לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מדעי הרוח - דף ראשי

אוניברסיטת חיפה - החוג ללימודי אסיה

חוג לימודים לב”א דו–חוגי וחד–חוגי
הלימודים לתואר ראשון ב”א
אזורי מזרח ודרום אסיה הינם ערש הולדתן של ציביליזציות אדירות כמו סין, יפן והודו. בנוסף לחשיבות המורשת התרבותית של אזורים אלה גוברת בעשורים האחרונים גם חשיבותם הכלכלית, החברתית והמדינית עד כדי כך שמדובר על המאה ה – 12 כעל 'המאה האסיאנית'.
מטרת החוג
להקנות ידע אקדמי מעמיק על האזורים בתחומים אלה ולהכשיר כוח אדם מיומן ואיכותי לתעסוקה במגזר הציבורי והפרטי בנושא אסיה בתחומי הכלכלה והעסקים, בטחון, יחסי חוץ, תקשורת,תיירות, הוראה ומחקר. החוג מעניק תואר ראשון בלימודי אסיה, תוך התמקדות בסין הודו ויפן, וכן לימודי בחירה בנושא, קוריאה ואזורים נוספים באסיה. תחומי הלימוד כוללים היסטוריה ותרבות, חברה וכלכלה, פוליטיקה ויחסים בינלאומיים, תקשורת ופסיכולוגיה, פילוסופיה ואמנות — בדגש ברור על התקופה המודרנית. מורי החוג הם מהאנשים המובילים בישראל בחקר והוראת אסיה, בעיקר בנושאים עכשווים.
דגשים ייחודיים ומסלולי הלימוד
לחוג מספר דגשים המייחדים אותו מתוכניות דומות במוסדות אחרים
* הלימודים מתמקדים בתקופה המודרנית מן המאה ה– 19 ואילך, תוך הצעת מבואות היסטוריים
הכרחיים ולימודי שפה עכשווית עם דגש על תקשורת ודיבור.
* לחוג גישה אינטגרטיבית לאסיה כולה תוך התמחות במגמות פרטניות.
* לחוג תוכנית לימודים מובנית אשר מגדירה מלכתחילה מהם הנושאים שבוגרים בלימודי אסיה המודרנית חייבים לדעת. בשנה הראשונה ובשנה השניה מקבלים הסטודנטים שורה של מבואות המתייחסים למזרח ודרום אסיה.
בחוג שלוש מגמות:
מגמת סין: מתמקדת בתרבות העתיקה והמרכזית ביותר במזרח אסיה ובמיוחד בהתפתחויות החלות בה בעת המודרנית. סין הינה האומה בעלת האוכלוסייה הגדולה בעולם, כלכלתה בהווה מתרחבת בקצב מהיר ביותר וצפויה להשתוות לכלכלה האמריקאית בעוד עשורים ספורים.
מגמת יפן: מתמקדת באחת התרבויות המרתקות והמקוריות ביותר ובהישגיה בתקופה המודרנית בה הפכה למעצמה עולמית. יפן כיום הינה הכלכלה השניה בגודלה בעולם ושולטת במספר רב של ענפי תעשיה ומחקר. השיעורים במגמה בוחנים את עלייתה המדהימה של יפן, ומתמקדים בחברה ובכלכלה היפנית בהווה. במסגרת המגמה ניתן להתמחות גם בתרבות ואמנות יפן המסורתית תוך שיתוף פעולה עם מוסד ייחודי לחיפה, מוזיאון טיקוטין לאמנות יפן.
מגמת הודו: מתמקדת בתהליכים ובשינויים הפוליטיים כלכליים וחברתיים המתרחשים בהודו העצמאית ובאתגרים שאלו מציבים בפניה. הקורסים המוצעים בחוג דנים בהתפתחויות הללו בקונטקסט ההיסטורי שלהם. התכנית מעניקה לסטודנטים כלים להבנה מעמיקה של אחת ממדינות העולם שחשיבותה הפוליטית והכלכלית גדלה ושהופכת בהדרגה לשחקנית בעלת תפקיד משמעותי בבימה הגלובלית.החוג מציע שיעורים לגבי אזורים נוספים כגון: קוריאה, דרום מזרח אסיה, מרכז אסיה ואגן האוקיינוס השקט,
* תחומים אלה עשויים להתפתח בעתיד למגמות מלאות כולל לימוד שפות המקום.
* מתכונת הלימודים משך הלימודים: שלוש שנים.
המסלול החד–חוגי
במסלול זה יכולים הסטודנטים להתמקד בנושא אסיה ולשפר את שליטתם בשפת המגמה אותה בחרו. תוכניתו העיונית של המסלול כוללת את כל הדרישות של המסלול הדו–חוגי, בתוספת של לימודי שפה וקורסי בחירה. הכניסה למסלול החד-חוגי החל משנת הלימודים השנייה בחוג, תוך עמידה בדרישות החוג.
החוג ללימודי אסיה- תואר שני
עיקרי תכנית הלימוד
התכנית הייחודית בארץ המתמחה באסיה המודרנית [מזרח אסיה, תת-היבשת ההודית, מרכז אסיה].
סגל המורים הבכיר והרחב ביותר בתחום אסיה המודרנית.
התכנית אינה דורשת ידע או לימודים מוקדמים בתחום.
לימודי שפה מתקדמים עם דגש עכשווי ותקשורתי.
התכנית מרוכזת ביום וחצי [שני וחמישי].
תנאי קבלה:
בעלי תואר ראשון בלימודי אסיה/מזרח אסיה שציונם המשוקלל 80 ומעלה ובחוג השני 76 לפחות.
בעלי תואר ראשון המגיעים מרקע אחר, שציונם המשוקלל הוא 80 לפחות.
קיימים שלושה מסלולי לימוד: מסלול עם תזה. מסלול ללא תזה שפה מצומצם – שנתיים [אפשר לסיים תכנית זו גם בשנה כולל סמסטר קיץ]. מסלול ללא תזה שפה מורחבת – שנתיים.
לימודי ה- MA נועדו להרחיב ולהעמיק את הידע וההבנה של התלמיד בהתמודדות עם אסיה המודרנית, להקנות ידע ושיטות עבודה ומחקר בנושאים שעל סדר היום באסיה [ובעולם] כגון: יחסי חוץ, חברה ודמוגרפיה, צבא וביטחון, תהליכי דמוקרטיזציה, בעיות אנרגיה, סוגיות הקשורות למיעוטים ולהגירה וכדומה.

התמחויות:
פוליטיקה, בטחון וכלכלה באסיה המודרנית.                 

תרבות וחברה באסיה המודרנית.      

התמחות במיקוד אזורי: סין ומרכז אסיה/ תת היבשת ההודית/ יפן וקוריאה.
למידע נוסף אנא מלא/י את פרטייך ושלח עכשיו..

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS