לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
חדשות לימודים
מכללות
מה ללמוד
הטבות לגולשי האתר
יעוץ והכוונה
מסלולי לימודים
ספרים
תחומים מובילים
תרגום ועריכה
אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בעמ
אגודת הסטודנטים
השכלה הגבוהה: הודעה משותפת - עדכונים לסטודנטים בצל משבר הקורונה
איך לבחור קורס פסיכומטרי ולעבור בהצלחה את הבחינה הפסיכומטרית
המועצה להשכלה גבוהה בחרה מנכ'ל חדש - מיכל נוימן
האם מבחן פסיכומטרי הוא מבחן גורלי? עד כמה מפחיד לגשת לבחינה הפסיכומטרית
לומדים ותורמים - מעל 45,000 סטודנטים נרשמו בשנה הנוכחית לפרויקט פר'ח
האם יש לך מזל?... ואיך לומדים להביא את המזל אלינו...
לומדים - איך להצליח בשיווק דיגיטלי
איך למלא את הקופה שלך ? ... את זה לא לומדים באוניברסיטה או מכללה...
בחר קטגורית לימודים בחר תחום לימודים בקטגוריה בחר איזור

לימודים בישראל - כ-6,000 מורות, מורים וגננות בחינוך המיוחד קיבלו אייפדים

קרן אתנה, ארגון ללא כוונת רווח הפועל להעצמת מורים בישראל, הודיעה כי הגיעה לציון דרך של 20,000 מורות, מורים וגננות, שקיבלו מחשבים ניידים מסוגים שונים: לאפטופים, טאבלטים ואייפדים, על פי התכניות השונות של קרן אתנה. כל מורה קיבל/ה גם 120 שעות של לימודים והדרכה. המורות, המורים והגננות מלמדים בלמעלה מ-1,600 בתי ספר וגני ילדים ב-137 רשויות מקומיות.חמש התכניות של קרן אתנה כוללות את 'מחשב נייד לכל מורה' [הושקה ב-2007], 'מחשב נייד לכל גננת' [הושקה ב-2012], 'טאבלט לכל מורה למדעים וטכנולוגיה' [הושקה ב-2014], 'אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד' [הושקה ב-2015] ו'מחשב נייד לכל מורה לאנגלית' [הושקה ב-2018].


הפעילות הייחודית של קרן אתנה מעוררת עניין רב גם בחו'ל, ותכניותיה מוצגות בכנסים בינלאומיים בתחום החינוך. לאחרונה, קרן אתנה קיבלה מעמד של יועץ מיוחד למועצה הכלכלית-חברתית של האו'ם [ECOSOC]. בנוסף, אורי בן ארי, נשיא הקרן ומייסדה, הוזמן כמרצה אורח במספר כנסים בינלאומיים, כולל כנסים של אונסק'ו.

הגישה של אתנה היא להביא את המורות והמורים לעולם הדיגיטלי שבו נמצאים תלמידיהם. הקרן מאמינה כי המחשב וההדרכה הנלווית יסייעו למורים להתמודד עם מהפכת המידע ולהפוך לחונכים [מנטורים] המוערכים מאד על ידי תלמידיהם.

'לאפטופים, אייפדים וטאבלטים הם משאב קריטי המעלה את הרמה המקצועית והחינוכית של המורים והתלמידים כאחד' אומר בן ארי. 'אנו רואים בבירור את ההשפעה של השימוש במחשב על איכות ההוראה והלמידה בכיתות המשתתפות בתכניות של אתנה. המחשבים הניידים עוזרים לשפר את ההוראה ואת חוויית הלמידה, ובמקביל לחזק את מעמדם של המורים'.


בשנתיים האחרונות מתמקדת קרן אתנה בביצוע התכנית 'אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד' ועד היום קיבלו אייפדים כבר כ-6,000 מורות, מורים וגננות לחינוך מיוחד. האייפד מאפשר למורים ולתלמידים בחינוך המיוחד לעסוק בלמידה משמעותית ומתגמלת, שכן המורים יכולים להכין תכניות לימודים מיוחדות לכל תלמיד. הגישה לאייפד היא מיידית ואינטואיטיבית, מה שמוביל להנאה ומוטיבציה משופרת. בנוסף, התלמידים מקבלים את היכולת להציג מיומנויות חשיבה והבנה ברמה גבוהה.

התכנית מאפשרת לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים לתקשר בצורה יעילה יותר עם המורים, החברים, המשפחות והקהילות שלהם, ומסייעת להם להשתלב טוב יותר בחברה. ילדים שקודם לכן התקשו לתקשר עם בני משפחה ומורים יכולים כעת להביע את רגשותיהם ורצונותיהם באמצעות האייפד.


שיפור משמעותי בכישורים מוטוריים ותיאום עין-יד הובחן בקרב תלמידים המשתמשים באייפד. התלמידים יכולים להשלים את כל המשימות שעמן התקשו להתמודד בעבר. האייפד והאפליקציות המיוחדות מאפשרים לתלמידים עם מוגבלות פיזית להתמודד טוב יותר עם קשייהם.


אודות קרן אתנה
קרן אתנה הוקמה בשנת 2006 כארגון ללא כוונת רווח במטרה להעצים את המורים בישראל ולהעניק להם כלים להעצמה אישית, תוך קידום מעמדם. הקרן הוקמה על ידי מספר אנשי עסקים בראשותו של אורי בן-ארי [מנכ'ל יו.בי.איי ונצ'רס ולשעבר סגן נשיא בכיר בחברת נס טכנולוגיות].


תכנית הליבה של הקרן היא תכנית 'מחשב נייד לכל מורה', שהושקה ב-2007. התכנית הוקמה תחת חסות משרד ראש הממשלה. תכניותיה הנוספות של הקרן הן 'מחשב נייד לכל גננת' [הושקה ב-2012], 'טאבלט לכל מורה למדעים' [הושקה ב-2014], 'אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד' [הושקה ב-2015] ו'מחשב נייד לכל מורה לאנגלית' [הושקה ב-2018] כל התכניות מתבצעות בשותפות הדוקה עם הסתדרות המורים, משרד החינוך, בנק מסד ותורמים שונים כגון הקרן המשפחתית ע'ש תד אריסון, קרן משפחת סילבן אדמס ורבים אחרים. 


במסגרת התכניות מחלקת קרן אתנה, ביחד עם הסתדרות המורים ובנק מסד, מחשבים [על פי התכניות השונות] למורות, למורים ולגננות, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה פרונטלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. ההדרכה נעשית ע'י מדריכי משרד החינוך. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בתכנית, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.


תכניותיה של קרן אתנה הפכו לסיפור הצלחה וכיום נהנים בזכותן כבר מעל ל – 20,000 מורות, מורים וגננות  ב-1,652 בתי ספר וגני ילדים ב -137 רשויות מקומיות ברחבי הארץ, ומעל 400,000 תלמידים מהשיפור ברמת הלימודים. ערים ומועצות אזוריות נוספות ממתינות לתרומות כדי להכניס את התכנית לבתי הספר שלהן ולהעצים את המורים.


קרן אתנה שמה לה למטרה כי כל מורה וגננת במדינת ישראל יצוידו במחשב [על פי תכניות הקרן], בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות לכל מורה אשר יקנו להם כלים להעצמתם כמורות ומורים  מתקדמים, מתוקשבים ובעלי כלים מקצועיים להתמודד עם מהפכת המידע ועם השינויים בתפקיד המורה מ'מקור ידע' ל'מנטור'.שם מלא:
עיר:
אימייל:
טלפון:
-
לימודים אינפו בגוגל
רכבת ישראל - לוח זמנים
פסיכותרפיה הוליסטית
לימודי נדל'ן - קורס נדל'ן
קורס פסיכומטרי
קורס טכנאי גז
מהו מיתוג עסקי נכון, מיתוג מוצר או מיתוג חברה?
קורס מסחר באמזון
סרטי גמר
תנאי קבלה לימודי חינוך
גישור - הכשרת מגשרים
אימון אישי
הכשרת מאלפי חיות
רפואה וטרינרית משלימה
לימודים אינפו
פסיכומטרי
קוסמטיקה רפואית
לימודי מחשבים
לימודי איפור
לימודי קוסמטיקה וטיפוח
תואר בהנדסה בתל אביב
לימודי קוסמטיקה, קורס איפור
מכינה קדם אקדמית בווינגייט
לימודי הנדסה תואר B.Sc. בצפון
הכשרת מטפלים
לימודי רפואה משלימה
לימודי עיצוב אופנה
מכינה ללימודי רפואה בחו''ל
פסיכומטרי
לימודי הוראה חינוך
הכשרת מאלפי כלבים
המועצה להשכלה גבוהה
אינדקס עסקים
לימודים
אינדקס לימודים
בניית אתרים

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS