לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
חדשות לימודים
מכללות
מה ללמוד
הטבות לגולשי האתר
יעוץ והכוונה
מסלולי לימודים
ספרים
תחומים מובילים
תרגום ועריכה
אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בעמ
אגודת הסטודנטים
השכלה הגבוהה: הודעה משותפת - עדכונים לסטודנטים בצל משבר הקורונה
איך לבחור קורס פסיכומטרי ולעבור בהצלחה את הבחינה הפסיכומטרית
המועצה להשכלה גבוהה בחרה מנכ'ל חדש - מיכל נוימן
האם מבחן פסיכומטרי הוא מבחן גורלי? עד כמה מפחיד לגשת לבחינה הפסיכומטרית
לומדים ותורמים - מעל 45,000 סטודנטים נרשמו בשנה הנוכחית לפרויקט פר'ח
האם יש לך מזל?... ואיך לומדים להביא את המזל אלינו...
לומדים - איך להצליח בשיווק דיגיטלי
איך למלא את הקופה שלך ? ... את זה לא לומדים באוניברסיטה או מכללה...
בחר קטגורית לימודים בחר תחום לימודים בקטגוריה בחר איזור

רוצה להצליח בלימודים? הידעת שבזכות שיפור כתב היד שלך ניתן לשפר את הישגיך בלימודים ?

נמצא הקשר בין כתב יד בלתי קריא לציונים לא טובים:
הידעתם שבזכות שיפור כתב היד שלכם תוכלו לשפר את הישגיכם בלימודים האקדמיים? והכל בעזרת הגרפולוגיה והגרפותרפיה. הפרטים המלאים לפניכם
מאת רות דנן, מאבחנת אישיות ונומרולוגית בכירה, גרפולוגית בוגרת האגודה לגרפולוגיה יישומית ומוסמכת האגודה האמריקאית לגרפולוגיה AAHA


האם שמתם לב לכך שכאשר אתם עונים על שאלות בבחינה, כתב היד שלכם משתנה משמעותית, ופעמים רבות אף הופך למקושקש ולבלתי קריא? אולי תתפלאו לשמוע אבל קיים קשר ברור בין כתב היד הלא ברור שלכם לבין הציון שקיבלתם בבחינה. בזמן הבחינה כתב היד עלול להיות לא קריא ולא ברור כתוצאה מפולסים פנימיים להבעה עצמית במצב של לחץ ואי שקט לפעול באופן יסודי ושקול. כלומר, הצורך שלנו לענות על השאלות באופן מהיר ונכון. כאשר קיים חוסר איזון בין אזורי הכתב, פעולת הכתיבה הופכת לבלתי ברורה ובלתי קריאה.


מבחינה גרפולוגית, כתיבה בגודל תקין וברור מייצגת הערכה עצמית תקינה, ביטחון עצמי ואיזון ומימוש יכולות רגשיות ושכליות, לרבות הערכות נכונות לסיטואציות חברתיות שעשויות לסייע בעת תהליך הלמידה האקדמאית. המשמעות היא שאם תשפרו את כתב ידכם, תוכלו לשפר משמעותית את הישגיכם בלימודים האקדמיים. והכל באמצעות שיטות הגרפולוגיה והגרפותרפיה.


הגרפולוגיה [גרפו – כתב, לוגיה – תורה/מדע] היא שיטת אבחון לסודות כתב היד, שהוא אמצעי להעברת מידע בין אנשים שגם נקרא: כתב המוח, ראי הנפש. המוח שלנו אחראי על פעולות שבתהליכי הגוף, ובתוך המוח נמצאות היכולות הקוגניטיביות/שכליות והיכולות הרגשיות של האדם. הדף עליו אנחנו כותבים הוא בימת החיים שלנו. אם נחבר את שני דברים אלו ביחד, נבין שכשאנו כותבים על דף, בראש ובראשונה אנו 'משליכים' את אישיותנו על גבי הנייר. זו הסיבה לכך שהיד הכותבת היא העט של המוח, וכל המתרחש בנפשו של הכותב בא לידי ביטוי באמצעות כתב היד, לרבות מרכזי חשיבה, רגשות, יכולת תנועה וגירויים שונים.


בגרפולוגיה מאבחנים, אז בגרפותרפיה מטפלים. לאחר האבחון הגרפולוגי לומד הכותב לתקן את הציורים אותם צייר, ותיקון זה מסייע בהגשמה עצמית. מומלץ מאוד לעבור טיפול גרפותרפי לשיפור כתב היד על מנת לחזק את הביטחון העצמי, הלימוד, חשיבה ותכנון לפני ביצוע, לימוד ופיתוח חשיבה אופטימית, ותרפיה של המציאות – לשנות את איכות החיים לחיים טובים וברי מימוש וחיים שלווים ללא מתחים מיותרים.

 
תהליך הכתיבה מורכב משיתוף מערכות שונות בגוף האדם: המוח נותן פקודה לשרירי היד באמצעות מערכת העצבים, היד מניעה את מכשיר הכתיבה על דף הנייר, ורק אז מתחילה פעולת הכתיבה, כשהעין מפקחת על כל תהליך הכתיבה. במהלך הכתיבה קיימים שני שחקנים ראשיים: המודע והתת מודע. כאשר האדם מתחיל לכתוב, קיימת אצלו תחושה שהוא נמצא במקום חדש, לאחר מכן הוא שוכח עצמו וממשיך את פעולת הכתיבה של מי שהוא באמת. במילים אחרות, באמצעות כתב היד ניתן לאבחן את אישיותו של הכותב. זו הסיבה לכך שכתב היד נקרא גם  'פסיכולוגיה של הכתב'.


כסטודנטים המבקשים להצליח בלימודיכם האקדמיים, קיים אצלכם צורך רב באיזון הבא לידי ביטוי באותיות כתב היד – כולל אותיות הנמצאות בחלק האמצעי של השורה. הכוונה היא לאותיות: א, ב, ג, ד, ה, ו, ז, ח, י, מ, נ, ס, ע, פ, ר, ת. אלו אותיות המקושרות לאגו – זהו ממצא שהתגלה על ידי הגרפולוג קלאגס, שטען כי החלק המרכזי של האות הוא האגו והרגש הנמצאים באותיות אלו. כאשר קיים איזון, האותיות כתובות על השורה באופן ברור [הן אינן תפוחות מדי, אינן צרות או נופלות מטה או עולות מעלה], כאשר אגו בריא ועוצמתי יאזן ויתווך וישמור על פרופורציות בין אזורי הכתב.


חלקים נוספים של האות הם: אותיות הסופר אגו – חלק העליון של האות העולה מהאמצע כלפי מעלה כמו: ט, ל, ץ, ף, ואותיות האיד – החלק התחתון של האות המייצג ארציות, חיבור לשורשים, התמדה, יציבות והעמקה. הרצון להתמיד ולהשקיע בלימודים ובמטרות שהצבנו לעצמנו מופיע באותיות המשויכות לאיד: ך, ן, ק. 


אז כיצד כתיבה נכונה תצליח לגרום לשיפור ההישגים הלימודיים שלכם? בראש ובראשונה אתם חייבים ליצור איזון בין אזורי הכתב לפי הסדר הבא:


1. אותיות אמצע בגודל של עד 3 מ'מ.


2. אותיות שעולות מן האמצע כלפי מעלה גדולות פי שניים מאותיות האמצע.


3. אותיות האיד שיורדות כלפי מטה גדולות פי 1.5 מאותיות האמצע.


האופן בו אנו ממלאים את הדף יבחן את יכולות התנהלותנו בחיים כמו: תכנון, סדר וארגון, שליטה עצמית, התמדה, אופן ההתנהגות במרחב החיים ועוד. כך למשל, דף שאינו מלא וערוך ונכתב באופן רשלני חסר שיטתיות וסדר עשוי להעיד על חוסר יציבות. כאשר הדף נראה מסודר ומאורגן יעיד הדבר על: איזון נפשי, שליטה עצמית, יכולת תכנון, התמדה ועשייה.


הגרפולוגיה היא שיטת אבחון מופלאה, שבאמצעותה ניתן לדעת הרבה מעל המשוער. יחד עם זאת, יש לה כללים ברורים ומגבלות. הגרפולוגיה מיועדת לאבחונים של מצב רגשי, דפוסי התנהגות – באמצעותם ניתן לדעת מדוע חווים שוב ושוב אותם הקשיים, אופן החשיבה – קונקרטית או הגיונית, מודעות עצמית והערכה עצמית, טראומות מהעבר, יכולת יצירתית, השפעת הסביבה על החלטותיכם, היכן נמצא הקושי – תכנון, ריכוז, פתיחות ועוד, כישורים, אמינות ועוד.


אבחון גרפולוגי מקיף מתבסס על מספר ממצאים, שרק הצלבה ביניהם יוצרת תמונת אבחון מלאה. ציור בודד, חתימה או שלוש מילים בלבד אינם מהווים אבחון גרפולוגי מעמיק, אלא יכולים לומר מעט עליך. חשוב לציין כי אבחון ושיפור כתב היד הם חלק קטן מאבחון גרפולוגי מקיף ו/או טיפול גרפותרפי, וחשוב מאוד שמי שיבצע אותם יהיה מומחה בעל הכשרות מקצועיות ותעודות רשמיות הנדרשות לצורך כך.
אז בהצלחה בלימודים השנה!שם מלא:
עיר:
אימייל:
טלפון:
-
לימודים אינפו בגוגל
רכבת ישראל - לוח זמנים
פסיכותרפיה הוליסטית
לימודי נדל'ן - קורס נדל'ן
קורס פסיכומטרי
קורס טכנאי גז
מהו מיתוג עסקי נכון, מיתוג מוצר או מיתוג חברה?
קורס מסחר באמזון
סרטי גמר
תנאי קבלה לימודי חינוך
גישור - הכשרת מגשרים
אימון אישי
הכשרת מאלפי חיות
רפואה וטרינרית משלימה
לימודים אינפו
פסיכומטרי
קוסמטיקה רפואית
לימודי מחשבים
לימודי איפור
לימודי קוסמטיקה וטיפוח
תואר בהנדסה בתל אביב
לימודי קוסמטיקה, קורס איפור
מכינה קדם אקדמית בווינגייט
לימודי הנדסה תואר B.Sc. בצפון
הכשרת מטפלים
לימודי רפואה משלימה
לימודי עיצוב אופנה
מכינה ללימודי רפואה בחו''ל
פסיכומטרי
לימודי הוראה חינוך
הכשרת מאלפי כלבים
המועצה להשכלה גבוהה
אינדקס עסקים
לימודים
אינדקס לימודים
בניית אתרים

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS