לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה - תואר שני בהנדסת מערכות

תכנית הלימודים לתואר שני מוסמך במדעים [M.Sc.] בהנדסת מערכות

Master Of Science in Systems Engineering – Program Overview
הנדסת מערכות היא דיסציפלינה הנדסית רב-תחומית, המתמודדת עם הצורך הגובר בפתרונות טכנולוגיים וניהוליים לפרויקטים מערכתיים מורכבים. הנדסת מערכות עוסקת ביצירת מוצר או שירות, המבוססים על מאמץ רב-שלבי ורב-תחומי, הכולל אפיון, תוכן, פיתוח, ייצור ותחזוקה. ניהול הנדסת מערכות הוא אוסף מאורגן ומשולב של טכנולוגיות ותהליכים, המכוונים ליישום מוצלח ויעיל של היעדים בפיתוח מערכות גדולות במסגרת אילוצי הזמן והתקציב.
מערכת הנדסית היא אוסף מכלולים המופעל במשולב להשגת מטרה משותפת, ומעצם הגדרתה היא כוללת מרכיבים מתחומי הנדסה שונים. לכל אחד מהמרכיבים תורות הנדסיות ושיקולי תכן הייחודיים לו. בשונה ממהנדסים בתחומים הבסיסיים [כגון חשמל, מכונות או תוכנה], על מהנדס המערכת להיות בעל ראייה כוללנית ורב-תחומית ובנוסף בעל יכולת ביצועית לטיפול בצרכים המערכתיים במהלך חיי המערכת.
כדי לעמוד באתגרים אלה, עליו להיות מצויד בכלים שיאפשרו לו:
• לזהות את הצורך וההזדמנות העסקית הטמונים במערכת המפותחת ולהגדירם.
• לעבד ולתרגם את הצרכים לדרישות המערכת.
• להעביר את הדרישות לתכנית עבודה למימוש המערכת לפי מפרטים.
• להבין את שיקולי התכן של כל אחד ממכלולי המערכת.
• ליצור את ארכיטקטורת המערכת האופטימלית כמענה לצרכים ולדרישות.
• להגדיר את המִמשקים [Interfaces] בין המכלולים השונים.
• לתכנן את לוחות הזמנים למימוש המערכת: פיתוח, ייצור, שיווק ותחזוקה.
• להגדיר את האמצעים לבחינת תפקודה הנאות של המערכת [Certificate of Compliance].
• לנתח את הכדאיות הכלכלית של המערכת.
• להבין את יחסי הגומלין בין המוצר והאדם.
• להתחשב בהשפעת מחזור חיי המוצר על הסביבה.
• לתקשר ביעילות עם מהנדסים בתחומים שונים המופקדים על תתי-המכלולים של המערכת.
• לנהל את פיתוח המערכת בצורה כוללנית [הוליסטית].
הכשרת מהנדסים להתמודדות מערכתית רב-תחומית מחייבת כושר חשיבה אנליטי והנדסי, ניסיון תעשייתי ובגרות הנדסית. לצורך כך נדרשת מסגרת של לימודים מתקדמים, הבאה לאחר סיום ההכשרה כמהנדס ורכישת ניסיון בתעשייה. בוגר התכנית יהיה בעל ידע מדעי ומחקרי עדכני בתחום של פתרון בעיות מערכתיות - הנדסיות, טכנולוגיות וניהוליות.
מטרת התכנית: הכשרת מהנדסים בעלי הבנה מערכתית רב-תחומית ויכולת ליצירת מערכות הנדסיות מורכבות בתהליך המבוסס על מתודולוגיות של הנדסת מערכות.
קהל היעד:
- מהנדסים שבמסגרת עבודתם בתעשייה מתמודדים עם בעיות מערכתיות רב-תחומיות.
- מהנדסים העובדים בתעשייה ושואפים לפתח מוצרי היי-טק מערכתיים ורב-תחומיים.
תכנית הלימודים: תכנית הלימודים מיועדת למהנדסים בעלי תואר ראשון בהנדסה. הלימודים יתקיימו במתכונת של לימודים אחר הצהריים ובימי שישי במשך שנתיים, וזאת על בסיס ההנחה שהלומדים בה יהיו מהנדסים המועסקים במשרה מלאה בתעשייה. במסגרת התכנית יינתן דגש ללימוד תכנים על בסיס נושאים שנלמדו בתואר הראשון. מועמדים בעלי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובהנדסת מכונות יוכלו ללמוד את התכנית הנומינלית, בעוד שבעלי תואר אחר עשויים להזדקק להשלמת קורסים ברמת תואר ראשון.
מאפיין ייחודי של התכנית: מלבד הקורסים המקובלים בתכניות מקבילות בארץ ובעולם, התוכנית כוללת מגוון קורסי בחירה בתחומי ניהול והנדסה.
פרויקט גמר אינטגרטיבי: כל הסטודנטים יבצעו פרויקט גמר אינטגרטיבי בהנדסת מערכות, עליו יעבדו כצוותים רב-תחומיים כנהוג בתעשייה המודרנית. הפרויקט יאפשר לסטודנטים ליישם ולתרגל את הידע שרכשו במהלך לימודיהם. פרויקט הגמר יבוצע בשיתוף עם התעשייה על מוצרים ומערכות הנמצאים בפיתוח תעשייתי.
תנאי קבלה:
- בעלי תואר ראשון בהנדסה [המוכר ע'י המל'ג] שממוצע ציוניהם 80 לפחות, בעלי ניסיון מקצועי רלוונטי של מינימום שלוש שנים. יתקבלו לתכנית מהנדסים בוגרי המסלולים: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרואופטיקה, הנדסה כימית, הנדסת מחשבים [בתנאי שהדגש על הנדסת אלקטרוניקה] והנדסת ביוטכנולוגיה.
- מועמד ללימודים יצטרך להמציא שני מכתבי המלצה, המתייחסים להתאמתו ולסיכויי הצלחתו בלימודים. רצוי שמכתב אחד יהיה ממי שמכיר את יכולתו האקדמית של המועמד, והשני מהממונה עליו במקום העבודה.
- מועמדים שאינם בעלי תואר ראשון בהנדסת מכונות או בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ולא למדו את קורסי ההשלמה המפורטים בטבלה להלן - יחויבו ללמוד את הקורסים הללו ברמת התואר הראשון לפני קבלתם ללימודים כדרישת קדם להשתתפות בקורסי החובה של התכנית.
ועדת תכנית הלימודים תקבע למועמדים אלה תכנית ללימודי השלמה, שתותאם לרמתם, לרקעם המקצועי ולקורסי הבחירה שיבחרו.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה - עמוד ראשי

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS