לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מכללה אקדמית ספיר - דף ראשי

מכללה אקדמית ספיר - בית הספר לתקשורת

בית הספר לתקשורת בספיר מוביל בפיתוח תוכניות לימוד עדכניות בתחום, ונחשב כיום למוביל בלימודי תקשורת מבין המכללות הציבוריות בישראל. בית הספר מעניק לבוגרים תואר ראשון במסלול חד חוגי בתקשורת ובמקביל מכשיר אנשי מקצוע בתחומים שונים של העשייה התקשורתית. סגל המורים כולל את טובי המורים האקדמאיים והמקצועיים.
תכנית הלימודים בבית הספר לתקשורת משלבת לימודים עיוניים ומקצועיים. הלימודים העיוניים עוסקים בין השאר בתקשורת ההמונים בישראל, דיני התקשורת, אתיקה בתקשורת וחברה ופוליטיקה. תכנית הלימודים העיונית נועדה לאפשר לבוגריה להמשיך בלימודי תואר שני בכל האוניברסיטאות בישראל ובחו'ל.
במסגרת הלימודים המקצועיים ניתן לבחור בין חמישה מסלולי התמחות מקצועיים:
תקשורת שיווקית [פרסום, יחסי ציבור ודוברות]
מסלול תקשורת שיווקית שבביה`ס לתקשורת, יצירה וביקורת מקנה לסטודנטים הלומדים בו ידע תיאורטי ומעשי, הבנה והכרות עם תחום התקשורת השיווקית על מגוון המקצועות המרכיבים תחום זה, במגזרים ציבוריים, חברתיים, פוליטיים ומסחריים.
כל סטודנט במסלול התקשורת השיווקית בביה`ס לתקשורת, יצירה וביקורת, מחוייב להתנסות במגוון רב של נושאים וללמוד ב 12 סדנאות שונות ומגוונות הכוללות בין השאר: יסודות הפרסום, יסודות יחסי ציבור, יסודות הדוברות, יסודות השיווק, התנהגות צרכנים, ניהול מותגים, תקציבאות וניהול הפרסום, פיתוח קונספט קריאטיבי, קופירייטינג, מבוא לעיצוב הפרסום, מיומנויות פרזנטציה, ניהול ארועים, הופעה בטלביזיה, תכנון מדיה, התנהגות צרכנים, פרסום מגזרי וגולת הכותרת – סדנה מסכמת שנתית בה מתבצע פרויקט יצירה וביקורת של קמפיין תקשורת שיווקית כולל בנושא על פי בחירתם.
רדיו
מטרת הלימודים במסלול הרדיו היא הכשרת אנשי מקצוע בתחום הרדיו הבקיאים בכל מקצועות הרדיו העכשוויים. הסטודנטים לומדים הפעלת אולפן ברמה בסיסית של טכנאים לצורכי ניהול שידורים חיים ועריכה של חומר מוקלט. כמו כן לומדים הסטודנטים עריכת תכניות רדיו, עריכה מוסיקלית, הגשה וקריינות באולפן ומן השטח.
מעבר לכך כל הסטודנטים עוברים הכשרה מתמשכת בתחום עיתונאות הרדיו על כל מרכיביה: תחקיר, הפקה, עריכה, הכנת כתבות, ביצוע ראיונות מוקלטים ובשידור, ושיאם של לימודים אלה הוא בסדנת שידור עיתונאית שבועית שבביצועה ממלאים הסטודנטים את כל המקצועות.
בשנת הלימודים האחרונה מוקדשת סדנה מיוחדת להכנת פרויקט הגמר –
תכנית רדיו בת שעה הנעשית בצוותים, והמסכמת את לימודיהם וכישוריהם של התלמידים בשידור ובעריכה ברדיו על כל היבטיהם.
כל תלמידי המסלול חייבים בסטאז` [שעתיים בשבוע] במשך שתי שנות הלימוד במסלול בתחנת המכללה `קול הנגב` או בכל תחנת רדיו אחרת. סטודנטים שלמדו במסלול הרדיו משתלבים בזירת התקשורת האלקטרונית בארץ [רדיו וטלויזיה] ומוכיחים כי המסלול אכן מסוגל להוציא בוגרים מקצוענים בתחום.
עיתונאות כתובה
התקשורת, ובכללה העיתונות הכתובה, צועדת אל האינטרנט. יחד עמה צועד גם מסלול העיתונות הכתובה בחוג לתקשורת בספיר. החל מהשנה הבאה תוגבר במסלול ההכשרה לכתיבה ועריכה בעיתונות המקוונת. התגבור יתווסף להכשרה בעיתונות המודפסת – העיתון היומי, המגזין וכד`.
בנוסף, העיתונות הכתובה הולכת ומרחיבה בשנים האחרונות את העיסוק בתחום הכלכלי. לכך שתי סיבות: גם העניין הרב בנושא בציבור, וגם העדיפות של העיתונות הכתובה על פני מדיה אחרות בטיפול בתחומים המחייבים העמקה והסבר. במסלול יוקדש מקום מיוחד לעיתונאות כלכלית. זאת, בנוסף לעיסוק בתחומי סיקור נוספים.
בד בבד נעמיק במרכיבי היסוד של העבודה העיתונאית באשר היא: איתור וזיהוי הסיפור העיתונאי, עבודה מול מקורות, בנייה וניסוח של אייטם עיתונאי, מתן כותרות וכד`. המתכונות הכללית תכשיר, אם כן, את התלמידים/ות להשתלבות קלה יחסית כעיתונאים בתחומים המתפתחים ביותר בעיתונות כיום.
עיתונות טלוויזיה
בעולם התקשורתי של היום עיתונאות טלוויזיה היא כלי רב עוצמה. השילוב של יכולת שידור אודיו-ויזואלית [של תמונה וקול] עם המיידיות של השידור הישיר מאירועים חדשותיים נותן למדיום זה מקום מרכזי ומכריע בעולם העיתונות של ימינו.
מערכת החדשות בטלוויזיה היא המורכבת מכל מערכות החדשות. עיתונאים, עורכי חדשות ומגישים ביחד עם צלמים, מקליטים ועורכי וידאו, בשילוב עם צוות אולפן הם שמביאים לצופים את `מהדורת החדשות`. עיתונאי טלוויזיה נדרשים לשלב ידע של עבודת תחקיר עיתונאית עם יכולת בימוי טלוויזיונית; לשלב את היכולת העיתונאית של למצוא את הסיפור החשוב עם היכולת של לספר את הסיפור באמצעים של קול ותמונה.
עד היום לא היה קיים בישראל מסלול מעשי ואקדמי להכשרת עיתונאי טלוויזיה. צורך גובר והולך להכשיר עיתונאי טלוויזיה מגיע הן ממערכות החדשות בערוצים השונים והן מהסטודנטים שרואים את עתידם בתקשורת. המסלול שם לו למטרה להכשיר עיתונאי שיודע לשאול את השאלות הנכונות ויודע איך לבטא את עצמו בכלים הטלוויזיוניים. במסלול ילמדו עקרונות הכתבה הטלוויזיונית לסוגיה, הגשה טלוויזיונית של חומרי אקטואליה, אומנות הראיון העיתונאי והעריכה העיתונאית.
הסטודנטים יתנסו בכל כלי העבודה הנחוצים לעיתונאי הטלוויזיה ויותר: החל משימוש במצלמה, ציוד הקול, עקרונות העריכה, וכלה בעבודה באולפן הטלוויזיה במתכונת עבודה של שידור חי.מטרתנו לאפשר לבוגר המסלול להכיר את מערכת החדשות בטלוויזיה ולהעניק לו יכולת להשתלב בסוגיה השונים.
תקשורת דיגיטאלית
המסלול מכשיר את בוגריו להתמודד בהצלחה בניהול והפקת פרויקטים עדכניים ומגוונים מבוססי מחשב הן בתחום רשת האינטרנט על כל גווניה והן בשימושי מחשב אחרים קיימים ועתידיים.
תקשורת סלולרית, אתרי אינטרנט, הפעלות חווייתיות/חינוכיות, שילוב של אפליקציות אודיו ויזואליות, הפקות מוזיאליות ועוד. השילוב בין הכרת האמצעים תוך העמקה ביצירת תכנים משמעותיים וחיפוש אמצעים ותכנים חדשניים הינם הבסיס לתוכנית הסדנאות והלימודים האקדמיים במסלול תקשורת דיגיטאלית שבבית הספר לתקשורת יצירה ובקורת, במכללת ספיר.
הלימודים המקצועיים משולבים בעשייה, כאשר הסטודנטים לוקחים חלק בשידורי תחנת הרדיו קול הנגב הפועלת בשטח הקמפוס, ואף מפיקים וכותבים את המגזין ספירלה. תכנית הלימודים המקצועית נועדה להכשירם להשתלבות בתחומים שונים בתעשיית תקשורת ההמונים, במגוון תחומים כגון: משרדי פרסום, יחסי ציבור, דוברות, עיתונאות כתובה, מערכות רדיו וטלוויזיה, הפקות דיגיטליות, עיצוב אתרי אינטרנט, צילום, ייעוץ תקשורתי ועוד.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS