לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המכללה האקדמית גליל מערבי - עמוד ראשי

לימודי מזרח תיכון - המכללה האקדמית גליל מערבי

לימודי המזרח התיכון
המזרח התיכון הוא אחד המקומות המרכזים והחשובים ביותר בעולם. הוא ידוע אמנם כערש התרבות האנושית, אך התעניינות המערב באזור גברה במיוחד בשנים האחרונות נוכח האירועים הבינלאומיים הקשורים במזרח התיכון [כמו המלחמה בעיראק או האסלאם הגלובלי] וכן הסכסוך הערבי-ישראלי, שמעסיק מנהיגים רבים לא רק באזור כי אם בעולם כולו.
מטרת הלימודים: הכרת התהליכים במזרח התיכון, החברה, הפוליטיקה, הדת האסלאמית וכו' הינם תנאי הכרחי להבנת תחומי לימוד קרובים כמו לימודי ביטחון לאומי, מדעי המדינה ועוד. הם מעניקים, נוסף על הידע הכללי הנחוץ לכולנו, גם ניתוח, הסבר והבנת האירועים והתהליכים החשובים באזורנו. נחוץ להבין גם את מארג האינטרסים וההשפעה של מדינות המערב באזור ויחסי הגומלין בין מדינות המזרח התיכון למערב.
במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של תחומי עניין הקשורים להיסטוריה ולפוליטיקה של המזרח התיכון, שמאפשרים מבט רחב יותר על המציאות בה אנו חיים ויכולת ניתוח של התהליכים הפוליטיים המתרחשים ואלה העתידים להתרחש באזורנו. תחילת הלימודים בקורסי מבוא והמשכם בקורסי בחירה, שניתנים לבחירה על פי תחומי העניין של הסטודנט.
ניתן לשלב את לימודי תואר ראשון המזרח התיכון כחטיבה ראשונה או שנייה יחד עם מגוון תחומים נוספים ובהם: מדעי המדינה, לימודי ביטחון לאומי, משאבי אנוש, קרימינולוגיה, סוציולוגיה ועוד. אפשרויות אלו יסייעו לסטודנט המבקש להמשיך לימודי תואר שני באחת האוניבסיטאות להתקבל למגוון רחב של חוגים בתום לימודיו. תחומי השמה תעסוקתית.
בין הקורסים הנלמדים:
• מבוא למזרח תיכון בעת החדשה
• מבוא לתולדות האסלאם
• חברה ופוליטיקה באסלאם
• הגות מוסלמית לדורותיה
• תנועת האחים המוסלמים בעולם הערבי
• צבא ופוליטיקה בעולם הערבי המודרני
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו..
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS