לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות

רפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית - מסלול הלימודים


לימודי תעודה ברפואה סינית עתיקה
התכנית ללימודי תעודה ברפואה סינית עתיקה מתקיימת בשיתוף המדור ללימודי חוץ - הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית, I.C.A - International College for Acupuncture והעמותה לקידום הרפואה הסינית העתיקה [ע'ר].

מטרת התוכנית היא לשרת את החברה הישראלית בכל הקשור להכשרת מטפלים ברפואה סינית עתיקה מהשורה הראשונה בארץ [ובעולם], פיתוח ומחקר הרפואה הסינית העתיקה למען הדורות הבאים. מטרה זו מיושמת דרך תכנית הלימודים אשר מציגה גישה מקורית וייחודית הבוחנת את היחסים בין הראיה המדעית האנליטית של הרפואה המערבית, לבין הראיה האנרגטית ההוליסטית של הרפואה הסינית. ובכך תורמת להבנת המחלות והפתולוגיות האנושיות, ודרכי הטיפול בהן.
מתכונת הלימודים: תוכנית הלימודים הינה בהיקף של 4 וחצי שנות לימוד [9 סימסטרים] הנלמדות במסגרת 4 שנתית. התוכנית מתקיימת במתחם הירוק והפורח של קמפוס הפקולטה ברחובות.
הצבנו לעצמנו מטרה לשמור על הסטנדרטים האקדמיים המקובלים כיום בישראל, להקפיד על רמת הוראה גבוהה ומקצועית של כל המקצועות הנלמדים בתכנית. צוות ההוראה מורכב ממומחים בכל תחומי הלימוד שמציעה התכנית.
קבוצות לימוד אינטימיות: קבוצות הלימוד הינן בהיקף של עד 30 סטודנטים, מה שמאפשר לנו להעניק בנוסף לחווית לימודים מיוחדת ושלווה גם יחס חם ואישי לכל סטודנט.


תנאי הקבלה לתוכנית:
• בגרות
• ראיון קבלה
• מבחן באנגלית
• מבחן התאמה ללימודים [פסיכוטכני].
היקף התכנית: התוכנית כוללת מעל 3000 שעות לימוד והינה היחידה העומדת בקריטריונים של 'חוק האקופונקטורה' והצעת האקרדיטציה של האגודה לרפואה סינית מסורתית בישראל [המבוססת על הסטנדרטים שנקבעו על ידי ועדת ההסמכה האמריקאית – NCAOM].
תעודות: בסיום הלימודים ועמידה בכל דרישות התכנית תוענק למסיימים:
1. תעודת השתתפות בלימודים מאת האוניברסיטה העברית.
2. דיפלומה מקצועית מטעם העמותה לקידום הרפואה הסינית העתיקה המוכרת על ידי חברות הביטוח ועומדת בדרישות החוק בישראל.
מבנה תוכנית הלימודים וייחודה:
1. לימוד הרפואה הסינית העתיקה: מבוסס על פילוסופיית Wu Yun Liu Qi 5 התנועות ו-6 האנרגיות, המהווה את הבסיס לתורת '10 הגזעים השמימיים ו-12 הענפים הארציים', [Stems & branches] שהינה היסוד להבנה והשימוש ברפואה הסינית העתיקה. כל זאת במסגרת תכנית ההכשרה הבסיסית, ויישומה הן בדיקור [אקופנקטורה] והן בצמחי מרפא סיניים. וזאת באופן בלעדי ולראשונה בארץ ואף בעולם!
2. צפייה קלינית: אשר נחשבת לדרך ההוראה האוטנטית ביותר - מיושמת החל מהשנה הראשונה ללימודים, והינה חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים.
3. חניכה על ידי חונך אישי: זוהי התוכנית היחידה בארץ ובעולם אשר מיישמת מסורת ייחודית בהתאם לדרך העתיקה של הלימוד במזרח. כל סטודנט ילווה במהלך כל שנות ההכשרה וגם לאחר הסמכתו, על ידי מטפל מוסמך ברפואה סינית עתיקה, אשר ישמש לו כחונך. תוכנית חונכות ייחודית זאת מאפשרת כניסה נוחה יותר לעולם חדש ומיוחד זה, בו עובר התלמיד מסע בדרכו להיות אדם המוסמך להעניק טיפול לבני אדם אחרים. תהליך שלעיתים הינו מורכב, וטומן בחובו אתגרים לרוב].
4. תמיכה בסיום ההכשרה - לימודי המשך: עם תום הלימודים, מצטרפים בוגרי התוכנית לקבוצות לימוד הקיימות בארץ מזה כ-15 שנה ומאורגנות על ידי העמותה לקידום הרפואה הסינית בישראל. קבוצות לימוד אלו מיועדות להמשך מתן תמיכה מקצועית למטפלים העוסקים ברפואה סינית עתיקה.
5. התנסות קלינית: במשך כל תקופת הלימוד מודגש הקשר בין הרפואה המערבית והאנרגטיקה הסינית, תוך התנסות קלינית בלתי אמצעית, המיושמת כבר משנת הלימודים הראשונה, ולאורך כל ההכשרה, בצפיות מעשיות בקליניקות של מומחים ברפואה סינית עתיקה.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו

רפואה סינית עתיקה - עמוד ראשי

 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS