לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים - עמוד ראשי
לימודי הנדסה תעשיה וניהול
לימודי הנדסת תוכנה
לימודי הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת תרופות
הנדסת חומרים מתקדמים
הנדסת מכונות
מכינות קדם אקדמיות
מלגות לסטודנט מטעם המכללה האקדמית להנדסה ירושלים

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים - הנדסה אזרחית וסביבתית

הנדסה אזרחית וסביבתית תואר ראשון [B.Sc.] 'מוסמך למדעים' של הטכניון
לראשונה מאז הקמתו, מאפשר הטכניון ללמד תואר שעליו הוא חתום מחוץ לכתליו. תואר ייחודי זה יתנהל בחציו הראשון במכללה האקדמית להנדסה ירושלים ובחציו השני בטכניון. תנאי הקבלה הם על פי סכם הקבלה של הטכניון.
הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית מציעה חמישה מסלולי התמחות לבחירה: הנדסת מבנים, הנדסת ניהול הבנייה, הנדסת תחבורה, הנדסת משאבי מים וסביבה והנדסה אזרחית כללית.
הנדסה אזרחית עוסקת בתכנון, בתכן ובביצוע של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה, הציבור והפרט. הסטודנט בהנדסה אזרחית חייב להצטיין בנטייה למדעים המדויקים, בעיקר מתמטיקה, פיסיקה וכימיה, על מנת להפיק תועלת מתוכנית הלימודים המכוונת לפתח את כישוריו באנליזה ובסינתזה.
המשימות האופייניות שהמהנדסים האזרחיים עשויים לעסוק בהן בעבודתם ההנדסית, כוללות מבנים ובניינים רבי קומות, מבני דיור ותעשייה, דרכים, שדות תעופה, נמלים, מתקנים לאנרגיה הידראולית וגרעינית, גשרים, סכרים, ניצול משאבי מים, הידרולוגיה ומבנים הידרולוגיים, אספקת מים וביוב והיבטים של ניהול הבנייה. כל אלה מותנים בבקיאות ביסודות המדע וההנדסה. הבעיות העומדות לפתרון דורשות הכרת ההיבטים היסודיים כגון: חומרים, קרקע וביסוס, מכניקת מבנים ומכניקת הזורמים, מדידה ומיפוי. תוכנית הלימודים כוללת, אפוא, קשת רחבה של תחומים בסיסיים לרבות השימוש במחשבים.
במסגרת הלימודים נכללים מקצועות היסוד [פיסיקה, מתמטיקה, כימיה ואנגלית], מקצועות הנדסה בסיסיים כגון: מבוא למכניקה הנדסית, מכניקת הזורמים, תכנות מחשבים, ניתוח מערכות, גרפיקה הנדסית ומקצועות בחירה חופשית. במחצית השנייה של תוכנית הלימודים, לומדים הסטודנטים עקרונות תכן מבנים, תחבורה, הנדסת הסביבה, הידרוטכניקה ואת העקרונות והשיטה הנדרשים במדעי הבנייה, בתכן הנדסי ובניהול.
הסטודנטים בפקולטה רשאים לבחור באחד מתוך חמשת מסלולי ההתמחות הבאים:
הנדסה אזרחית [כללי]: מכשיר מהנדסים אזרחיים לעבודה ברשויות מקומיות ואזוריות ובחברות העוסקות בהנדסת תשתיות, בתחומי ההנדסה העירונית כמו מגורים, מסחר, תעשייה, מלאכה ונופש, בכל הקשור לתיאום בין תשתיות של מערכות תחבורה, תקשורת, חשמל, ועוד. התוכנית מעניקה את התואר 'מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית' [B.Sc. של הטכניון]. התכנית מעניקה את התואר 'מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית'[B.Sc. של הטכניון].
הנדסת מבנים: מכשיר מהנדסי מבנים שעיקר עיסוקם הוא 'קונסטרוקציה' , תכן מבנים שונים בניהם מבנים ציבוריים, מבני מגורים, גשרים אולמות, מגדלים ועוד. בשלב הראשון, תכנית הלימודים מעניקה את הבסיס להנדסה אזרחית ובהמשך מתמקדת בהכשרת מהנדס המבנים בתחומים הרלוונטיים ביותר לעיסוקו [חוזק מבנה, יציבותו וכדומה]. התכנית מעניקה את התואר 'מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית- מבנים' [B.Sc. של הטכניון].
הנדסת ניהול ובנייה: מתמקד ברוב תחומי הפעילות ההנדסית של צוותי תכנון, ביצוע, ניהול והבטחת איכות של פרויקטי בנייה. תוכנית זו מקנה לסטודנטים את הכלים הדרושים על מנת לעסוק בניהול ובהנדסת בנייה ומכשירה את מהנדסיה להוציא אל הפועל פרויקטי בנייה מתקדמים המחייבים עבודת צוות של מהנדסים בכירים. ההתמחות נשענת על בסיס מוצק של ידע הכרחי בהנדסה אזרחית בכלל ובהנדסת מבנים בפרט.
התכנית מעניקה את התואר 'מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית- ניהול ובנייה' [B.Sc. של הטכניון].
הנדסת תחבורה: מכשיר מהנדסים לעסוק בתחומי התחבורה השונים כגון: הנדסת תעבורה, תחבורה ציבורית, תכן מבנה דרכים, תכנון תחבורה ועוד. תכנית הלימודים מורכבת מחלק בסיסי של לימודי הנדסה אזרחית וחלק מתקדם המורכב ממקצועות התחבורה, חקר ביצועים ובינוי ערים. התכנית מעניקה את התואר 'מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית - הנדסת תחבורה' [B.Sc. של הטכניון].
הנדסת משאבי מים: נושא תשתיות המים במדינת ישראל הוא מהחשובים ביותר כמו גם במדינות נוספות בעולם. תכנית הלימודים משלבת עקרונות של הנדסת מים והטיפול בהם יחד עם ידע בסיסי בהנדסה אזרחית. בין התחומים בהם מיועדים לעסות בוגרי התכנית: תכנון מערכות אספקת מי, ניקוז ומניעת שיטפונות, טיפול במים ובשפכים ועוד. התכנית מעניקה את התואר 'מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית- הנדסת משאבי מים וסביבה' [B.Sc. של הטכניון].
תנאי רישום וקבלה:
בהתאם לציון הסכם הנדרש בטכניון.
משך הלימודים: מסלול בוקר - 4 שנים.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
התקשרו אלי עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS