לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המרכז ללימודי חוץ והמשך - ספיר - דף ראשי

המרכז ללימודי חוץ והמשך - ספיר - תרפיה ושיקום

ווטסו שלב 2
תעודת גמר בינלאומית של ארגון WABAובשיתוף המרכז ללימודי חוץ, מכללת ספיר.
תנאי קבלה
בעלי תעודת גמר של קורס ווטסו 1.
תכנית הלימודים
שיטת הטיפול מבוססת על האומנות היפנית העתיקה – זן שיאצו. זן שיאצו משתמש בנקודות לחץ ומתיחות לשחרור אנרגיה חסומה לאורך המרידנים של הגוף, שהם הדרכים לאנרגיית החיים או CHI. אפקט השיאצו גדל בהרבה כאשר הטיפול ניתן במים חמים המרפים את השרירים ותומכים בעמוד השדרה. במים עמוד השדרה יכול לנוע בצורה שונה מאשר ביבשה, המשקל מופחת ויש אפשרות לשחרור אנרגיה והקלה על הנשימה, תוך עזרה רבה בשיפור התפקוד היומיומי לאנשים בריאים וכן לסובלים מבעיות פיזיות, מנטאליות ונפשיות. מטרת הקורס הינה הוספת טכניקות טיפוליות, העמקת הידע ומיומנות הטיפול תוך לימוד תנועות מורכבות וכניסה לרובדי טיפול עמוקים יותר.
משך הלימודים
סה'כ 48 שעות, יום לימודים אחד בשבוע בשעות הבוקר.
מועדי רישום
כל השנה
מועדי פתיחה
אוקטובר
הידרותרפיה -טיפול שיקומי במים
תנאי קבלה
לפחות 12 שנות לימוד, ראיון קבלה.
תכנית הלימודים
הטיפול במים הינו טיפול מוכר וידוע שנים רבות, ובשנים האחרונות קיבל תנופה, התפתח והתרחב לתחומי פעילות רבים. אנשי מקצוע מהארץ ומהעולם עוסקים בתחום ומהווים חלק נכבד בתהליך השיקומי. הטיפול ההידרותרפי ניתן בבריכה טיפולית, באופן פרטני או קבוצתי, מאתגר ומהנה כאחד. הקורס מועבר באופן תיאורטי וכן התנסות מעשית בבריכה הטיפולית במרכז ההידרותרפי במכללת ספיר. בוגרי התכנית יוכלו להשתלב כמטפלים שיקומיים במים, בכל הבריכות הטיפוליות בארץ.
משך הלימודים
שנה, מפגש אחד בשבוע משעות הבוקר.
מועדי רישום
כל השנה
הידרותרפיה למקצועות הבריאות
תנאי קבלה
פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, אחיות ורופאים.
תכנית הלימודים
היסטוריה של הידרותרפיה/ הידרוסטטיקה/ הידרודינמיקה/ השפעות פיזיולוגיות של הטבילה במים/ פסיכופתולוגיה/ שיקום וטיפולי מים למטופלים בתחומי הגריאטריה/ נוירולוגיה/ אורטופדיה/ התפתחות הילד/ ראומטולוגיה/ טיפול קבוצתי מותאם/ סדנאות בשיטת באד רגאץ, הליוויק, שואו, AI CHI/ ניהול סיכונים ואחזקת בריכה טיפולית/ תהליכי קליטה ומיון/ אתיקה מקצועית.
משך הלימודים
סה'כ 100 שעות, מפגש אחד בשבוע משעות הבוקר.
מועדי רישום
כל השנה
תרפיה בעזרת בעלי חיים
תנאי קבלה
ניסיון וגישה טיפולית בעבודה עם אנשים ובעלי חיים, המעוניינים לפתוח דלת לשיטה טיפולית בעזרת בעלי חיים.
תכנית הלימודים
שילוב בעלי חיים בתהליכים טיפוליים הוא תחום הטיפול החדש ביותר והעתיק ביותר גם יחד. סיפורים על הקשר אדם-חיה ידועים מאז ומעולם הן באגדות וסיפורים והן במחקר האבולוציוני של התפתחות האדם. בעולם האורבני של היום כשהילדים כבר אינם חשופים באמת לקשר עם בעלי חיים הופך הטיפול המשלב בעלי חיים לכלי משמעותי ובעל עוצמה רבה ביותר המאפשר למטופל לחזור למקומות הראשוניים ביותר שלו אל מחוזות הגדילה, ההתפתחות, החוויות הקיומיות של לידה ומוות, של טורף ונטרף, של רוך וחמלה והישרדות אמיתית וכל זאת בתוך החדר המוגן והמטפל התומך. הקורס מקנה הכרות מעמיקה ובלתי אמצעית עם מגוון בעלי חיים על תכונותיהן המורכבות והייחודיות הן כחיות בר והן כחיות מחמד בצד רכישת ידע ותובנות על מהותו של האדם על ייצרו, אופיו ואישיותו. כמו כן מאפשר לכל אחד להכיר את עצמו בהתנסות אישית שלו במפגש עם בעלי החיים וללמוד כיצד ניתן להיעזר בהתנסות החוויתית ובאמצעות בעל החיים לבניית אופן העבודה הטיפולית. תוכנית לימודים זו באה לחזק את סגל המטפלים בישראל. נושאים נלמדים: מבואות- פסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכופתולוגיה, תיאוריות אישיות. עקרונות בהנחיית קבוצות, מבוא לעולם החיות, הכרות עם מגוון בעלי החיים ותכונותיהן הייחודיות, טיפול קבוצתי/פרטני, העבודה והטיפול עם אוכלוסיות מיוחדות בדגש על פוסט טראומה, התהליך הטיפולי – הלכה ומעשה, פיתוח מיומנויות אישיות כמטפל.
משך הלימודים
סה'כ 540 שעות לימוד
מועדי רישום
כל השנה
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS