לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
היחידה ללימודי המשך של ביה'ס לעבודה סוציאלית

תכנית דו-שנתית להכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים - אוניברסיטת בר-אילן

מטרות התכנית: הקניית ידע תיאורטי ויישומי בטיפול במשפחות ובזוגות. שילוב בין ראייה מערכתית עם הבנה לתפקוד תקין ולקשיי תפקוד של המשפחה.
אוכלוסיית היעד: אנשי מקצוע מתחומי הטיפול והחינוך בעלי תואר שני, יועצים חינוכיים בעלי תואר שני, העוסקים בהתערבות מערכתית, משפחתית וזוגית; ועובדים סוציאליים בעלי תואר ראשון עם ניסיון של חמש שנים לפחות.
מבנה התכנית: הלימודים יתקיימו במשך שנתיים, בימי רביעי, בשעות 9:00-17:15. 28 מפגשים בכל שנה. קורסי השלמה של 26 שעות סדנא בנושא דיני משפחה יתקיימו בחופשת הסמסטר ובקיץ. סה'כ 522 שעות לימוד.
תכנית הלימודים
שנה א'
מודלים תיאורטיים בטיפול משפחתי: הגישה המבנית; מודלים פסיכודינמיים; המודל הרב- דורי של בואן; הגישה הקומוניקטיבית; הגישה האסטרטגית; תרומת תיאוריית ההתקשרות להבנת הדינמיקה הזוגית; מעגל חיי המשפחה; שיטות התערבות שונות בטיפול משפחתי וזוגי; מיומנויות וטכניקות בהתערבויות טיפוליות; סוגיות אתיות בטיפול משפחתי.
- פרקטיקום
שנה ב'
מיומנויות וטכניקות בשיטות התערבות שונות בטיפול משפחתי וזוגי: מודלים פוסט מודרניים [נרטיבים ואימגו]; טיפול במשפחות עם מתבגרים; סוגיות שונות והשלכתן על מבנה ותפקוד המשפחה: מעברים ומשברים, קשיי תפקוד הפרט בראייה משפחתית; בעיות מיניות במשפחה; דינים וחוקים בענייני משפחה.
- פרקטיקום
פרקטיקום
תלמידי שנה א' ושנה ב' יתחלקו לקבוצות, כ-7 משתתפים בכל קבוצה. תלמידי שנה א' יצפו בטיפולים של תלמידי שנה ב'.
תעודה: לעומדים בדרישות התכנית תוענק תעודה מטעם היחידה ללימודי המשך של ביה'ס לעבודה סוציאלית ע'ש לואיס וגבי וייספלד, אוניברסיטת בר-אילן.
התכנית עונה על כל הדרישות התיאורטיות העכשוויות במסלול להכשרה בטיפול משפחתי/זוגי של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.
הדרכה במסגרת הפרקטיקום - התכנית עונה על חלק מדרישות האגודה [לגבי שעות הדרכה] וזאת בכפוף למתואר לעיל.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS