לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
בית הספר לרפואה משלימה - עמוד ראשי

קורסי רפואה משלימה - סמינר הקיבוצים

רפואה סינית מסורתית: מסלול 4 שנתי מקיף הכולל לימודי דיקור סיני [אקופונקטורה], צמחי מרפא, תזונה סינית, צ'י קונג, שיאצ'ו / טווינא. המסלול היחיד הכולל לימוד מקיף ברפואה פנימית, אורטופדיה, גינקולוגיה סינית, רפואת עור והטיפול בילדים כחלק מובנה. אפשרות לשנה ד' באוניברסיטת צ'נגדו, סין. אפשרות ללימודי תואר ראשון מוכר ברפואה סינית שנים ד ו-ה' באוניברסיטת צ'נגדו, סין.
הכשרת מטפלים בטווינא: העיסוי הסיני הרפואי המסורתי נקרא טווי-נא Tui-Na, שמשמעותו דחיפה ומשיכה. הטווינא מבוססת על מגע כדרך טבעית ואינטואיטיבית לטיפול באדם ובמחלותיו השונות. עוצמת המגע, עומק החדירה ומשך הטיפול יקבעו את אופי הטיפול, כך שניתן להתאים את הטכניקה האופטימלית למצב המטופל וליכולת המטפל.
הכשרת מטפלים בשיאצו: אמנות ריפוי יפנית שמקורה ברפואה הסינית העתיקה ומבוססת על עקרונותיה. משמעות השם שיאצו ביפנית הוא 'לחץ בעזרת האצבעות' [שי=לחץ, אצו=אצבע]. הלחץ המנואלי מופעלת על נקודות ואזורים ספציפיים. עוצמת הלחץ משתנה בהתאם למטופל ולבעיה ממנה הוא סובל. האבחנה מתבצעת בעזרת תשאול ובדיקה באמצעות מגע.
הכשרת מטפלים בנטורופתיה: רפואה נטורופתית הינה אסכולת ריפוי הוליסטית המשלבת מדע, פילוסופיה, אבחון כוללני, תזונה נכונה, חומרי מרפא טבעיים ומגע. כלל שיטות הריפוי הנטורופתיות, המסורתיות והמודרניות, פועלות כאחת להשבת שלמות בריאותית תוך התייחסות לאדם כמכלול שלם של גוף ונפש.
ייחוד הליך הייעוץ והטיפול הנטורופתי:
•התאמת תזונה המבוססת על העיקרון שהאדם הינו מה שהוא אוכל. הרכבת תזונה עם פוטנציאל עיכול וספיגה בהתאם לבריאותו ואורח חייו של המטופל.
•התאמת פורמולת צמחי מרפא והתוויית המינון הטיפולי
•מתן הנחיות לפעילות גופנית לאיזון וחיזוק הגוף. מתיחות, אימון אירובי חיזוק שרירים, הרפיה, תרגילי נשימה, דמיון מודרך ועיסוי. מנוחה ושינה מהווים חלק אינטגראלי מתהליך ההחלמה.
הכשרת מטפלים בהרבולוגיה מערבית: רפואת צמחים הינה חלק עיקרי ברפואה הנטורופתית העוסקת בתכנותיהם התרפויטיות של הצמחים והשפעותיהם הפיזיולוגיות על המטופל. חומרים פעילים רבים בצמחים משמשים היום מקור לתרופות המקובלות ברפואה הקונבנציונלית. הידע המסורתי מגובה כיום במחקרים קליניים המעניקים גושפנקא מדעית לשימוש בצמחים. במסגרת התוכנית תלמדנה האיכויות הרפואיות והאנרגטיות של למעלה מ-150 צמחים, החומרים הפעילים בהם וההתוויות הקליניות. כמו כן מושם דגש על רקיחת תכשירים.
הכשרת מטפלים בתזונה קלינית טבעית: כיום ברור כי לתזונה השפעה מכרעת על בריאותנו ואחוז נכבד מהמחלות המערביות מקורו בתזונה. תזונה טבעית היא ענף בעל חשיבות עליונה ברפואה וכך אמר היפוקרטס: 'יהיה המזון תרופתך'. המגמה לתזונה טבעית מוכלת בתוך מגמת הנטורופתיה ומשלבת מגוון שיטות תזונתיות - החל מתזונה מערבית קלאסית ועד תזונה עממית, דרך שיטות ריפוי שונות ותזונה טבעית מודרנית.
הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה: הרפלקסולוגיה הינה שיטת ריפוי עתיקה במגע המתמקד בכפות רגליים ומשתייך לתחומי הרפואה ה'הוליסטית', הרואה את האדם כמכלול של גוף, שכל, נפש ורוח. המטפל ברפלקסולוגיה לומד לפתח את חושיו, על מנת לפתח מיומנות באבחון דרך כפות הרגליים של האדם שמולו - כך הוא לומד להבין את האדם שמולו ואת הנסיבות שהביאו אותו לחוסר איזון.
הכשרת מטפלים בעיסוי רפואי הוליסטי: מקצוע העיסוי, הולך ותופס את מקומו הראוי כאמצעי רב עוצמה לטיפול במגוון מצבים רפואיים - אקוטיים וכרוניים. כל מי שהתנסה בסדרה של טיפולי עיסוי רפואי מקצועי, מכיר ומוקיר את יעילותו של המגע.המונח 'עיסוי רפואי' מצביע על הדגש הקליני שאנו נותנים במהלך הלימודים, הכולל לימוד רחב של אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה מערכתית, לצד לימוד טכניקות שונות בעיסוי ובעבודה על הגוף, תרגול מעשי וסטאז' קליני. המונח 'עיסוי הוליסטי' מעיד על התייחסותנו לאדם כמכלול של גוף ונפש, והבנתנו את יחסי הגומלין ביניהם - 'נפש בריאה בגוף בריא' ולהיפך.
הכשרת מטפלים בארומתרפיה: ארומתרפיה היא שיטת טיפול המשתמשת בתמציות משמנים אתרים המופקים מצמחים. בתמציות אלו חומרים פעילים המשפיעים על האדם ברמה הפיזית והנפשית. חומרים אלה נקלטים בגוף בדרכים שונות: באינהלציה של אדים באמצעות חוש הריח, בעיסוי וקומפרסים דרך העור ובלקיחה פנימית באמצעות חלל הפה.
הכשרת מטפלים בפרחי באך: ד'ר אדוארד באך היה רופא מפורסם באנגליה, בקטריולוג, הומאופת, מדען ואיש רוח, אשר במסגרת מחקריו הרבים מצא סדרה של 38 תמציות פרחים העוזרות לאזן תופעות נפשיות ורגשיות ופועלות במישור של יחסי גוף-נפש. התמציות מאזנות דפוסי חשיבה שליליים, אירועים טראומטיים וזיכרונות מהעבר ומאפשרות למשתמשים בהן להתנקות ולהתאזן.
שחיה שיקומית והידרותרפיה: הכשרת אנשי מקצוע לשחייה שיקומית והידרותרפיה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בשיתוף המכון לשילוב והעצמה בתנועה באיל'ן, מרכז ספורט לנכים, רמת-גן.
למידע נוסף מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS