לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מדעי הטבע - אוניברסיטת אריאל
אוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל - כימיה ביולוגית

כימיה ביולוגית [.B.Sc]
התכנית לביולוגיה מולקולארית וכימיה ביולוגית יצאה לדרך לפני כשש וחצי שנים. בקיץ זה יקבלו בוגרות ובוגרי המחזור הרביעי בכימיה ביולוגית את תעודות ה- B.Sc. בנוסף לכך מתנהלת במעבדות ההוראה המודרניות של המחלקה פעילות מחקרית ענפה בתכנית לתארים גבוהים. משתתפים בה 19 תלמידים לתואר שני ושלישי וזאת בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות אחרות ובעיקר עם אוניברסיטת בר-אילן וזאת בשטחי הכימיה האורגנית התרופתית, הפיסיקלית המטלורגיה והכימיה האי-אורגנית.
רוב התלמידים בתכנית זו הם בוגרי כימיה ביולוגית והנדסה כימית וביוטכנולוגיה באוניברסיטת אריאל אך גם בוגרי אוניברסיטאות אחרות מגיעים אלינו להשלים לימודיהם ומחקרים לתארים הגבוהים.
ייחודיות תכניתנו היא בהכשרה שאנו מספקים לסטודנטים באחד השטחים המבוקשים ביותר בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת בכימיה ובביולוגיה, גילוי ופיתוח של חומרים תרופתיים וערכות דיאגנוסטיות חדשות.
לסטודנטים ולחוקרים שלנו הישגים נכבדים בכימיה: נרשמים הישגים בתחום המטלורגיה, תאי דלק על בסיס של מתנול, ופיתוח תהליכים יעילים לסינתזה של תרופות, מסגרות וריאגנטים חדשניים לסינתזה של חומרים תרופתיים. את האמצעים לפעילויות אלה מגייסים החוקרים ממקורות פרטיים ואחרים שמאפשרים מימון של מחקרים עתירי מימון אלה. חברי הסגל שלנו פעילים במערכות עיתוני מדעיים ובועדות מדעיות ממלכתיות שונות.
מסלול כימיה ירוקה
תחום לימודים חדש אשר שם את הדגש על התמחות בנושאי אנרגיה ואיכות הסביבה בהקשרים כימיים. המסלול מתמקד בנושאים של כימיה סביבתית [למשל: החור באוזון, אפקט החממה, פליטות מזהמים בתהליכי ניצול אנרגיה ועוד], שיטות אנליטיות לקביעת רמות זיהום בסביבה, מעבדה מתקדמת של שימוש במיכשור אנליטי מודרני לבדיקות סביבתיות כימיות, פרוייקט סביבתי, הקשר בין אנרגיה וסביבה ועוד. בנוסף יהיו סיורים אקולוגיים במפעלים כימיים ומפעלי ייצור אנרגיה.
מסלול ייחודי בארץ, שמציע לימודים בתחום כימיה של אנרגיה מתחדשת כבר בתואר הראשון
משך הלימודים: שלוש שנים
תנאי קבלה:
- ממוצע בגרות 80
- ציון פסיכומטרי 550
- ציון קבלה משולב - 541
- לפחות 9 י'ל מדעיות [מתוכן 4 יח'ל במתמטיקה]
- יש צורך ברקע במקצועות: כימיה, מתמטיקה ופיזיקה ברמה של 4 יח'ל
- לבוגרי בתי ספר להנדסאים יש אפשרות להתקבל על סמך דיפלומה וכן ממוצע ציונים חיצוניים 80 לפחות
- מכינות השלמה יינתנו בהתאם
בנוסף לסיפי הקבלה על סמך ממוצע בגרות וציון פסיכומטרי כנהוג במחלקה נדרשות גם 9  יחידות ריאליות. לפרטים נוספים על סיפי הקבלה ניתן לפנות ישירות לאוניברסיטה.
תעודה: תואר ראשון B.Sc במסלול כימיה ירוקה
למידע נוסף מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS