לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המרכז ללימודי חוץ והמשך - ספיר - דף ראשי

המרכז ללימודי חוץ והמשך - ספיר - ייעוץ והנחייה

COACHING
תעודת הסמכה ב- Coaching של המכללה האקדמית ספיר-המרכז ללימודי חוץ והמשך ואיק`א- האיגוד הישראלי ל- Coaching.
תנאי קבלה
בעלי תואר שני בכל תחום, במקרים אחרים תישקל מועמדות בעלי תואר ראשון שיזומנו לועדת חריגים, וועדת קבלה.
תכנית לימודים
ה- Coaching הוא מסגרת בעלת עקרונות וכלים מוגדרים, בה מתבצע תהליך אימון, ליווי, הנחייה, הכוונה ולמידה. תהליך זה מכוון `לתפור` למתאמן את אסטרטגיית ההצלחה המתאימה לו/לה ביותר, לתרגם אסטרטגיה זו לתוצאות ספציפיות ולפעול יחד להשגתן.התכנית הינה למעשה סדנת למידה, התנסות והתמחות בביצוע Coaching המשלבת שלושה תהליכים מרכזיים: למידה, התנסות והתמחות. התכנית עצמה מתנהלת כתהליך Coaching קבוצתי.
מטרות הקורס
הכשרת והסמכת המשתתפים לעסוק בCoaching-. הקניית הידע, הכלים והשיטות הנדרשים לביצוע ה-Coachin. בניית אסטרטגיה אישית ושיווקית לפיתוח מסלול קריירה כ- .Coach.
נושאים נלמדים
מהו Coaching כיצד בונים את מסגרת האימון? ארגז הכלים של ה-,Coachביצוע של תהליך Coaching שלם, כיצד מפתחים קריירה בתחום ה Coaching
משך הלימודים
תוכנית חד שנתית בהיקף של 160 שעות, מפגש אחד בשבוע.
מועדי רישום
כל השנה
הכשרת מנחי קבוצות
תנאי קבלה

תואר ראשון ומעלה [תישקל מועמדותם של משתתפים אחרים, אשר להם ניסיון מוכח בתחומי ההנחיה ו/או השינוי החברתי, בעדיפות לאנשים שהשתתפו בקבוצה תהליכית משמעותית] המועמדים יציגו המלצה ויזומנו לריאיון אישי בפני ועדת קבלה.
תכנית הלימודים:
הקורס יקנה ידע תיאורטי והתנסותי לעוסקים או המבקשים לעסוק בפרקטיקה של הנחיית קבוצות העוסקות בסוגיות זהות, בלווי תהליכי צמיחה אישיים ובצוותים מקצועיים. במהלך הקורס, יתנסו המשתתפים בתהליכים קבוצתיים, ילמדו את הבסיס התיאורטי העומד מאחורי התהליכים הללו ויחשפו לכלי הנחייה יצירתיים ורב תחומיים, ככלים מטפוריים, ביבליותרפיה ועוד, אשר יסייעו בידם בהיותם מנחים. הלימודים והסדנאות מאפשרים למידה אישית יחד עם התמקצעות ופיתוח מיומנויות חדשות.
משך הלימודים:
כ- 16 חודשי לימוד, מתוכם עבודה מעשית מודרכת [פרקטיקום בארגונים], יום בשבוע משעות הצהריים.
מועדי רישום:
כל השנה
ייעוץ ארגוני
תנאי קבלה
בעלי תואר שני בתחומי מדעי הרוח והחברה, במקרים אחרים תישקל מועמדות בעלי תואר ראשון שיזומנו לועדת חריגים, וועדת קבלה.
תכנית לימודים
קצב השינויים בסביבה ומורכבותם מעמיד בפני מנהלים וארגונים את הצורך בשינוי מתמיד, שינוי המכוון להתאמת הארגון למציאות המשתנה בסביבה החיצונית ומנגד שינוי המכוון לעדכון הסביבה הפנימית. לצד מאמץ מכוון למימוש פוטנציאל קיים נוסף מאמץ חשוב לא פחות של בניית היכולת [CAPACITY BUILD UP ] התשתיתית. אותה יכולת שתבטיח את תפקודו של הארגון בעתיד. שינויים אלה מחייבים תהליכים שוטפים של בחינה עצמית, לימוד והשתנות ברמה האישית, הקבוצתית והכלל ארגונית. כמו כל למידה יש בהם מרכיב תכני / דיציפלינרי, יש בהם מרכיב תהליכי – מערכתי ויש בהם מרכיב מוסרי – זהותי.
על רקע המורכבות והאתגרים בפניהם ניצבים ארגונים ומנהלים הולך ומתחזק מקומו של הייעוץ המערכתי-תהליכי כעוגן מרכזי בהובלת תהליכי שינוי מכווני צמיחה והתחדשות. וכגודל הציפיה המתהווה גם גודל הדרישה המוטלת על היועץ עצמו, הן בדרישות הידע, הן ביכולתו התהליכית והן בנאמנותו ומחויבויותיו המוסריות – ערכיות. נושאים נלמדים:
מרכיבי המובילות הארגונית- הארגון כמערכת, מובילות מערכתית כוללת, מובילות במרחב העסקי-משימתי, מובילות במרחב התהליכי-מערכתי, מובילות במרחב התרבותי-אנושי.
תהליכי מפתח בהתערבות ארגונית- גיבוש תמונת עתיד, אבחון ארגוני-מערכתי ומיפוי פערים, ניהול ומנהיגות, דינמיקה של שינוי, יכולות ליבה , למידה ארגונית וניהול ידע.
מיומנויות ייעוציות- ייעוץ אישי, ייעוץ צוותי, עבודה מול הנהלה, הנחייה התנסותית והדרכה.
משך הלימודים
סה'כ 400 שעות, מפגש בשבוע בשעות אחה'צ.
מועדי רישום
כל השנה
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS