לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
אוניברסיטת חיפה - עמוד ראשי

אוניברסיטת חיפה - תואר שני יחסים בין לאומיים

יחסים בינלאומיים לתואר שני
מטרתה העיקרית של תוכנית הלימודים לתואר שני ליחב'ל באוניברסיטת חיפה היא להכשיר חוקרים שישתלבו במסגרות מחקריות שונות בארץ ובחו'ל. תלמידי התוכנית לתואר שני יוכלו להתמקד בהתמחויות הכוללות תיאוריה ביחב'ל ומדיניות חוץ ובטחון.
בנוסף לתחומים הסובסטנטיביים, תדגיש תוכנית הלימודים את ההכשרה המחקרית של התלמידים. התוכנית מציעה מגוון קורסים במתודולוגיה, הכוללים שיטות מחקר איכותניות - היסטוריות, שיטות מחקר כמותיות, בניית מודלים, סימולציות מחשב וניתוח מדיניות.
תנאי קבלה: למסלול הלא מחקרי בתוכנית, בעלי תואר 'בוגר' ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו''ל שהשיגו ציון סופי של 80 לפחות.
- למסלול המחקרי בעלי תואר 'בוגר' ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו''ל שהשיגו ציון סופי של 85 לפחות.
- מועמדים לתוכנית שלא למדו מדעי המדינה במסגרת לימודיהם לתואר ראשון יחויבו בשיעורי השלמה לפני תחילת לימודיהם בתוכנית.
משך הלימודים: מסלול מחקרי עם כתיבת תזה: התלמיד יידרש ללמוד קורסים בהיקף של 28 שש'ס מסלול לא מחקרי: התלמיד יידרש ללמוד קורסים בהיקף של 44 שש'ס.
תעודה: תואר 'מוסמך האוניברסיטה' [M.A.] בבה''ס למדעי המדינה במחלקה ליחסים בינלאומיים.
תחומי התמחות:
- תיאוריות של יחסים בינלאומיים:
התחום כולל את מכלול המודלים, הפרדיגמות והגישות המרכזיות לניתוח והסבר הדינמיקה וכללי המשחק שלאורם פועלים השחקנים השונים בזירה בינלאומית. שחקנים אלה כוללים הן את מקבל ההחלטות הבודד, הן את המדינה ומוסדותיה והן את המערכת הבינלאומית ותת-המערכות האיזוריות. הפרדיגמות המרכזיות, המהוות מוקדים הסבריים עיקריים לניתוח דינמיקה זו, הן הראליסטית והנאו-ראליסטית, הליברלית והקונסטרוקטיבית.
- מדיניות חוץ וביטחון:
התחום כולל רמת המדינה כמשתנה הסברי מרכזי בלימוד התיאוריות ביחסים בינלאומים והוא מתבסס על לימוד הדיפלומטיה, מדיניות חוץ, והאסטרטגיה במדיניות הביטחון, כשני הנדבכים המרכזיים ברמת הניתוח המדינתית. במסדרת זו מושם דגש על הבנת הדינמיקה של קבלת החלטות ברמת המדינה, הן במישור המדיני והן במישור הצבאי, כאשר הסוגיות העיקריות לדיון כוללות את המימד הבירוקרטי-אירגוני, הגדרת היעדים והאינטרסים בסביבתה החיצונית של המדינה, והדרכים בהן היא מתמודדת עם איומים ואתגרים.
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS