לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מדעי הרוח - דף ראשי

אוניברסיטת חיפה - החוג ללימודי ארץ ישראל

חוג לימודים לב”א דו–חוגי וחד–חוגי, חוג לימודים למ”א ולימודים לתואר דוקטור בפילוסופיה
הלימודים לתואר ראשון ב”א

מטרת הלימודים
תכנית הלימודים בחוג מבקשת להקנות לתלמידים ידע בין–תחומי על ארץ–ישראל, לעודדם ולהכשירם ללימוד ומחקר עצמאי בנושאי ההוראה בחוג המעוגנים בתחומי ההיסטוריה, התפתחות התרבות החומרית, הגיאוגרפיה ותחומי החברה והמדינה. הלימודים עוסקים בהיסטוריה במובנה הרחב של העמים ושל הגורמים אשר פעלו, חיו ועודם חיים בארץ–ישראל ובמדינת ישראל. לצידם נלמדים נושאים הקשורים בארץ–ישראל, מתחומי הגיאוגרפיה הפיסית, הגיאוגרפיה ההיסטורית, הגיאוגרפיה החברתית–כלכלית, הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, התרבות החומרית ומדע המדינה. בוגרי החוג משתלבים במעגלי העבודה בתחום המחקר והתכנון האוניברסיטאי, המוזיאלי, החינוכי ובגופים שונים שעניינם: זיכרון, חינוך, אקולוגיה ויחסי רוב ומיעוט בישראל, בבתי–הספר, וכן בתחומים כמו של”ח, תוכניות לימודים מיוחדות על ארץ–ישראל, בהדרכת תיירים ומטיילים ובשירותים ציבוריים שונים.
תנאי הקבלה
עמידה בתנאי הקבלה הכלליים של האוניברסיטה ברמה הנדרשת על–ידי החוג, וכן הצגת אישור רפואי, המעיד על כושר השתתפות בסיורים. לתלמידים אשר ציונם הפסיכומטרי גבוה במיוחד ולמצטיינים בתום שנה א', יוצע מסלול לימודים חד– חוגי. במסלול זה יילמדו 72 ש”ז בחוג עצמו,ו– 48 נ”ז במקבצי לימוד בחוגים אחרים על–פי ייעוץ אישי. תלמידי המסלול יזכו להדרכה אישית ולקורסי קריאה מודרכת.
תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל עם התמחות בשמירת טבע
במסגרת התכנית החד-חוגית בלימודי ארץ ישראל, יוכשרו התלמידים במלאכת שמירת הטבע, בשיתוף המקבץ למדעי החיים בחוג לביולוגיה אבולוציונית. התכנית כוללת גם הכשרה מעשית בשטח שתתקיים בשנה השלישית ללימודים במסגרת הגופים האמונים על שמירת הטבע בארץ. המסלול מיועד להבטיח לבוגריו אופק תעסוקתי. קרוב לוודאי שהבוגרים המצטיינים יזכו בעדיפות במכרזים לקבלת עובדים חדשים בגופים האמונים על שמירת הטבע.
תנאי קבלה
- תעודת בגרות
- פסיכמוטרי בציון 530 נק' ומעלה
משך הלימודים
שלוש שנות לימוד. מערכת לימודים רגילה לתואר ראשון. בשנה השלישית 286 שעות של עבודה מעשית בשטח.
תעודה
בוגר אוניברסיטה של החוג ללימודי ארץ ישראל עם ספח התמחות המעיד על סיום מסלול לימודים בשמירת טבע.
החוג למחשבת ישראל
הלימודים לתואר ראשון ב”א

מטרת הלימודים
להקנות לתלמידים ידיעה שיטתית בהתפתחותם של הרעיונות העיוניים, הדתיים, החברתיים והלאומיים של העם היהודי, בכיווניהם הפילוסופיים וההיסטוריים, ובירור קשריהם עם ההשקפות הפילוסופיות,הדתיות והחברתיות הכלליות. הלימודים בחוג מתנהלים מתוך גישות פילוסופיות והיסטוריות. החוג רואה כתפקידו לפתוח אשנב לעולם הרוחני של העם היהודי ולהקנות ידע בסיסי רחב במחשבת ישראל ולהכשיר את תלמידיו למחקר ולהוראה בתחום זה.
הלימודים לתואר שני מ”א
מטרת הלימודים
העמקת הידיעה והגישה הביקורתית השיטתית והקניית דרכי מחקר בהתפתחותם של הרעיונות העיוניים,הדתיים, החברתיים והלאומיים ביהדות, בכיווניהם הפילוסופיים וההיסטוריים, ובזיקתם אל ההשקפות הפילוסופיות, הדתיות והחברתיות הכלליות.
החוג למקרא
חוג לימודים לב”א דו–חוגי וחד–חוגי, חוג לימודים למ”א, ולימודים לתואר דוקטור בפילוסופיה
הלימודים לתואר ראשון ב”א

קיימים שני מסלולים: מסלול דו–חוגי ומסלול חד–חוגי
תלמיד יוכל להתקבל למסלול החד–חוגי החל משנה ב’ בלבד וזאת לאחר שסיים בהצלחה בציון 76 ומעלה את כל קורסי דרג 1 בחוג למקרא ולאחר ראיון אישי, ואישור החוג.
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים בחוג להקנות לתלמידיו את ידיעת המקרא והבנתו באמצעות הכלים והשיטות של מחקר המקרא המודרני. הלימודים כוללים: בקורת הספרות המקראית; היסטוריה של תקופת המקרא ישראל ועמי המזרח הקדום; לשון המקרא ולשונות קרובות; תרגומים עתיקים; פרשנות יהודית; אמונות ודעות.
הלימודים לתואר שני מ”א
מטרת הלימודים
להרחיב ולהעמיק את ידיעותיו של התלמיד בדרכי חקר המקרא ולהקנות לו כלים להתמחות ולמחקר. התלמיד מתמחה בתחומים השונים של חקר המקרא כגון: ביקורת הנוסח ותולדותיו, לשון המקרא ותכונותיה, אמונות ודעות שבמקרא, פרשנות יהודית ומודרנית, ספרות חיצונית, דת ותרבות של עם ישראל על רקע המזרח הקדום, היסטוריה וארכיאולוגיה של תקופת המקרא וכדומה.
למידע נוסף אנא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS