לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מכללת רידמן - עמוד ראשי

פסיכותרפיה גופנית הוליסטית– התמחות באיזון גופני-נפשי-אנרגטי

הפסיכותרפיה הגופנית היא מקצוע המצוי כיום בתנופה ומשתלב בתוך מערך הטיפול בבריאות הנפש. ייחודה של שיטה זו טמון בכך שהיא מציעה טיפול אינטגרטיבי הכולל תקשורת עם המטופל לא רק באמצעות שיחה או מלל אלא גם באמצעות התייחסות לממד הגופני ועבודה עם הגוף בטכניקות טיפוליות מגוונות הרואות את הקשר בין גוף-נפש-רוח, כגון: מגע, נשימה, תנועה, עיסוי, דמיון מודרך, עבודה ביצירה, מדיטציה, קול, ועוד.


ייחודיות התכנית
תכנית זו היא הוותיקה והמעמיקה בארץ והיחידה בישראל המוכרת על ידי הפורום של האיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית, ה- EABP FORUM   ומוסמכת על-ידו להכשרת פסיכותרפיסטים גופניים. לאור זאת המחזיקים בתעודת הסיום של מגמה זו יכולים לבקש להצטרף כחברים באיגוד ה- EABP. סגל המרצים בתכנית מורכב מאנשי מקצוע מובילים בתחום כולם מטפלים בעלי ניסיון קליני רב, אשר הוסמכו מקצועית במיטב המוסדות בארץ או בחו'ל.


 


בשנתיים הראשונות מושם דגש על תהליך התפתחות אישי חווייתי ועמוק שאותו עוברים הסטודנטים כחלק אינטגראלי ממסע לימודיהם כמטפלים לעתיד. בפן המעשי כוללת התכנית התנסות מעשית נרחבת בשנים ג'-ה' במסגרת פרקטיקום הנערך במגוון מוסדות ציבוריים, מוסדות שיקומיים כגון בתי חולים לפגועי נפש, מחלקות אונקולוגיות, הוסטלים ועוד.
מבנה תכנית הלימודים
הלימודים נמשכים חמש שנים ומתמקדים בהבנת הקשר בין מערכת הרגשות המודחקים לבין מתחים, כאבים ומחלות ובאופן הטיפול בהם באמצעות המגוון הרחב של הכלים הטיפוליים שמציעה הפסיכותרפיה הגופנית.

התכנית כוללת חטיבת לימודי פסיכולוגיה המקנה לסטודנטים את אבני הבסיס בפסיכולוגיה המסורתית: תיאוריות התנהגותיות, תאוריות התפתחותיות,
הכרת הלקסיקון הפסיכולוגי על מונחיו השונים והכרת מתודולוגיות, שיטות ומיומנויות טיפול שונות בתחום הטיפול הנפשי.
חטיבת לימוד מרכזית נוספת היא לימודי ליבה באיזון גוף נפש המבוססים על משנתו של וילהלם רייך הנחשב לאבי הפסיכותרפיה הגופנית ועל ממשיכי דרכו. ניתן ללמוד איזון גוף נפש בתכנית נפרדת של שלוש שנים.


 


 בנוסף כוללים הלימודים לימוד טכניקות טיפוליות מגוונות ולימודי רפואה מערבית מקיפים ומעמיקים.
תעודות
כבר במהלך הלימודים מוענקות תעודות המאפשרות להתחיל לעסוק בתחום. מסיימי התכנית החמש שנתית מחזיקים בתעודה של מטפלים בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית עם התמחות באיזון גופני-נפשי-אנרגטי.


קריירה
המגמה לפסיכותרפיה גופנית של מכללת רידמן מכשירה מזה למעלה מ-19 שנים את מיטב המטפלים בתחום. בוגרי המסלול משתלבים במקומות עבודה שונים, כגון: עמותת אנוש, כפר איזון לנגמלי סמים, קליניקות פרטיות, קבוצות במגזר העסקי והפרטי ועוד. 'רידמן קריירה'-חטיבת ההשמה הייחודית של המכללה מציעה לבוגרי התכנית מגוון רחב של משרות מיד עם תום לימודיהם ומלווה את תהליך כניסתם לשוק העבודה.
התוכנית נלמדת בקמפוס רמת אביב- תל אביב,ירושלים, אילת
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS