לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - תואר במדעים קוגנטיביים

מדעים קוגנטיביים - תכנית למצטיינים מדעים קוגניטיביים
מדע קוגניטיבי הוא מדע רב-תחומי של המבנה והתהליכים הכרוכים הן בקוגניציה האנושית והן בסימולציה חישובית. המדע הקוגניטיבי מתמקד בחיפוש אחר הבנת העקרונות שלפיהן פעילויות קוגניטיביות אינטליגנטיות מבוצעות, אם על ידי בני אדם ואם על ידי מכונות. הנושאים שהמדע הקוגניטיבי מטפל בהם כוללים צבירה, שמירה, ושימוש בידע, החל מתפישה חושית ועד לפתירת בעיות מסובכות במוח האנושי ובאינטליגנציה מלאכותית. המטרה העתידית היא הבנה טובה יותר של מוח האדם, הוראה ולמידה של כישורים שכליים, ושל פיתוח כלים אינטליגנטים שיתרמו לכישורים האנושיים בדרכים חשובות ובונות. החקר האנושי מערב הדמיות מופשטות ומחקר נוירו פסיכולוגי של המוח.
המדע הקוגניטיבי נוצר כשטח מחקר בין-תחומי והתפתח בכל העולם כתוצאה מההבנה כי התקדמות מחקרים רצינית דורשת שיתוף בין החוקרים בתחומים הרלוונטיים שהם: בלשנות, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, פילוסופיה [של הנפש, של הפסיכולוגיה ושל הלשון].
התכנית נלמדת כחטיבה במסגרת המחלקה ללימודים רב-תחומיים.
בוגרי המחלקה יוכלו להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים, לדוגמה: מדעים קוגניטיביים לתואר שני [באוניברסיטת בן-גוריון], פסיכולוגיה [באוניברסיטת בן- גוריון] ספרויות זרות ובלשנות בבלשנות [באוניברסיטת בן-גוריון] ומדעי המוח [באוניברסיטה העברית] ותכניות דומות נוספות באוניברסיטאות שונות בארץ ובעולם. בהמשך יוכלו הסטודנטים להשתלב הן בעבודה מחקרית והן בעבודה יישומית בתחומים הנ'ל.
עמוד ראשי - הפקולטה למדעי החברה והרוח
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - עמוד ראשי

 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS