לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מהות - חזרה לעמוד ראשי

מהות - מגמת שיאצו, עיסוי, טווינה

שיאצו

תוכנית לימוד דו / תלת שנתית
פירוש המילה שיאצו הוא לחץ בעזרת האצבעות [שי = לחץ, צו = אצבע], זוהי אומנות ריפוי במגע שמקורה ביפן אך מבוססת על עקרונות הרפואה הסינית העתיקה. על פי עקרונות אלו בגוף עוברים ערוצי אנרגיה המקושרים לאיברים הפנימיים ולמערך הרגשי ובכך יוצרים חיבור בין גוף, אנרגיה ונפש.
בשיאצו הטיפול מתבצע על ידי מגע בערוצים אלו בעזרת לחיצות, מתיחות, רוטציות ועוד. השיאצו מחזיר לגוף את יכולת הריפוי הטבעית שלו ומסייע במגוון רחב של בעיות: בעיות אורטופדיות, בעיות עיכול, בעיות גניקולוגיות, בעיות רגשיות, איזון וחיזוק הגוף והנפש ועוד.
מטרות הקורס:

הסמכת מטפלים בקאן-שיאצו:
- בקיאות בכל מערכות הגוף עפ'י התפיסות המערביות וההוליסטיות.
- הכרה וזרימה חופשית בטכניקת המגע.
תוכן הלימוד:
•תיאוריה ועקרונות ברפואה סינית
•יין, יאנג וצ'י
•עודף [ג'יטסו] וחוסר [קיו]
•חמשת האלמנטים / פאזות
•12 המרידיאנים / ערוצים
•hara diagnosis- אבחנת בטן
•טכניקות לטיפול עצמי
•תרגילי גמישות ותנועה [צ'י קונג,יוגה]
•מתן דגש על תרגול מעשי
הקאן שיאצו שנלמד במכללת מהות, שם דגש על הנוחות של המטפל ופשטותו של הטיפול - אם למטפל נוח, הטיפול יהיה טוב ומועיל. עבודה מתוך נוחות מובילה להקשבה - הקשבה מובילה לאמון בין המטפל למטופל.
עקרונות העבודה מועברים לתלמיד דרך קאטות - סדרי תנועה קבועים. הדגש הלימודי על הקאטות והעקרונות יוצר מטפל קשוב, יצירתי ובעל יכולת התמודדות עם מצבים מגוונים.
הכשרת מטפלים בעיסוי
למכללת מהות גישה ייחודית בכל הקשור להכשרת מטפלים בכלל ולגבי הכשרת מטפלים בעיסוי בפרט. מכללת מהות השקיעה מחשבה רבה בפיתוח תוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי, ואנו שמחים להציג בפניכם את התוכנית המלאה.
גישה - במכללת מהות, באים מתוך הגישה ההוליסטית, הרואה באדם שלם, מכלול של גוף ורגש, ולא כרשימת סימפטומים שיש להילחם בהם. לכן, בכל הקורסים הנכללים בתוכנית זו של הכשרת מטפלים בעיסוי, ניתן דגש על ראיית האדם כשלם, ועל מגע מתוך הקשבה וכבוד.
עיסוי שבדי הוליסטי
קורס הדגל של תוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי, והקורס המרכזי של מגמת העיסוי. קורס עיסוי שבדי הוליסטי מכשיר מטפלים הוליסטיים מקצועיים בתחום העיסוי השבדי, ומקנה למטפלים כלים שימושיים שניתן לשלב עם שיטות טיפול נוספות.
זהו קורס חוויתי, הבנוי מלימוד תיאורטי ותרגול, המועבר בגישה הוליסטית, תוך מתן דגש על יחס אישי לכל תלמיד, ומסייע למטפל לשכלל את איכות ההקשבה לצורכי הגוף ורגשיות המגע.
עיסוי רקמות עמוק
קורס עיסוי רקמות עמוק הוא קורס מתקדם יותר בתוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי, ויכולים להתקבל אליו רק בוגרי קורס עיסוי שבדי הוליסטי. עיסוי רקמות עמוק הוא שיטה ייחודית המורכבת מטכניקות עיסוי מתקדמות ומגוונות המגבירות את יעילות הטיפול ומניבות תוצאות מיידיות. זהו טיפול שלם בפני עצמו היכול להשתלב עם שיטות אחרות.
עיסוי רקמות עמוק פועל על הרבדים העמוקים של מערכת השרירים, ומתן אפשרות לטיפול ממוקד ויסודי יותר. בקורס נלמד לשכלל את רמת רגשיות המגע וההקשבה למטופל, בכל הרבדים, והתאמת הטיפול למטופל, את הקשרי הגוף והנפש המובילים לפתולוגיות מסוימות ועוד.
עיסוי תאילנדי
מקורו של העיסוי התאילנדי הוא דווקא בהודו. הכנסנו אותו לתוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי כמעין בונוס – היכרות עם טיפול מגע אחר, שונה מהעיסויים המוכרים במערב, ודומה יותר, בהווייתו, לשיאצו. העיסוי התאילנדי הוא טיפול מניעתי במקורו והוא מאפשר למטופל ללמוד להתרכך ולעזוב, ומתוך כך להתגבר על מחסומים שונים של נוקשות ומתח ולחוות זרימה ואיזון.
עיסוי נשים בהריון ותינוקות
עיסוי שהוא תענוג למטפל ולמטופל גם יחד, אשר בלעדיו אף תוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי לא הייתה מושלמת. עיסוי נשים הרות הוא חלק ממערך התמיכה הכללי המוענק לאישה במהלך ההריון, וניתן להרחיב את הלימודים במסגרת הלימודים להכשרת תומכות לידה [דולה].
הכשרת מטפלים בעיסוי
אנו, במכללת מהות, גאים בתוכנית זו של הכשרת מטפלים בעיסוי, ומקווים ליצור דור חדש של מטפלים מקצועיים בכל תחומי המגע, ובפרט בתחום העיסוי, שיידע לתת מענה הולם לכל מטופל בהתאם לצרכיו וייגמר את תופעת השרלטנות בענף העיסוי.
הקורסים הנכללים בתוכנית הכשרת מטפלים בעיסוי מוכרים ע'י אגודת העיסוי ומטפלי הגוף בישראל.
טווינה
הפיזיותרפיה של הסינים
מסלול לימודי חד/ דו שנתי
הטווינה מתבססת על הפילוסופיה של הרפואה הסינית ונקראת גם הפיזיותרפיה הסינית. הטווינה משמשת כאמצעי עיקרי לטיפול בבעיות אורטופדיות ובעיות שלד ושרירים וכאבים כרוניים כגון: פריצת דיסק, דלקות מפרקים, צוואר תפוס, כתף קפואה ועוד.
טכניקות הטיפול מתבצעות באמצעות הידיים [כפות, אמות, מרפקים] על גופו של המטופל העיסוי נעשה על גוף המטופל בישיבה ובשכיבה, עם או בלי שמנים, מיצויים צמחים שונים, משחות, לעיתים תוך שימוש בכוסות רוח או במוקסה.
מטרת הטווינא: לשפר את זרימת הצ'י [אנרגיה] בגוף, דרך עבודה על נקודות דיקור הפרוסות לאורך מסלולי מרדיאנים, מקושרות ביניהן וקשורות לאיברים מסוימים או לתפקוד מסוים בגוף. זאת, על-מנת לאזן את הגוף, להביא לתפקוד תקין של האיברים הפנימיים ובכך לאפשר לגוף לרפא את עצמו.
בקורס נלמד:
•פילוסופית הרפואה הסינית - YIN YANG.
•איתור ואיבחון בעיות אורטופדיות.
•תפקודי האיברים ברפואה הסינית.
•מסלולי האיברים.
•נקודות דיקור עיקריות. זהויים והשימוש בהם.
•גורמי מחלה ברפואה הסינית.
•טכניקות העבודה בטווינה, תירגולן והשימוש בהן בטיפולים השונים.
•דרכי טיפול נפרדות לבעיות מסוימות.
•בניית תהליכי טיפול.
למידע נוסף מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS