לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מדעי הרוח - דף ראשי

אוניברסיטת חיפה - ספרנות, מידענות, מוזיאולוגיה

לימודי מידענות וספרנות
מטרת הלימודים

מטרת הלימודים להכשיר מידענים וספרנים שיתפסו עמדות מפתח בתחומי המידע השונים על צדדיהם הטכניים והמדעיים במגוון סביבות, החל מסביבות מסורתיות, כגון: ספריות אקדמיות, ספריות מחקר,מרכזי מידע וספריות ציבוריות, וכלה בסביבות מידע חדשות, דוגמת המגזר הציבורי והעסקי, תעשיית ההיי–טק, בתי חולים, בתי משפט, מוסדות וארגונים שונים.הכשרת המידענים והספרנים שומרת על איזון בין החינוך הטכני לחינוך ההומניסטי, כדי להקנות להם תפיסה רחבה של תפקידם. לכן במהלך הלימודים יושם דגש מיוחד על הקניית העקרונות העיונייםמ של המקצוע תוך הבלטת תפקידי הספרייה כגורם חברתי, וכן על פיתוח הכושר לניתוח מערכות מידע לסוגיהן.  הלימודים שמים להם למטרה להנהיר לתלמידים את מהות המידע ותפקידיו בחברה, להקנות להם יכולת שימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת, יכולת לניתוח מבני מידע, יכולת פיתוח מערכות לדליית מידע והפצתו ויכולת פיתוח אסטרטגיות חיפוש ומערכות ניהול מידע.
תנאי הקבלה
* מתואר ב'א בציון ”טוב' ומעלה באחד מן החוגים.
* ידיעת השפות עברית ואנגלית על בוריין; ידיעת שפה זרה נוספת רצויה.
* ראיון אישי בו יתחשבו, בנוסף על הדרישות שנמנו לעיל, גם בנסיון מעשי במידענות ו/או בספרנות ובהתרשמות מהתאמת המועמד לעסוק במקצוע.
* ידע וניסיון בסיסי בשימושי מחשב.
מוזיאולוגיה
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים היא להכשיר אנשי מקצוע בתחום עבודת המוזיאון על רבדיה השונים. בוגרי התכנית יוכשרו לשמש כמנהלים, אוצרים, אנשי תיעוד ורישום, פרסומים ויחסי ציבור במוזיאונים שונים כגון: מוזיאונים לארכיאולוגיה, אמנות, אנתרופולוגיה, היסטוריה, טבע, מדע, טכנולוגיה וכו'. הם יוכלו לעסוק גם בתפקידי חינוך בתחום המוזיאון או בהעברת מושגים ורעיונות באמצעים חזותיים, וזאת במסגרת של יחידות חזותיות עצמאיות כמו: גלריות, גלריות בית–ספריות, מתנ'סים וכו'.פתיחת התכנית למוזיאולוגיה מותנית במספר הנרשמים.
תנאי קבלה
* יתקבלו תלמידים בעלי תואר ראשון בארכיאולוגיה, אמנות, לימודי א'י, היסטוריה, אתנוגרפיה, אנתרופולוגיה, גיאוגרפיה וחינוך. אחרים יתקבלו על–פי שיקול דעת ועדת הקבלה.
* זימון לראיון אישי בהתאם להחלטת ועדת הקבלה.
* במקרים מיוחדים תישקל מועמדותם של עובדי מוזיאונים בעלי נסיון.
* ידיעת השפות עברית ואנגלית, ידיעת שפה זרה נוספת רצויה.
לימודי תעודה במוזיאולוגיה יינתנו במשך 3 סמסטרים [כולל בקיץ]. בתום הלימודים תוענק למסיימים תעודת מוזיאולוג.
למידע נוסף אנא מלא/י את פרטייך ושלח עכשיו..
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS