לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל - מסלולים דו חוגיים

אוניברסיטת אריאל מאפשרת לסטודנט לשלב בין שתי מחלקות שונות במסגרת תוכנית דו -חוגית תחת ביה'ס למדעי החברה.
התכנית הדו חוגית בכלכלה
מטרתה של המחלקה לכלכלה היא להכשיר כלכלנים המצוידים בכלים להבנה ולניתוח של התנהגויות ומנגנונים כלכליים, הן ברמת המאקרו של המשק הלאומי והממשלה, והן ברמת המיקרו של משקי הבית והחברות העסקיות. התוכנית הדו חוגית מיועדת לסטודנטים המבקשים להרחיב את השכלתם ולרכוש לעצמם תואר אקדמי מוכר ו'סולידי' בכלכלה, בדיסציפלינה נוספת או יותר [ב.א. רב תחומי], הנדרש כיום כתנאי לקבלת משרה או לקידום מיקצועי בתחום המשלב שיקולים כלכליים עם מיומנויות נוספות ברמה גבוהה.
התכנית הדו חוגית בתקשורת
התכנית המוצעת מבוססת על התכנית החד-חוגית, שאושרה על-ידי מל'ג והיא הרחבה ביותר מסוגה במוסדות להשכלה גבוהה בישראל [144 נ'ז לתואר הראשון]. התכנית יוצרת תשתית עיונית ומעשית עשירה ומגוונת. זו תכנית המאפשרת לבוגריה [ובתנאי שסיימו בציונים מתאימים] להתקבל ללימודי-המשך באוניברסיטאות, ללא צורך בלימודי השלמה. התכנית הדו-חוגית מיועדת, בראש ובראשונה, לתלמידים שאינם מעוניינים להתמקד בדיסציפלינה אחת.
התכנית הדו חוגית בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מציעה לקהל הסטודנטים תכנית לימודים לקראת קבלת התואר הראשון ומאפשרת מסלול לימודים דו-חוגי על פי בחירת הסטודנט. התחום המשולב של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה מצייד את הלומדים בכלים המאפשרים את הבנת החברה בדרך שיטתית. המחלקה לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה שמה את הדגש על הארת היבטים שונים של חיי היום-יום בישראל, הנובעים מן העובדה שהחברה הישראלית בנויה, מצד אחד, על התפישה של מדינת-לאום, ואילו מצד שני היא מהווה מעשה תשבץ של תרבויות, לאומים וקבוצות עדתיות.
המחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה קיימת באוניברסיטת אריאל אריאל בצורות ובמסגרות שונות מאז החל שיתוף הפעולה הבינמוסדי במדעי החברה עם אוניברסיטת בר-אילן.
המחלקה שמה את הדגש על הארת היבטים שונים של חיי היום-יום בישראל, הנובעים מן העובדה שהחברה הישראלית בנויה מצד אחד על תפישת מדינת-הלאום, ואילו מצד שני היא מהווה מעשה תשבץ של תרבויות, לאומים וקבוצות עדתיות שונות, שכולן זכאיות לשוויון ע'פ מגילת העצמאות והתפישה הדמוקרטית הבסיסית של מדינת ישראל.
המחלקה מבנה לתלמידיה כלים יישומיים להשתלבות במערכות ארגון, ניהול, משאבי אנוש וקהילה. באמצעות צירופי נושאי הבחירה מאפשרת המחלקה התמקדות בתחום הפרקטי של ארגונים ומשאבי אנוש.
סוג התואר: BA בדו חוגי במדעי החברה והרוח מטעם אוניברסיטת אריאל

תנאי קבלה:
• ציון סכם [מורכב מממוצע בגרות ופסיכומטרי]:560
• ניתן להתקבל על סמך תעודת בגרות בלבד בציון גבוה
• 4 יח'ל באנגלית הינו תנאי הכרחי לקבלה.
משך הלימודים: 3 שנים
התכנית הדו חוגית בפסיכולוגיה
המחלקה לפסיכולוגיה מציעה לקהל הסטודנטים תכניות לימודים לקראת קבלת התואר הראשון בפסיכולוגיה במסלול לימודים דו-חוגי. המחלקה משלבת הכשרה תיאורטית והבנה יישומית אישית וכללית לגבי התנהגות האדם, שנעשה על ידי הרצאות פרונטאליות, תרגילים ודיונים בקבוצות קטנות, והתנסות בעבודות מחקר אמפיריות. מטרת הלימודים היא להציג בפני הסטודנטים את שאלות היסוד של הפסיכולוגיה, להנחיל להם מושגים בסיסיים בתחומיה השונים, ולהקנות להם את מכשיריה המדעיים.
התוכנית המוצעת תואמת את תוכניות האוניברסיטאות השונות בפסיכולוגיה ופותחת בפני הסטודנטים שלה שני נתיבי עיסוק אפשריים – המשך לימודים לקראת תואר מתקדם ויציאה לעבודה בתחומי תעסוקה הניזונים מהידע שרכש הבוגר בתואר הראשון בפסיכולוגיה. בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה או מחוצה לה. ניתן לשלב את המחלקות הדו חוגיות עם חטיבות המחלקה הרב תחומית במדעי החברה והרוח, בהיקף של 30 ו-20 ש'ס.
התכנית הדו חוגית בקרימינולוגיה
המחלקה לקרימינולוגיה מציעה לקהל הסטודנטים תכנית לימודים לקראת קבלת התואר הראשון ומאפשרת לימודים במסלול דו-חוגי בתוספת חוג נוסף, על פי בחירת הסטודנט. הלימודים במחלקה זו מקנים לסטודנטים תובנה עמוקה יותר בנושא של סטייה חברתית, גילוייה, מניעיה ומניעתה.
במסגרת הלימודים יעמדו הסטודנטים על הגדרות הסטייה מנקודות מוצא שונות, יתוודעו אל הדרכים המגוונות למדידת הסטייה ויכירו את התיאוריות העוסקות בהסבר הסטייה. בין הנושאים שיידונו במסגרת הלימודים: עבריינות נוער, עבריינות מין, זנות, אלכוהוליזם וסמים, אלימות ותוקפנות, עבריינות ומוסר, ענישה, קרבנות הפשיעה והתאבדות כסטייה. התואר מקנה בסיס איתן להמשך לימודים במסגרת התואר השני.
המחלקה למדעי המדינה

לימודי מדעי המדינה עוסקים בהיבטים ההיסטוריים והאקטואליים של ההתנהגות הפוליטית. הלימודים משלבים קורסים העוסקים בתחום התיאורטי עם קורסים העוסקים בתחום מעשי.

הקורסים עוסקים בנושאים מגוונים הכוללים: מחשבה מדינית, פוליטיקה ישראלית, פוליטיקה אזורית, מדיניות ציבורית ומינהל ציבורי, התנהגות פוליטית, יחסים בינלאומיים, משטרים דמוקרטיים ודיקטטוריים. התואר מקנה לסטודנט כלים לבחינה, להבנה ולחקר של הפוליטיקה המקומית, האזורית והעולמית וכן של מוסדות המדינה ותפקידיהם.
התואר מקנה לסטודנט כלים לבחינה, להבנה ולחקר של הפוליטיקה המקומית, האזורית והעולמית, וכן של מוסדות המדינה ותפקידיהם. בוגרי המחלקה למדעי המדינה יוכלו להשתלב במספר תחומים:
• פוליטיקה
• עיתונאות, מחקר
• הוראה
• וכן כאנשי השירות הדיפלומטי
התואר הדו-חוגי במדעי המדינה מיועד לסטודנטים הרוצים לשלב את לימודי מחלקה זו בלימודים במחלקה נוספת, כדי לקבל העשרה רחבה יותר בתחום האקדמי.

תנאי קבלה:
ציון סכם [מורכב מממוצע בגרות ופסיכומטרי]:530
ניתן להתקבל על סמך תעודת בגרות בלבד בציון גבוה
4 יח'ל באנגלית הינו תנאי הכרחי לקבלה.
משך הלימודים: 3 שנים

המחלקה לישראל במזרח התיכון


אם אתם רוצים להבין את ההתרחשויות האזוריות תוך כדי שהן קורות, לדעת מי נגד מי ולמה ואפילו לחזות תוצאות של תרחישים מדיניים ופוליטיים, אתם מוזמנים להצטרף למסלול הייחודי של המחלקה ללימודי ישראל במזרח התיכון ומדעי המדינה. באוניברסיטת אריאל, מתכנסים ביחד אנשי צבא, אנשי כוחות הביטחון, חוקרים וסטודנטים מכל התחומים לעקוב אחרי האירועים המדיניים, הצבאיים והפוליטיים המתרחשים במדינה ובשכנותיה.


במסגרת המסלול המיוחד לתואר ראשון, המיועד למנהלים ולעובדים ולכן מותאם במיוחד לאורח חיים עמוס ותובעני, מנותחים אותם אירועים בזמן אמת, תוך ראיה היסטורית ואקטואלית.
תנאי קבלה:
• ציון סכם [מורכב מממוצע בגרות ופסיכומטרי]:500
• ניתן להתקבל על סמך תעודת בגרות בלבד בציון גבוה
• 4  יח'ל באנגלית הינו תנאי הכרחי לקבלה.
• משך הלימודים: 3 שנים.
סוג התואר: B.A. בלימודי ישראל במזרח התיכון מטעם אוניברסיטת אריאל


לפרטים נוספים על סיפי הקבלה ניתן לפנות ישירות לאוניברסיטה.
למידע נוסף מלא/י את פרטייך ושלח עכשיו

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS