לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

המכללה האקדמית תל חי - לימודי חינוך

תואר ראשון .B.A בחינוך
האם אתה רוצה להשפיע על החינוך בישראל? האם טיפול, הדרכה, הוראה, לקויות למידה מעניינים אותך? בוא ללמוד חינוך במכללה האקדמית תל - חי!
בוגרי החוג לחינוך יוכלו לעבוד במגוון תפקידים בבתי ספר ובארגונים גדולים ולעסוק בתחומי החינוך המיוחד, לקויות הלמידה והחינוך היצירתי, וכן להמשיך ללימודי המשך בטיפול או לתואר שני.
תנאי הקבלה
הקבלה לחוג מותנית בעמידה בתנאי הקבלה של המכללה, ברמה הנדרשת על - ידי החוג. תנאי הקבלה מתעדכנים מדי שנה והם מתבססים על ציוני הבגרות והמבחן הפסיכומטרי או ציוני המצרף.
מבנה הלימודים בחוג
הלימודים נמשכים שלוש שנים, בשני מסלולים אפשריים:
- מסלול חד חוגי בהיקף של 120 נקודות זכות אקדמיות עם שני מוקדים לבחירה.
- מסלול דו חוגי בהיקף של 60 נקודות זכות אקדמיות, עם מוקד אחד לבחירה. את המסלול הדו חוגי ניתן לשלב עם החוגים לפסיכולוגיה, לימודים רב - תחומיים, למדעי המחשב ולכלכלה וניהול.
מבנה הלימודים בחוג לחינוך מבוסס על ארבעה מוקדים [התמחויות]:
- מוקד לחינוך אלטרנטיבי ויזמות חינוכית, בראשות דוקטור תמר הגר. המוקד מפתח ניתוח ביקורתי של המצב הקיים בבתי הספר היום ומציג את בתי הספר כמראה של החברה הלא - שוויונית שבתוכה הם פועלים.
- מוקד לחינוך מיוחד, בראשות דוקטורר רונן המר. המוקד מעניק ללומדים בו מפגש חוויתי עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ולמידה על עצמי כמחנך.
- מוקד ללקויות למידה, בראשות דוקטור יונתן שתיל. המוקד מדגיש את היכולות המיוחדות המאפיינות את בעלי לקויות הלמידה, והוא מדגיש את האבחון ופיתוח הכישרונות המיוחדים ואת הכניסה לעולמם הרגשי והסיוע להם.
- מוקד לשילוב אומנויות בחינוך, בראשות פרופסור מולי להד. המוקד מיועד למי שרואים את עצמם ממשיכים אחרי לימודיהם לעבוד במקצועות טיפוליים [בעיקר דרמה תרפיה וטיפול באומנויות ובתנועה], והוא מומלץ גם למי שמתכוונים לרכוש תעודת הוראה לגיל הרך ולעוסקים בחינוך יצירתי.
למה דווקא במכללה האקדמית תל - חי?
- להתחיל עם נסיון מעשי במסגרת לימודי שדה - ייחודי לתל חי
- תשלם שכר לימוד אוניברסיטאי - עם מלגות מיוחדות.
- תקבל יחס אישי ותמיכה מרבית ותהנה מקשר אישי עם המרצים.
- תלמד בשיטות לימוד מתקדמות.
- תהנה מאווירת לימודים ייחודית עם חיי חברה תוססים.
- תוכל לשלב בלימודים גם לימודים לקבלת תעודת הוראה.
- תהנה מהתמקצעות מעשית ומחופש יצירה.
תואר ראשון משולב – חינוך וכלכלה
תוכנית לימודים חדשה לתואר ראשון דו חוגי, המשלבת את 'המסלול לניהול' בחוג לכלכלה וניהול יחד עם מוקד חדש לגמרי בחוג לחינוך: 'המוקד לחינוך חברתי'.
מטרת תוכנית הלימודים, לאפשר לסטודנטים לחינוך לייצר לעצמם יתרון תחרותי במסגרות החינוך. התוכנית תעניק לבוגריה ידע נרחב בחינוך עם כלים ניהוליים ופיננסיים, אשר יגדילו את סיכוייהם להתמודד עם אופציות ניהוליות בחינוך ואילו סטודנטים לכלכלה יקבלו בסיס ידע משופר בחינוך, ויזכו במקצוע פרקטי עם היצע גדול של תפקידים, בו ניתן להתקדם לתפקידים ניהוליים במהירות גבוהה יחסית. המטרה, לעצב אנשי חינוך שיהיו ערים להיבטים שונים בתחום ויהיו בעלי כישורים אקדמיים להוביל מהלכים חינוכיים, אשר יגבירו זהויות ומודעות ובד בבד יסייעו למיתון מתחים בחברה, להגברת ההבנה והקבלה ההדדיים. צרכים אלו מקבלים ממד עמוק יותר בסביבה הגלילית הפריפריאלית והפלורליסטית.
תכנית הלימוד:
ארבעה תחומי ידע עיקריים: תרבות וחינוך, היבטים ארגוניים-מוסדיים של החינוך, ריבוד חברתי וחינוך, ושסעים חברתיים וחינוך.
לימודי חינוך חברתי: דיאלוג יהודי-ערבי, חינוך במצבי משבר: מאבק בגזענות, חינוך ומגדר, ישראל, חברה, חינוך - פרשיות מפתח, חינוך לדמוקרטיה, ניהול החינוך, רב תרבותיות וחינוך, ריבוד חברתי וחינוך בישראל, שסעים חברתיים בישראל בהיבטיהם החינוכיים ועוד.
לימודי ניהול בחוג לכלכלה: אסטרטגיה עסקית, מו'מ עסקי, ניהול צוותים, משחק מנהלים וניהול יזמות, התנהגות צרכנים, התנהגות ארגונית, שיווק, ניהול, חשבונאות ועוד.
בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב בתפקידי חינוך מגוונים כמו גם להמשיך את לימודיהם ללימודים מתקדמים.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
המכללה האקדמית תל חי - דף ראשי
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS