לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
היחידה ללימודי המשך ביה'ס לעבודה סוציאלית

הורות כמרחב מיטיב - היחידה ללימודי המשך ביה'ס לעבודה סוציאלית

הורות כמרחב מיטיב: גישה אינטגרטיבית בהדרכת הורים
סביבה מיטיבה היא סביבה המאפשרת לנו להתפתח גופנית ורגשית, לרכוש עצמאות וכלים להיות ביחד עם מי שבסביבתנו, סביבה הנותנת לנו את האמונה שאנחנו רצויים, בעלי ערך ומסוגלים להצליח. אנשי המקצוע בתחומי הטיפול והרווחה מתמודדים לעיתים קרובות עם ילדים הסובלים מהיעדר של נוכחות הורית מיטיבה. במקרים אלו אנו נדרשים להדריך את ההורים ולעזור להם להיות סביבה מיטיבה עבור הילד ועבור המשפחה כולה.
מטרת הקורס: לשפר את ההבנה מהי סביבה מיטיבה ואת מיומנויות הלומדים כיצד להדריך הורים להעניק נוכחות הורית מיטיבה. 
קהל היעד: עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, תרפיסטים, יועצים חינוכיים ואנשי מקצוע העוסקים בהדרכת הורים ורוצים להעמיק את הבנתם ולרכוש כלי עבודה נוספים.
מבנה הקורס: הלימודים יתקיימו בימי רביעי בשעות 17:00-20:30, 15 מפגשים, סה'כ 60 שעות. הקורס משלב ידע תיאורטי באוריינטציה פסיכואנליטית ומערכתית עם עיבוד קבוצתי מתמשך על ההורות שבזהות האישית והמקצועית של המשתתפים ועם הדרכה על דוגמאות מהעבודה של המשתתפים בשדה.
תכנים מרכזיים בקורס: מתלות מוחלטת לתלות יחסית; מעקרון העונג לעקרון המציאות; פיתוח אוטונומיה; תפיסות חלקיות של האובייקט והסובייקט והשפעתן על היכולת להתמודד עם החרדה; על אמפטיה ובלבול שפות; על קנאה גברית ונוכחות נמנעת; פסיכותרפיה בילדים והדרכת הורים; קווי דמיון ושוני ואינדיקציות לבחירת ההתערבות המתאימה.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS