לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
גורדון המכללה האקדמית לחינוך - חיפה - דף ראשי
תואר שני בחינוך
הסבת אקדמאים לתעודת הוראה
מלגות לסטודנט

גורדון המכללה האקדמית לחינוך, חיפה - תואר ראשון בחינוךגורדון היא מכללה אקדמית להכשרת מורים וגננות המעניקה תואר .B.Ed באישור המועצה להשכלה גבוהה. התואר המוענק הינו תואר ראשון, המאפשר כניסה ללימודי תואר שני באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות. החל משנת הלימודים הראשונה מתנסה הסטודנט בדרכי הוראה מגוונות ומתפתח כמנהיג חינוכי.
משך הלימודים: ארבע שנים.
מבנה הלימודים:
לימודי חינוך והוראה: תוכנית הלימודים כוללת:
- לימודים עיוניים [פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פיתוח חשיבה וכו']
- פדגוגיה ומתודיקה [יסודות בלמידה ובהוראה, אסטרטגיות הוראה]
- התנסות בהוראה [אימוני הוראה] שנה א'- בסמסטר ב' ובשנים ב' ג' כל השנה
לימודים בחוגים הדיסציפלינאריים - הלימודים מתקיימים במתכונת דו- חוגית: על הסטודנט לבחור בשני חוגים. הלימודים בחוג לאנגלית ובמסלול הגן הם חד-חוגיים בלבד. 
לימודי יסוד והעשרה - כתיבה אקדמית, הוראה ולמידה בסביבה מתוקשבת, לשון, חג ומועד ואנגלית לרמת פטור.


 


תנאי קבלה - לימודי חינוך
מסלולי הלימודים:
מסלול הגן
א. גננות גילאי 0 - 6
ב. גננות + הרחבת הסמכה למורות בכיתות א'-ב'
ג. גננות + הרחבת הסמכה לגננות חינוך מיוחד
מסלול בית ספר יסודי [כתות ג'-ו'] במתכונת דו – חוגית
יש לבחור שני חוגי לימוד מתוך הרשימה הבאה: הומניסטיקה רב-תחומי [מקרא, ספרות, לשון, תקשורת], ספרות, מקרא, תקשורת, מדעים, מתמטיקה, אנגלית, החוג למורשת ולימודים דרוזיים
מסלול בית ספר על יסודי [כתות ז'-י'] במתכונת דו – חוגית למעט אנגלית. ספרות, מתמטיקה, אנגלית – בין מסלולי ג'-י'
* במתכונת דו חוגית בעל יסודי ניתן לבחור חוג שני - לימודים כלליים הכוללים שתי חטיבות בחירה במקצועות הוראה [15 ש'ש כל חטיבה]: הומניסטיקה, מקרא, ספרות, תקשורת, מדעים, מתמטיקה. לחילופין, ניתן לבחור חוג שני 'חינוך מיוחד' לגילאי 6-21
מסלול חינוך מיוחד [גילאי 6 - 21] במתכונת דו-חוגית - הסטודנט ילמד במסלול חינוך מיוחד ויבחר בחוג לימודים נוסף מתוך: מסלול בי'ס יסודי: הומניסטיקה [מקרא, ספרות, תקשורת], מקרא, ספרות, תקשורת, מתמטיקה, מדעים, תקשורת, מורשת ולימודים דרוזיים. בי'ס על יסודי: אנגלית, מתמטיקה, ספרות.
חוגי הלימוד - החל משנה'ל תשע'א יתקיימו הלימודים במתכונת דו-חוגית למעט החוג לאנגלית ומסלול הגן*. על הסטודנט לבחור שני חוגי לימוד מהחוגים המוצעים בבית הספר היסודי. הבוחרים במסלול העל יסודי יוכלו ללמוד במתכונת דו-חוגית [למעט אנגלית] או לחילופין לבחור בחוג שני: לימודים כלליים מבית הספר היסודי.
החוג להומניסטיקה [כיתות ג'-ו'] - ההתמחות ההומניסטית משלבת לימודי מקרא, ספרות עברית ותקשורת. במהלך הלימודים ייחשף הלומד לכל אחד מן המקצועות ההומניסטיים כדי להעשיר אותו בידע בתרבות העולם וביהדות, ולהכשירו לא רק כמורה אלא גם כמחנך. התמחות זו תאפשר לסטודנט לפתח הבנה רחבה בניתוח סוגי טקסטים מגוונים מתקופות היסטוריות שונות- מן העולם העתיק עד המאה ה- 21.
החוג לספרות [במסלול בי'ס יסודי כיתות ג'-ו' או במסלול בי'ס על יסודי כיתות ז'-י'] - הלימודים מקנים עקרונות יסוד של ארגון טקסט ספרותי ושל סוגות [ז'אנרים] ספרותיים. מושם דגש מיוחד על יצירות הנכללות בתכניות הלימודים ועל ספרות ילדים לסוגיה ולענפיה.
החוג למקרא [כיתות ג'-ו'] - לימודי המקרא מקנים לסטודנט ידיעות בתחום חקר המקרא ופרשנותו היהודית, בהיסטוריה של תקופת המקרא ובמורשת הספרותית של ספר הספרים.
החוג לתקשורת וחינוך [כיתות ג'-ו'] - תוכנית הלימודים בחוג לתקשורת נועדה להרחיב את הידע בתחום האקדמי של לימודי תקשורת ולהכשיר מורים המבינים את הסביבה התקשורתית בה חיים ילדים ובני נוער. הלימודים בחוג יציידו את המורים, ובאמצעותם את הדור הצעיר, בכלים ביקורתיים הנחוצים להתמודדות עם מסרי התקשורת, שהיא בעלת השפעה מרכזית בחיינו. בלימודיו בחוג יפתח הסטודנט מיומנות פדגוגית בשימוש באמצעי התקשורת כאמצעי הוראה וכישורי הפקה עצמית של תוצרי תקשורת לטובת קהילת בית הספר.
החוג למדעים [כיתות ג'-ו'] - החוג להוראת המדעים מכשיר את מורי העתיד להוראת מדעים בבית הספר היסודי. תוכנית הלימודים מתבססת על גישה המשלבת בין תחומי המדע, הטכנולוגיה, החברה והסביבה. התוכנית כוללת מגוון קורסים במדעים, בהם נלמדים מושגי יסוד, עקרונות, תופעות ותהליכים, בזיקה להוראה בבית הספר ולרלוונטיות לחיי היומיום, ולסביבה. התכנית מקנה ידע עדכני בנושאים מדעיים, באופן חוויתי, תוך פיתוח מיומנויות החשיבה המדעית. בוגרי התכנית מצוידים בשיטות הוראה עדכניות ומגוונות, בהתאם לתכנית הלימודים בבית הספר היסודי.
החוג למתמטיקה [במסלול בי'ס יסודי כיתות ג'-ו' או במסלול בי'ס על יסודי כיתות ז'-י'] - מטרת החוג להכשיר מורים בעלי ידע במתמטיקה ובחינוך. בהכשרה לכיתות א'-ו' יושם דגש על הבניית ידע מתמטי של הלומד מהשלבים האינטואיטיביים למבנה הלוגי של המקצוע. הכשרת מורים לכיתות ז'-י' מבוססת על העמקת הידע הלוגי והדדוקטיבי של המקצוע.
החוג לאנגלית - בין מסלולי [כיתות ג'-ו' / כיתות ג'-י'] - החוג לאנגלית מכשיר מורים לאנגלית למערכת החינוך באחד המקצועות הנדרשים ביותר במערכת. החוג מקנה ללומדים את הידע הנדרש בדיסציפלינה, את מיומנויות השפה ואת הידע התיאורטי והמעשי בתחום הוראת האנגלית. מטרות החוג הן להכשיר בוגרים השולטים בכלים ושיטות הוראה להתמודדות עם מערכת החינוך, שהם בעלי ידע רחב בשפה, בספרות ובתרבות האנגלית, בעלי הכשרה תיאורטית ומעשית מקיפה בהוראת השפה ומיומנויות שפה ברמה גבוהה.
החוג למורשת ולימודים הדרוזיים [כיתות ג'-ו'] - חוג שנפתח בשנת הלימודים תשס'ז ומיועד לסטודנטיות מהמגזר הדרוזי. החוג משלב לימודי מסורת, תרבות, היסטוריה, גיאוגרפיה של העדה הדרוזית ומכשיר את בוגרותיו להורות את מקצוע מורשת העדה הדרוזית בבתי ספר של מגזר זה.
מסלול הגן - מטרת הלימודים במסלול היא להכשיר גננות, שיהיו בעלי ידע נרחב בתחום ההתפתחות, הלמידה והחינוך של ילדים מלידה עד גיל שש. המסלול מיועד להכשרת גננות לעבודה חינוכית ולניהול גני הילדים הממלכתיים והפרטיים, מעונות יום, פעוטונים וגנים פרטיים. תהליך ההכשרה מושתת על טיפוח מחנכים בעלי השקפת עולם חינוכית- הומניסטית בה באים לידי ביטוי ערכים חברתיים-מוסריים בעבודת המחנך. גישה זו מעמידה במרכז העשייה החינוכית את צרכי הילדים ושוקדת על פיתוח יכולת ליצירת הזדמנויות לימודיות מותאמות בסביבה מקדמת צמיחה.
מסלול החינוך המיוחד [גילאי 21-6] - המסלול לחינוך מיוחד נועד להכשיר מורים-מחנכים לעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים במגוון אוכלוסיות, ביניהן: פיגור, P.D.D, לקות למידה, שיתוק מוחין, הפרעות התנהגות, הפרעות רגשיות ולקות שמיעה. הלימודים במסלול מקנים ידע אקדמי ומיומנויות בדרכי הוראה המותאמות לא רק לכיתה, אלא גם לקבוצות קטנות ולעבודה פרטנית עם תלמידים בעלי לקות למידה בתחומים: דיסלקציה, דיסקלקוליה ודיסגרפיה.
למידע נוסף, תנאי קבלה ועוד, נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו


מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS