לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
המכללה האקדמית תל אביב יפו - עמוד ראשי
שירותים לסטודנט של האקדמית תל אביב - יפו
מקצועות המחשב
מדעי המחשב לתואר ראשון BSc
BA מערכות מידע לתואר ראשון
מדעי ההתנהגות לתואר ראשון BA
בית הספר לניהול וכלכלה - תואר בכלכלה וניהול
מדעי הסיעוד

אקדמית תל-אביב יפו - מדעי החברה והרוח

B.A בחברה ופוליטיקה -
מטרת התוכנית להקנות לסטודנטים מיומנויות בנושאים הקשורים לתחומי הממשל, הפוליטיקה, החברה והקשר ביניהם שבעזרתם יוכלו לבחון הליכים פוליטיים וחברתיים ולהשוותם לתהליכים עכשוויים המתרחשים בסביבתם ובעולם הרחב.
יושם דגש מיוחד על החברה הישראלית ועל הפוליטיקה הישראלית. במסגרת זו יעברו התלמידים גם התנסות מעשית מודרכת. במרכז התוכנית
יעמדו קורסי יסוד בנושאים הבאים: סדרי שלטון וממשל בישראל ובעולם, פוליטיקה בינלאומית, תהליכים חברתיים בישראל במבט השוואתי, וכן תרבות ופוליטיקה.
בהמשך הלימודים יתבקשו התלמידים לבחור בהתמחות באחד מארבעה קבצים [התמחות בתקשורת פוליטית- הבחירה משנה א'] החברה האזרחית, מדיניות ציבורית ופוליטיקה בינלאומית. במסגרת מקבצי ההתמחות יחשפו התלמידים לגישות עיוניות מתקדמות ולעולם העשייה. היקף הלימודים בתוכנית הינו 112 נקודות זכות.
סטודנטים יוכלו ללמוד קורסים ממקבצים שבהם לא בחרו להתמחות. קורסים אלו ייחשבו כקורסי בחירה בתחום.
התמחות בתקשורת פוליטית החברה בת זמננו היא חברה עתירת תקשורת. התקשורת החדשה אינה רק גורם מתווך, כפי שהייתה בעבר, אלא גורם המעצב את החברה וסדר יומה, כמו גם גורם המגדיר דימויים, צרכים וציפיות. פלישת התקשורת לכל השדות החברתיים מורגשת מאוד גם בשדה הפוליטי. אי אפשר היום להבין מהי פוליטיקה מבלי להכיר במרכזיותה של התקשורת ומבלי להבין מהם אופני הייצור התקשורתי, מהי הלוגיקה של התקשורת וכיצד אלה משפיעים על תהליכים ומוסדות פוליטיים.
מטרת התוכנית להקנות ידע, תובנות וכלי ניתוח בתחומי ההתארגנות וקבלת החלטות פוליטיות מזווית תקשורתית, עיצוב התרבות המשותפת והשיח הציבורי והבנייתה של פעולה פוליטית קולקטיבית. במסגרת התוכנית יוכלו הסטודנטים להעמיק ולהבין מהו הקשר בין תרבות ההמונים לבין התרבות הפוליטית החדשה, מהו אופי התלות ההדדית בין פוליטיקה ותקשורת בזירה הבינלאומית והמקומית וכן להכיר את אופי המלחמות החדשות והטרור הבינלאומי. סטודנטים בתוכנית יחשפו לשינויים שחלו במפת התקשורת בישראל, בדרכי ארגונם והפעלתם של אמצעי תקשורת ובהבנת הכלים החדשים בשיטות מדידת דעת קהל, החידושים בשיטות השיווק והפרסום הפוליטיים, כמו גם הגלובליזציה התקשורתית והשפעתה על ריבונות מדינות הלאום.
התמחות בחברה האזרחית: בעשור האחרון גרמו שינויים פוליטיים, חברתיים וכלכליים להתרחבות החברה האזרחית והארגונים השונים הפועלים בה: ארגונים לא ממשלתיים, ארגוני מתנדבים, ארגוני עובדים ועמותות לקידום זכויות של קבוצות שונות בחברה.מקבץ הקורסים נועד להעניק לסטודנטים תשתית אקדמית להבנת החברה האזרחית והזדמנות להתנסות מעשית בתחום.
התמחות בפוליטיקה וחברה ישראלית:רוב המחלקות למדע המדינה וסוציולוגיה באוניברסיטאות בארץ מדגישות היבטים תיאורטיים והשוואתיים של לימודי חברה ופוליטיקה.מטרת מקבץ זה לאפשר היכרות מקרוב של סוגיות מרכזיות בחברה ובפוליטיקה בישראל. מקבץ הקורסים נועד להעניק לסטודנטים תשתית אקדמית להבנת תהליכים מרכזיים בישראל והזדמנות להתנסות מעשית בתחום.
התמחות במדיניות ציבורית אחד האתגרים המרכזיים בישראל היום הוא הצורך להשביח את המנהל הציבורי והשירותים הניתנים לאזרח. מטרת מקבץ זה להכשיר סטודנטים לעבודה במגזר הציבורי באמצעות הענקת תשתית אקדמית להבנת מבנה מוסדות ממשלתיים וציבוריים ותפקודם והזדמנות להתנסות מעשית בתחום.
התמחות בפוליטיקה בינלאומית תהליכי הגלובליזציה המואצים בשני העשורים האחרונים מחייבים בחינה מחודשת של מבנה המערכת הבינלאומית, הדינאמיקה שלה והשפעתה על תמורות באזורים שונים בעולם. מטרת מקבץ לימודים זה, המאגד בתוכו מרכיבים מתחום היחסים הבינלאומיים ומתחום הפוליטיקה ההשוואתית, היא לאפשר היכרות קרובה יותר עם תהליכים מרכזיים בעולם היום ולנתח את ההשפעות החיצוניות על החיים החברתיים, התרבותיים והפוליטיים במקומות שונים.יושם דגש מיוחד על בדיקת תהליכים אלה באזור המזרח התיכון.לסטודנטים תינתן אפשרות לרכוש התמחות מקצועית בארגון העוסק בנושאים בינלאומיים.
B.A בחברה ופוליטיקה בצירוף חטיבה בתקשורת פוליטית -
החברה בת זמננו היא חברה עתירת תקשורת. התקשורת החדשה אינה רק גורם מתווך, כפי שהייתה בעבר, אלא גורם המעצב את החברה וסדר יומה, כמו גם גורם המגדיר דימויים, צרכים וציפיות.
פלישת התקשורת לכל השדות החברתיים מורגשת מאוד גם בשדה הפוליטי. אי אפשר היום להבין מהי פוליטיקה מבלי להכיר במרכזיותה של התקשורת ומבלי להבין מהם אופני הייצור התקשורתי, מהי הלוגיקה של התקשורת וכיצד אלה משפיעים על תהליכים ומוסדות פוליטיים.
מטרת התוכנית להקנות ידע, תובנות וכלי ניתוח בתחומי ההתארגנות וקבלת החלטות פוליטיות מזווית תקשורתית, עיצוב התרבות המשותפת והשיח הציבורי והבנייתה של פעולה פוליטית קולקטיבית.
במסגרת התוכנית יוכלו הסטודנטים להעמיק ולהבין מהו הקשר בין תרבות ההמונים לבין התרבות הפוליטית החדשה, מהו אופי התלות ההדדית בין פוליטיקה ותקשורת בזירה הבינלאומית והמקומית וכן להכיר את אופי המלחמות החדשות והטרור הבינלאומי.
סטודנטים בתוכנית יחשפו לשינויים שחלו במפת התקשורת בישראל, בדרכי ארגונם והפעלתם של אמצעי תקשורת ובהבנת הכלים החדשים בשיטות מדידת דעת קהל, החידושים בשיטות השיווק והפרסום הפוליטיים, כמו גם הגלובליזציה התקשורתית והשפעתה על ריבונות מדינות הלאום. מבנה התוכנית: התוכנית מתקיימת במתכונת של חטיבה מורחבת במסגרת בית הספר לממשל וחברה, ומורכבת מקורסי חובה רגילים ומקורסי חובה ייעודיים של החטיבה בתקשורת פוליטית. ההתמחות תינתן במסגרת השווה לחטיבה מורחבת באוניברסיטאות.
לפרטים נוספים נא מלא/י את פרטיך ושלח/י עכשיו
מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS