לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
חדשות לימודים
מכללות
מה ללמוד
הטבות לגולשי האתר
יעוץ והכוונה
מסלולי לימודים
ספרים
תחומים מובילים
תרגום ועריכה
אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בעמ
אגודת הסטודנטים
האם קניית סמינריון יכולה לסייע בהכנת העבודה?
תוצאות מחקר במכללת צפת - על הקשר בין הגיל לתפקוד אישי במשבר הקורונה
לימודים בימות קורונה - אפשר גם אחרת
מכללת SCE - מסלול לימודים חדש לתואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des
קורס טיס אזרחי - הצעד הראשון לקריירה כטייסים
מבחן ה-GMAT - כל מה שצריך לדעת כדי לקבל ציון גבוה
קורסי אנימציה במכללת אנימאיה
קורס אקסל – למי זה מתאים?
בחר קטגורית לימודים בחר תחום לימודים בקטגוריה בחר איזור

האם קניית סמינריון יכולה לסייע בהכנת העבודה?

העיקרון של עניין עשיית עושר שלא במשפט מבטא את הרעיון כי אין זה מן הצדק להתיר לאדם להתעשר שלא כדין על חשבון חברו וליהנות מרווחים שהושגו כתוצאה מעוולה זו או אחרת. כמו רעיון הצדק עליו מבוסס העיקרון של עשיית עושר שלא במשפט, גם עיקרון זה סובל מערפול. הרעיון הוא רעיון כללי, שנועד בבסיס לשמש כעיקרון חוקי כללי וספק אם הוא מתאים לשמש ככלל משפטי ספציפי.


עובדה זו מקובלת על דעתם של מלומדים משפטיים רבים, בינם, המלומדים דבורקין, Palmer ואף לורד Denning האגדי.  Sherwin מציינת כי השימוש בעיקרון ע'ע ככלל משפטי מגלם בחובו את הסכנה הטבועה מעמד חוקי מחייב לעיקרון כללי ובלתי מוגדר, בכך שהוא מעניק לרשות השופטת מעין 'כרטיס לבן' המאפשר לכל שופט לעצב את החוק כראות עיניו.


Sherwin מוסיפה כי מהלך כזה מותיר את החוק פרוץ לשיקוף עמדותיו האישיות של כל שופט לגבי מושג הצדק והיושר ביחסי אנוש.  חששות דומים מתגלים גם בבחינת הפסיקה הישראלית בתחום.


אולם האם ניתן ליישם את העיקרון לנושא קניית סמינריון?  מגוון רחב של רעיונות, ידע וסודות מסחריים זוכים להגנה חוקית משמעותית, מעבר למתקבל מן החקיקה הנוגעת לקניין רוחני.


הגנה זו נובעת מן הזכות הקניינית שיש ליוצרי המידע במידע. רעיונות, ידע וסודות מסחריים ראויים להיקרא 'מעין קניין' וזכאים מתוקף כך להגנה. על פי אותה תפיסה, עבודת סמינריון שנכתבה על ידי סטודנט במהלך לימודיו היא בבחינת הקניין הרוחני של אותו סטודנט. ומכאן שזכותו להתיר לאחרים להשתמש באותו סמינריון, שהוא פרי העבודה המקורית שלו. כלומר, קניית עבודות  סמינריוניות , באישורו של הכותב, אינה עוולה אלא היא במסגרת זכותו הטבעית של הכותב להרוויח מפירות עבודתו.


גם מבחינת הרוכש, קניית סמינריון היא חוקית לחלוטין. יתרה מכך, שקניית סמינריון מהווה צעד ראשון לכתיבת סמינריון מקורי של אותו סטודנט, שיוכל, בהמשך, גם הוא לפרסם את הסמינריון שכתב באתר וליהנות בעצמו מפירות המכירה. זאת, בתנאי שהשימוש שעשה בקניית הסמינריון הוא בגדר המותר.


ובכך טמון המכשול האמיתי. קניית סמינריון היא אמצעי נוח ויעיל מאד להתחיל בכתיבת העבודה. הסמינריון הכתוב מארגן את המידע בתחום בצורה לוגית, מעובדת מראש ונוחה לקריאה. קניית סמינריון יכולה לשמש כשלב ראשוני במחקר לכתיבת הסמינריון, לתת לסטודנט הבנה ראשונית של הנושא עליו הוא עומד לכתוב, כיוונים לחשיבה ורשימה של מקורות ראשוניים בהם יוכל להשתמש כבסיס לכתיבה העצמאית. עם זאת, להגיש את הסמינריון הקנוי כעבודה מקורית, הוא מהלך שאינו חוקי, וכרוך בסיכון גדול. חשוב לדעת כי מרבית המוסדות האקדמאיים מפעילים תוכנות שבודקות את המקוריות של טקסטים המוגשים להן. כך שכל טקסט שהועתק מטקסט שהוגש בעבר, לאחד מן המוסדות האקדמאיים, יזוהה ככזה ויוביל לפסילת העבודה המועתקת. חשוב לעשות שימוש מושכל בכלי של קניית סמינריון, ולהשתמש בעבודה הקנויה ככלי עזר בלבד.


כמובן, לא צריך לציין כי המקום המומלץ לקניית סמינריון, הוא אתר סמרטר. באתר תמצאו מגוון רחב של עבודות איכותיות שנבדקו על ידי צוות אקדמאי מקצועי ורב ניסיון. כך תדעו שתזכו לתמורה מלאה לכספכם.
.


שם מלא:
עיר:
אימייל:
טלפון:
-
לימודים אינפו בגוגל
רכבת ישראל - לוח זמנים
פסיכותרפיה הוליסטית
לימודי נדל'ן - קורס נדל'ן
קורס פסיכומטרי
קורס טכנאי גז
מהו מיתוג עסקי נכון, מיתוג מוצר או מיתוג חברה?
קורס מסחר באמזון
סרטי גמר
תנאי קבלה לימודי חינוך
גישור - הכשרת מגשרים
אימון אישי
הכשרת מאלפי חיות
רפואה וטרינרית משלימה
לימודים אינפו
פסיכומטרי
קוסמטיקה רפואית
לימודי מחשבים
לימודי איפור
לימודי קוסמטיקה וטיפוח
תואר בהנדסה בתל אביב
לימודי קוסמטיקה, קורס איפור
מכינה קדם אקדמית בווינגייט
לימודי הנדסה תואר B.Sc. בצפון
הכשרת מטפלים
לימודי רפואה משלימה
לימודי עיצוב אופנה
מכינה ללימודי רפואה בחו''ל
פסיכומטרי
לימודי הוראה חינוך
הכשרת מאלפי כלבים
המועצה להשכלה גבוהה
אינדקס עסקים
לימודים
אינדקס לימודים
בניית אתרים

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS