לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מדעי הרוח - דף ראשי

אוניברסיטת חיפה - החוג לארכיאולוגיה

מטרת החוג לארכיאולוגיה היא להקנות לתלמידיו ידע רחב ומקיף במגוון הנושאים הקשורים לארכיאולוגיה, ולתרבויות החומריות של ארץ ישראל, של הארצות השכנות ושל אגן הים התיכון.
בוגרי החוג הרוצים בכך מקבלים הכשרה לעבודה ארכיאולוגית בחפירות ובסקרים, בהתאם לבחירת מסלול הלימודים. כמו כן יכולים הבוגרים להשתלב בעבודה במוזיאונים לארכיאולוגיה, בהוראה בבתי ספר [שיעורי של'ח], בתיירות וכו'.
בחוג ניתן ללמוד מגוון רחב מאד של נושאים, בהתאם למספר הגדול של נושאי המחקר בהם מתמחה הסגל האקדמי. התרבות החומרית הקדומה של א'י בפרט ואגן הים התיכון בכלל נלמדת בשני מישורים שונים. הראשון הוא כרונולוגי, ובו נלמדים העולם הפרהיסטורי, העולם של תקופת המקרא [עם חלוקה לתקופות הברונזה והברזל], תרבויות יוון ורומי [החל בתקופה הארכאית, דרך התקופות הקלאסית וההלניסטית וכלה בתקופות הרומית והביזנטית],והעולם של ימי הביניים מראשיתו בכיבוש המוסלמי של האזור ועד ימי ממלכות הצלבנים. בלימודים ניתן דגש מיוחד לשיטות המחקר החדשניות, ובהתאם לכך המישור השני הוא מישור נושאי, ובו נלמדים תחומים המשולבים במחקר הארכיאולוגיה המודרני. אלה כוללים בין השאר [לפי סדר א'ב]: ארכיאו-זואולוגיה, ארכיאו-מטלורגיה [חקר מתכות], גיאו-ארכיאולוגיה, נמלים ואתרי חוף, פלינולוגיה [חקר אבקת פרחים מאובנת], שיטות לשיחזור הסביבה והאקלים ושיטות תיארוך.
ניתן ללמוד במסלול חד-חוגי [משנה ב'], או במסלול דו-חוגי עם כל חוג אחר באוניברסיטה. אנו ממליצים על שילוב עם חוגים קרובים בתחומי הלימוד, כגון אנתרופולוגיה וסוציולוגיה, ביולוגיה ומדעים, גיאוגרפיה ולימודי הסביבה, היסטוריה, היסטוריה של עם ישראל, לימודי ארץ-ישראל ומקרא.
כמו כן החוג מקיים תכנית ייחודית בתחום שימור אתרים ארכיאולוגיים ומורשתם.
בחוג מתקיימים לימודי תואר שני ותואר שלישי.
למידע נוסף אנא מלא/י את פרטייך ושלח עכשיו..
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS