לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המכללה האזורית צפת

מכללת צפת - לימודי מוסיקה אתנית


תכנית הלימודים העשירה והמגוונת של מסלול לימודי מוסיקה במכללת צפת מאפשרת לסטודנט לרכוש ידע תיאורטי במגוון מקצועות רחב המשלב תיאוריה מערבית ומזרחית, תולדות המוסיקה, תורת המקאם, סולפג', הרמוניה, קומפוזיציה, תזמור ויסודות ניצוח, בד בבד עם קורסים בנגינה מעשית הכוללים אנסמבלים שונים מערביים ומזרחיים, קורסים באלתור מערבי ומזרחי, סדנאות קצב וגולת הכותרת - תזמורת המכללה המאגדת תחת כנפיה את כל נגני הסגנונות השונים ומבצעת יצירות ייחודיות בעיבודים מקוריים הנכתבות במיוחד עבורה,על ידי מיטב היוצרים.
במקביל לכל אלה, מקבל כל סטודנט של מכללת צפת שיעורים פרטניים על הכלי שבחר להתמחות בו ואף אפשרות להתנסות בלימוד כלי משנה נוסף על פי בחירתו. במסגרת הכשרה שמקבלים הסטודנטים כאומנים מבצעים וכמורים לעתיד, נכללים גם קורסים בנושא סדנת הופעה אישית, פסיכולוגיה חינוכית, מתודיקה ובניית מערכי לימוד בשילוב עם יציאה לסדנאות והופעות בקהילה.
משך מסלול הלימודים במכללת צפת: שלוש שנים ובסיומו מוענקת לסטודנט שעמד בהצלחה בבחינות ובדרישות שתי תעודות: תעודת אומן מבצע ותעודת מדריך מוסמך מקצועי במוסיקה.
המכללה מעמידה לרשות הסטודנטים הנרשמים אפשרות לקחת חלק בלימודי מכינה מתוגברים הנערכים במשך הקיץ שלפני פתיחת הלימודים בהדרכת מורי מכללת צפת. 
מכללת צפת לכליזמר ומוסיקה אתנית שוקדת על פיתוח מסלול לדור הצעיר שבו יוכלו תלמידים לקבל הכשרה קלאסית עם הכוונה לכליזמר ואתני כבר בתחילת דרכם וכמו כן מסלול ייחודי לאנשי עסקים שיותאם לצורכיהם וללוח הזמנים הייחודי שלהם ויאפשר להם לממש ולהגשים את חלומותיהם האומנותיים.
תנאי קבלה: המעוניינים להתקבל אל מסלול לימודי מוסיקה יעברו ראיון קבלה. כמו כן קיים צורך בידע מסוים בקריאת תווים וכן ניסיון בשירה או נגינה על כלי נגינה במשך 3 שנים. בין הכלים אשר ניתן ללמוד עליהם במסלול לימודי מוסיקה: עוד, קאנון, כלי הקשה, תופים, חליל וכינור. קיימים כלים נוספים בהם ניתן להתמחות בהתאם למסלול הנבחר.

הלימודים מתקיימים בבית היוצר, בית אבן עתיק הצופה על הרי מירון, דבר המאפשר לסטודנטים לחוות חוויה סטודנטיאלית באווירה המיוחדת של העיר צפת, בנוף הקסום ובמבנה מיוחד תוך מתן דגש על מצוינות לימודית.
המגמה למוסיקה מזרחית ערבית
המגמה תתמקד בלימוד תרבות המוסיקה של המזרח. תרבות זו תופסת מקום חשוב בתודעה האומנותית בעולם בכלל ובישראל בפרט. היא כוללת את המסורות המוסיקליות של ארצות האיסלאם אשר יש בהן עקרונות מוסיקליים משותפים הנקראים 'המסורת הגדולה'. ההיסטוריה של תרבות המוסיקה המזרחית היא בת כ-3,000 שנה.

הלימודים במכללה יתמקדו במסורות העיקריות בהן מוסיקה ערבית, מוסיקה תורכית - עות'מאנית, מוסיקה פרסית, המוסיקה של צפון אפריקה והמוסיקה של ארצות הבלקן. הכלים בהם ניתן להתמחות: עוד, קאנון, בוזוק, כלי הקשה, כינור [ערבי], ניי [חליל ערבי ותורכי].
המגמה למוסיקה יהודית
המגמה מתמקדת בלימוד מוסיקת הכליזמרים ובלימוד מסורות המוסיקה היהודית - מזרחית בתוכן גם מסורת הפיוט של עדות ישראל. מסורת הפיוט העברי התפתחה החל מהמאה הראשונה לספירה בקהילות ישראל השונות והיא כוללת מסורות מגוונות הכוללת שירה ולחנים ייחודיים. מוסיקת הכליזמרים שנוצרה במשך מאות שנים במרכז אירופה, במזרח אירופה ובארץ ישראל נחשבת לאחת ממסורות המוסיקה היהודיות המרכזיות ביותר. כיום, תרבות הכליזמרים הפכה למסורת מוסיקלית המבוצעת בכל העולם, ולא רק ע'י יהודים.

תרבות הכליזמרים כוללת בתוכה רפרטואר עצום של יצירות מתקופות שונות וקיימים בה סגנונות ביצוע מגוונים. בצפת, בה התפתחה מסורת כליזמרים ייחודית. מוסיקאים רבים מצאו את מקומם בעיר שאין מקום מתאים ממנה ללימוד מוסיקת הכליזמרים. הכלים בהם ניתן להתמחות: קלרנית, חליל, תופים, כינור, צ'לו וקונטרבס.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח עכשיו


לחץ/י כאן לעמוד ראשי של מכללת צפת
התקשרו אלי עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS