לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מהות - חזרה לעמוד ראשי

מהות - קורס דולה, רפלקסולוגיה, הילינג

מלווה בהריון, לידה ותינוק - לימודי דולה
תוכנית לימוד חד שנתית
בימינו, המבנה המשפחתי הפך למצומצם יותר והליווי והתמיכה השבטית אינה קיימת כמעט. האישה מוצאת עצמה ללא תמיכה ברצף תהליכים משמעותיים ועוצמתיים שהיא ובן זוגה חווים בשלב זה של חייהם. כמו כן, נוצר קונפליקט בין ההקשבה לערוץ הפנימי של האישה לבין ההקשבה החיצונית היוצרת מיסוך והסחת הדעת.
הוסיפו לעשות פלאי הטכנולוגיה והרפואה הקונבנציונלית אשר יצרו תבנית התערבותית כלפי תהליכים כה טבעיים בהריון ולידה, ויצרו בלבול בקרב היולדות שהכניס אותן למעגל פחדים וחוסר בטחון בתהליך. תפקידי המלווה בהריון לידה ותינוק הדולה הינם לתת מענה ברצף התהליכים ולאפשר ליולדת תמיכה, בטחון, ויכולת להתחבר לקול הפנימי, להיזכר ביכולות הטבעיות שלה. ועל כן על המלווה להיות בקיאה בתהליכי ההריון והלידה מההיבט המערבי והטבעי, הפתולוגי והפזיולוגי וללוות את היולדת מדעת.
מטרת הקורס: להכשיר מדריכות הכנה ללידה, תומכות ללידה- דולה ומלוות פוסטפרטום. קורס המאפשר כלים ויכולת ללוות את האישה ויוצר רצף בתמיכה וליווי משלב ההריון, הלידה ולאחר הלידה.
נושאי הלימוד:
•אנטומיה פזיולוגיה ופתולוגיה בהריון ולידה
•מילון מושגים מעולם המיילדות
•בניית מערך קורס הכנה ללידה –קבוצתית ופרטנית.
•לידה בחדר לידה, בבית ובמרכזי לידה.
•תזונה בהריון, ובהנקה
•תהליכי ההריון והלידה בראי הרפואה המערבית והרפואה הטבעית ושימוש באמצעים משלימים בהריון ולידה.
•חיבור לנשימה כמרכיב חיים בסיסי, שיטות טיפול במגע, הרפיה, דמיון מודרך, ארומתרפיה
•מבוא ל: צמחים, פרחי באך והומאופתיה ,שימוש בקול, טיפול במים ובהילינג, יוגה וחיזוק רצפת האגן.
•דרכי התקשרות עם הזוג, תמיכה וליווי בהריון, תקשורת בחדר לידה + הגדרת תפקיד התומכת ומקומה בחדר לידה.
•זכויות היולדת
•לידה פוסט טראומה -זיהוי ודרכי מעקף של מצבים רגשיים בלידה.
•הצגת מקרים, זיהוי ניתוח והפנייה לטיפול.
•העובר והתינוק, הריון, לידה, בתינוקייה ובבית. טיפול ראשוני והנקה.
•משכב לידה- השפעות השינויים ההורמונליים. בלוז ודיכאון לאחר לידה -שינויים צפויים לאחר לידה.
הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה

מסלול הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה של מכללת מהות, הוא מסלול מוקפד, כמו כל תוכניות הלימודים שלנו, והשתדלנו לדייק בו עד הפרט האחרון. גם במסגרת הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה הקפדנו לשמור על כללי הזהב של המכללה בכל הקשור להכשרת מטפלים ברפואה משלימה, בתקווה להכשיר את המטפלים הטובים ביותר בתחום.
הגישה ההוליסטית: טיפולי רפלקסולוגיה הופכים למקובלים יותר ויותר ע'י הממסד הרפואי, ותחום הרפלקסולוגיה הוא בין התחומים הראשונים שהוכנסו לקופות החולים. כיום, ניתן למצוא טיפולי רפלקסולוגיה במרפאות ובתי חולים, בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית, בעיקר לטיפול בתופעות כרונית כגון: כאבי ראש, מיגרנות, עייפות, אולקוס, עצירות, כאבי גב, לחץ דם גבוה, אסטמה ועוד.
אנו, במכללת מהות, רוצים לוודא כי הטיפול הרפלקסולוגי יהיה הוליסטי, ויטפל באדם השלם, במטרה לפתור את הבעיה משורשה ולא רק בסימפטום כתחליף לאקמול. מסלול הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה נבנה מתוך הלך מחשבה הוליסטי, כמובן, ובכל שלב במהלך הלימודים יוקדשו שעות לימוד ליסודות הגישה ההוליסטית, קשר גוף ונפש, והתפתחות אישית ורגשית, של המטפל והמטופל גם יחד.
אנו מאמינים כי לצורך הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה, אשר יהיו מטפלים משכמם ומעלה, יש צורך בתוכנית לימודים מקיפה ומלאה. לצורך כך בנינו תכונית לימודים בת 3 שנים. בשנה הראשונה, המכשירה מטפלים לדרגת רפלקסולוג מוסמך, יושם דגש על מיקום מערכות הגוף בכף הרגל, היבטי גוף ונפש של כל מערכת ועל הכרת יסודות הגישה ההוליסטית.
הילינג
תוכנית לימוד חד/ דו שנתית
קורס הילינג מקנה ידע והתמחות בטכניקות טיפול שונות ומגוונות בשדה האנרגטי של האדם. במהלך השעורים נלמד על המבנה האנרגטי של גוף האדם, החסימות שנוצרות בו ודרכי פתיחתן. יושם דגש על תרגילים לשיפור יכולתו האנרגטית של המטפל באמצעות תרגילי חיזוק אנרגטיים, והעלאת הרגישות לשדות האנרגיה שבתוכנו ואצל אחרים. כל שיעור מורכב מלימוד תיאורטי והתנסות חוויתית.
הנושאים שילמדו בקורס הילינג:
המישורים השונים של הגופים האנרגטים, הילינג אנרגטי, הילינג בעזרת הדמיון, הגופים האנרגטים, הילינג אתרי, הילינג אסטרלי, הילינג מנטלי, טיפול בצבעים, הגנות אנרגטיות, טיפול עצמי, טיפול מרחוק.
למידע נוסף מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS