לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
לימודי המשך הפקולטה לחינוך

אוניברסיטת חיפה - חינוך והוראה

לימודי חינוך מיוחד
החוג לחינוך מיוחד שם לו למטרה להכשיר אנשי מחקר ואנשי מעשה בכל תחומי החינוך המיוחד. חקר החינוך המיוחד מצריך התמחות מעמיקה ויסודית המושתתת על ידע תיאורטי רחב ומומחיות ייחודית. חקר אוכלוסיות בעלי לקויות נרכשות והתפתחותיות שלהם צרכים מיוחדים, מהווה תחום דעת בעל חשיבות הנובעת הן מהצורך בהבנה של הלקויות המיוחדות ומורכבותן והן מהיישומים המשמשים לכל תחומי הנכויו.ת
החוג לייעוץ והתפתחות האדם
מטרת התואר הראשון בחוג לייעוץ והתפתחות האדם להעניק בסיס תיאורטי ומחקרי רחב בתחום הפסיכולוגיה והייעוץ של האדם. תכנית הלימודים מושתתת על לימודי יסוד במדעי ההתנהגות עם דגש על התהליכים ההתפתחותיים בטווח החיים, החל בגיל הרך, דרך הילדות, ההתבגרות וכלה בבגרות. הסטודנטים ירכשו ידע על התנהגות אנושית, על התפתחות נורמטיבית של ילדים, נוער ומבוגרים כמו גם על קשיי הסתגלות ועל אוכלוסיות בסיכון
החוג ללמידה הוראה והדרכה
הלימודים בחוג מציעים מגוון של תכנים הקשורים ללמידה, הוראה והדרכה: למידה בסביבות למידה חדשניות, למידה פרופסיונאלית, הנחיה והדרכה, תכנון לימודים והוראת תחום הדעת. הלימודים מספקים בסיס אקדמי, מחקרי והתנסותי לעבודה במסגרות חינוכיות פורמאליות ואלטרנטיביות. תוכניות החוג מדגישות את הקשר בין תיאוריה, מחקר והתנסות, לצד עבודה על התפתחות אישית ומקצועית של אנשי חינוך.
החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך
מטרת הלימודים בחוג היא לפתח בלומד פרספקטיבות רחבות להבנה של מערכת החינוך המקומית [בישראל] והגלובלית [בינלאומית], מתוך חשיבה אנליטית, ביקורתית וחדשנית, שתהווה בסיס לפיתוח מנהיגות חינוכית בחברה משתנה. הלימודים יפגישו את התלמיד/ה עם הידע שהצטבר בתחום חקר תהליכים חינוכיים, תוך הדגשת פרספקטיבה ניהולית ארגונית ומתוך התייחסות להקשר החברתי- תרבותי של החינוך. הלימודים מכוונים לפתח חשיבה מדעית ולטפח בחינה ביקורתית של עמדות, ערכים ודרכים בחינוך.
במישור התיאורטי - הכרת יסודות עיוניים הדרושים לפיתוח גישה מדעית לחקר מערכות חינוך ברמת המאקרו והמיקרו, הצגת כלים לניתוח מדעי של תהליכי למידה וחיברות, והבנת התרומה של מדעים שונים לחינוך. במישור המעשי - פיתוח מיומנויות וכישורים הדרושים למילוי תפקידים מובילים בשדה החינוך, הכשרת עתודה של מנהיגים חינוכיים בעלי כלים מקצועיים לפיתוח ולקידום מערכת החינוך ומסגרות החינוך הבלתי-פורמאלי
תעודת הוראה במקרא
בואו ללמוד לתעודת הוראה במקרא עכשיו באוניברסיטת חיפה! בשנים האחרונות יש מחסור משמעותי במורים לתנ'ך בכל רחבי הארץ ובעיקר בצפון! זה הזמן לעלות על הגל ולהשיג מקצוע נדרש [כן, שמעתם נכון, מקצוע נדרש].
משך הלימודים: שנתיים. התוכנית משלבת קורסים עיוניים ומעשיים והתנסויות ייחודיות בשדה. יתקבלו תלמידים בעלי ב.א. במקרא ותלמידים הלומדים בשנים ב' ו-ג' בחוג למקרא. פתיחת התוכנית מותנית בהרשמה של מספר מינימאלי של תלמידים.
המגמה להנחיית קבוצות
תנאי קבלה:
1. בוגרי החוגים פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, התפתחות האדם, חינוך מיוחד, מדעי ההתנהגות. בוגרי חוגים אחרים, רשאים להגיש מועמדות אך ידרשו בלימודי השלמה.
2. ראיון אישי ו/או קבוצתי אליו יוזמנו חלק מהמועמדים על פי החלטת ועדת הקבלה.
3. ציון של 85 לפחות בכל קורס בלימודי ההשלמה לתלמידים שידרשו
משך הלימודים: לימודי המגמה יתפרסו על יומיים ופרקטיקום. הלימודים במגמה יתנהלו בשני מסלולים: מסלול א'- עם כתיבת עבודת גמר מחקרית [36 שש'ס + עבודת תזה], ומסלול לימודים לתואר שני ללא תיזה [44 שש'ס + פרויקט גמר בתחום]. בתכנית הלימודים יכללו קורסי חובה מתודולוגיים, קורסים בתחום הנחיית קבוצות וייעוץ קבוצתי וקורסי בחירה.
תעודה/הסמכה: מוסמך האוניברסיטה בחינוך בחוג לייעוץ והתפתחות האדם, במגמה להנחיית קבוצות.
תכנית הלימוד: הלימודים מתמקדים בסגנונות שונים של הנחיית קבוצות. ובנוסף בלימודי פסיכולוגיה וייעוץ באופן כללי יותר. הלימדוים כוללים התנסות חוויתית ולימודים עיוניים ומעשיים.
למידע נוסף נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
אוניברסיטת חיפה - עמוד ראשי
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS