לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - תואר שני בלימודי מגדר

תכנית לימודי המגדר באוניברסיטת בן-גוריון מתמקדת בלימודים ובמחקר של לימודי היחסים בין המינים בהקשרים חברתיים, תרבותיים, פיזיולוגיים וטכנולוגיים. לימודי מגדר מתארים ומנסים ולהבין את המבנים ואת יחסי הכוח החברתיים שמכוננים ומשעתקים את היחסים בין המינים.
במוקד תכנית הלימודים עומדות תיאוריות פמיניסטיות שמציעות ניתוח של אי השוויון ביחסי המגדר בחברה. בתוך השדה הביקורתי היחודי של התיאוריות הפמיניסטיות מזוהים 'הקול הנשי' ו 'הקול הגברי' כפי שהתהוו בדיסציפלינות השונות [ספרות, פילוסופיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, ועוד] וכן מזוהות הסיבות והדרכים השונות בהן נשים מיוצגות בדיסיפלינות אלה או מודרות מהן. מתוך כך, נבחנת תרומתן של התיאוריות הפמיניסטיות להבנת הדיסיפלינות עצמן מחד, ולשחרור נשים מאידך, בצורה מורכבת, היסטורית ועכשווית.
מהותה של התכנית רב תחומית היא עומדת על סוגיות יסוד העומדות בלב הדיסציפלינות השונות. בתחום הפוליטיקה היא מתרכזת בחשיפת דיכוטומיות מגדריות והשפעותיהן על עיצוב מוסדות המדינה. בתחום הספרות, האמנויות הפלסטיות, במוסיקה, ובתיאטרון נעשה חילוץ ושחזור היצירות והיוצרות, שנמחקו בשיטתיות מהקאנון התרבותי שהוא בעיקרו גברי לאורך ההיסטוריה. גם בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה מעמיקה התכנית בעקבות תיאוריות פמיניסטיות ומחקרים על אודות היחסים בין המגדרים העוסקים בתבניות ידע ובמושגי-יסוד כמו 'זהות', 'ריבוד', או 'שוויון', ומתוך כך מציעה דרכי התבוננות חדשות על שדה הייצור החברתי והתרבותי.
התכנית תאפשר לבוגרי התואר הראשון מהתחומים השונים להעמיק את השכלתם והבנתם בנושא זה ותכשיר אותם לבצע מחקרים ולהמשיך ללימודי תואר שלישי. תלמידים החפצים להרחיב השכלתם מבלי להמשיך במסלול מחקרי יוכלו ללמוד במסלול לתואר שני ללא תיזה.
מסלולי הלימוד בתכנית:
- תואר שני מחקרי - עם כתיבת תיזה
- תואר שני כללי - ללא כתיבת תיזה
עמוד ראשי - הפקולטה למדעי החברה והרוח
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - עמוד ראשי

 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS