אנגלית
• התלמידים עובדים בקבוצות על פי רמת האנגלית עם מורה המתמחה להוראת אנגלית ללקויות למידה, כשעתיים כל שבועיים
• המילון מסודר, כקובץ סיפורים קצרים עם מילים לשינון,שיטה זו עוזרת לזכור את המילים מתוך ההקשר ולשפר את מהירות הקריאה והשפה, במקום רשימה ארוכה של מילים, המקשה על התלמידים את זכירת המילים.
אסטרטגיות למידה
• עבודה על אסטרטגיות למידה המותאמות במיוחד לפסיכומטרי: אסטרטגיות זיכרון, ארגון זמן, ארגון חומר, למידה בבית, קריאה נכונה של שאלה ועוד.
• כשעתיים בשבועיים מוקדשות, לעבודה לאסטרטגיות אלו בקבוצות קטנות וחיזוקם בקרב התלמידים.
תרגולים ושיעורי בית
1. ספרי לימוד - כל תלמיד מקבל 15 ספרי לימוד המכילים תרגול וחזרות מרובות בכל הנושאים [במקום ספר עב קרס שאינו נוח לנשיאה ולעבודה].
2. דפי סיכום נושא - בתום כל שיעור, התלמידים מקבלים סיכומים מסודרים בכל נושא.
3. דירוג שיעורי הבית – על מנת להקל על ההתמודדות עם העומס ולעמוד בקצב ורמת הקורס חילקנו את שיעורי הבית לשיעורים שהינם חובה ושיעורים שמומלץ לעשות.
4. שיעורי חזרה מרוכזים - במהלך הקורס מתקיימות קבוצות לימוד בהם חוזרים, באופן ממוקד, בנושאים שונים
5. סימולציות - במסגרת הקורס מועברות 6 סימולציות מותאמות. לרשות התלמיד עומדות עוד 8 חוברות סימולציה. דגש מיוחד מושם על אופן התחקור והפקת הלקחים ממבחן למבחן [חשוב במיוחד בקרב לקויי למידה, שאצל חלקם הקושי אינו טמון בחומר הלימוד, אלא במיצוי הידע בזמן מבחן].
שיעורים פרטיים עם המדריך - כל שלושה שבועות נפגש התלמיד עם מדריך בפגישה אישית לעבוד על נקודות חלשות, פגישה אסטרטגית בתקופת המרתון- המדריכ/ה נפגש/ת עם כל תלמיד ויחד הם מחליטים על האסטרטגיה המתאימה לקראת הבחינה.
ליווי התלמידים בתהליך הבקשה להתאמות -  עם ההרשמה מקבל כל תלמיד דף הוראות 'כיצד' להגיש בקשה להתאמות', במהלך הקורס המדריכה עוברת עם כל תלמיד על הטפסים ומלווה את תהליך הבקשה.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו


התקשרו אלי עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS