לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל - תואר בשמאות מקרקעין

שמאות מקרקעין 
אוניברסיטת אריאל פותחת בפני תלמידיה אפשרות לשלב תכנית בשמאות מקרקעין עם תכנית הלימודים הסדירה על מנת לאפשר רכישת מקצוע יחד עם לימודים אקדמיים סדירים. אפשרות זו פתוחה במיוחד לתלמידי כלכלה ומינהל עסקים, תלמידי תעשיה וניהול, תלמידי ארכיטקטורה ותלמידי הנדסת בנין. שמאות מקרקעין הינו מקצוע צעיר יחסית, שמספר הנמנים עליו אינו גדול, והוא נחשב כמקצוע מבוקש. המקצוע ממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה, ותפקידו של השמאי מגוון ומעניין.
המיוחד בתכנית משולבת זו היא שהתלמיד יכול לצרף מקצועות מתחום השמאות לתכנית הלימודים הסדירה בהתאם ליכולתו או לרצונו. באופן כללי ניתן לסיים את התכנית בשמאות מקרקעין ולהיבחן בבחינות המועצה במהלך לימודים של כ- 4 שנים.
שמאות מקרקעין הינו מקצוע, שהלך והתפתח בשנים האחרונות ותפס את מקומו ואת מעמדו בין המקצועות החופשיים הבסיסיים. הזדקקות לשמאות מקרקעין העמיקה בשני העשורים האחרונים. בעוד שבעבר רק מתי מספר נזקקו לשירותיו של השמאי. הרי עתה השמאי ממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה.
תפקידו של שמאי המקרקעין, בין היתר, לערוך שומות בענייני מקרקעין לבנקים, לחברות ביטוח, לתאגידים ולאנשים פרטיים. השמאי ממלא תפקיד של בורר בנושא נדל'ן, וכן הוא יושב כשמאי מכריע בנושאים שונים, כמו למשל: קביעת היטל השבחה. השמאי מכהן כחבר בוועדות ערר של מס רכוש ומס שבח מקרקעין, הוא נותן חוות דעת לתשקיפים במקרים של הנפקות בבורסה והוא עוסק בהערכת דמי הסכמה ודמי חכירה בעסקאות שמינהל מקרקעי ישראל מעורב בהם. שמאי מקרקעין הוא גורם חשוב ומכריע בכל נושא של הפשרת קרקעות לבניה, וכן בתכניות של איחוד וחלוקה מחדש, והוא זה אשר עורך את טבלאות האיזון של תוכנית בנין עיר.
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS