לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
היחידה ללימודי המשך ביה'ס לעבודה סוציאלית

התמקדות Focusing, הפסיכולוגיה האנליטית של יונג - היחידה ללימודי המשך ביה'ס לעבודה סוציאלית

התמקדות Focusing, מודעות גוף-נפש-רוח במרחב הטיפולי: גישה וכלי למטפלים ולאנשי מקצוע

תיאור הקורס: התמקדות - גישה וכלי למטפלים ולאנשי מקצוע, מאפשרת עבודה פנימית מודעת גוף-נפש ומחזקת את יכולת המטופל לעשות שינוי. הכלי מקנה למטפל יכולת הקשבה, הכלה ונוכחות המהוות בעצמן כלי תרפויטי.

ההתמקדות מאפשרת להקשיב לתחושות הגוף בדרך מיוחדת ולגלות כי הן נושאות משמעות עמוקה עבורנו. באמצעות נוכחות וקבלה של כל מה שעולה בעולמנו הפנימי מתאפשר דיאלוג פנימי עמוק ונחשפים משאבים ותובנות. בתהליך מונחה פשוט צפים רגשות חבויים, משתחררים מצבים שנדמו חסרי מוצא ומה שאינו ברור נעשה ברור. מכאן מתפתח תהליך שינוי ומתאפשרים צעדי פעולה שנמנעו עד כה. ההתמקדות מאפשרת לקיחת אחריות על תהליך הריפוי העצמי, ליצור קשר שוטף עם 'חכת הגוף', לפתח אמפטיה עצמית ומערכת יחסים פנימית המאפשרת התפתחות וצמיחה.

לאנשי מקצוע ההתמקדות מאפשרת ללמוד מתודולוגיה המעשירה ומעציה כל שיטת טיפול אחרת, לפתח יכולת רבת עוצמה של מודעות עצמית כמטפל תוך כדי הטיפול, להיות במודעות למערכת היחסים במרחב האינטראקטיבי בין מטפל ומטופל בזמן טיפול, לפתח יכולת לעבד מידע חוויתי לא מילולי המתפתח בטיפול ולתת לו ביטוי תרפויטי. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים בכל העולם מביאים עומק נוסף לעצמם ולעבודתם באמצעות שילוב התמקדות בעבודה עם כל הגילאים, החל מילדים צערים וכלה באנשים מבוגרים וזקנים.

מטרת הקורס: להקנות את ההתמקדות כטכניקה וכגישה לאנשי מקצוע.

קהל היעד: עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, יועצים חינוכיים, קרימינולוגים, מטפלים באמנויות.

מבנה הקורס: הלימודים יתקיימו בימי חמישי, בשעות 14:00- 17:30, 20 מפגשים, סה'כ 80 שעות לימוד. במסגרת שעות הקורס תתקיים סדנא בת יומיים.

הפסיכולוגיה האנליטית של יונג
מטרת הקורס: להכיר את תורתו של יונג ואת הגישה הטיפולית הנגזרת ממנה. תורה זו מאפשרת העמקה של הבנת נפש האדם במעגל חייו, בתהליך האינדיבידואציה המתמשך שלו ובתוך סביבתו ושורשיו התרבותיים, אגב התייחסות למישור האישי ולמישור המקצועי.
אוכלוסיית היעד: אנשי מקצוע בתחומי הטיפול, השיקום והיעוץ החינוכי בעלי תואר ראשון לפחות.
מבנה הקורס: הלימודים יתקיימו בימי שני, בשעות 15:00 - 20:30, 30 מפגשים, סה'כ 180 שעות.
תכנית הלימודים: כל מפגש ישלב הקניית ידע תיאורטי וקליני, התייחסות להיבט האישי והתרבותי והתייחסות להיבט הארכיטיפלי, בשילוב חלומות, אגדות, מיתוסים.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS