לימודים אינפו לימודים אינפו
פורטל לימודים מס' 1 בישראל
www.limudim-info.co.il
מכללות | קורסים
התקשרו עכשיו למידע לימודים 03-921-3193
מידע לימודים טלפוני - מענה אנושי
לימודים  |  כתבות
מכללת אוהלו לימודי חוץ
תואר אקדמי ראשון B.ed ותעודת הוראה
היחידה להכשרת מורות לחינוך הממ'ד
היחידה להוראת המדעים והסביבה
הסבת אקדמאים להוראה
בית הספר ללימודי המשך והשתלמויות
מכינה קדם - אקדמית
בית הספר להכשרת מדריכים בספורט
הכשרת מורים לגיל הרך
הכשרת מורים לבית ספר יסודי
הכשרת מורים לחינוך מיוחד [גילאי 6 -21]
תואר ראשון בחינוך גופני
תואר שני .M.Ed בארגון וניהול מערכות חינוך

מכללת אוהלו


לפני שנדבר על תואר ה- B.ed עם תעודת ההוראה בשלושה ימי לימוד בלבד ונתאר את תנאי הלימוד הנוחים והנעימים, עוד לפני שנראה לכם את המעונות החדשים שנבנו ונדבר על רמת ההוראה הגבוהה והאישית, אפילו לפני שנפרוס את כל המלגות שאנו מציעים כמו מימון שכ'ל מלא לשנה ראשונה, מלגות למצטיינים ועוד ובטרם נגענו בהווי החברתי המגוון והתוסס, האווירה של רמת הגולן, הנוף המרהיב והמדשאות רחבות הידיים, נתחיל בסיבה האולטימטיבית לבחור במכללת אוהלו:
מס' 1 בהשמה - מספיק אטרקטיבי בשבילך?
המכללה לחינוך,לתיירות ולספורט אוהלו ע'ש ברל כצנלסון, הוקמה ב- 1964, לחוף הכנרת, כמדרשה למורי כפר, ע'י משרד החינוך, אנשי עמק הירדן והמרכז לחינוך ולתרבות בהסתדרות

ו

משנת הלימודים תשנ'ח הועתקה המכללה אל קצרין, בירת הגולן. עם השנים השתנה מבנה המכללה ממסלול חד-שנתי למסלול ארבע שנתי והוקמו מסלולים חדשים: המסלול להכשרת מורים להוראת החינוך הגופני, המסלול להכשרת מורים להוראת התיירות והמלונאות לחטיבה העליונה של ביה'ס התיכון, מסלול הוראה לחטיבת ביניים, התמחות להוראה משלבת בחינוך המיוחד, לימודי תואר ראשון בוגר הוראה ועוד.
קצרין, עיר טובלת בירק ומוקפת שמורות טבע, מקיימת חיי קהילה, תרבות ומסחר עשירים תוך שמירה על ייחוד כפרי. מיקומה הגיאוגרפי בין כנרת לחרמון, מבליט את יופייה האורבני של העיר במרכזו של חבל הגולן. קצרין נודעת באיכות החיים וברמת השירותים שהיא מציעה לתושביה. בקצרין - בית ספר תיכון אזורי, בית ספר יסודי ממלכתי, בית ספר יסודי-ממלכתי דתי ומספר רב של גני ילדים, לנוחיות התמחותם של פרחי ההוראה. לפני כשלוש שנים הושלם הקמפוס החדשני והמודרני של המכללה ובו כיתות לימוד מרווחות, מעבדות, חדרי מחשבים, מרכז פדגוגי, ומגרש אתלטיקה קלה תיקני. בימים אלה נשלמת בנייתה של הספריה באזור הקמפוס. כפר הסטודנטים ממוקם בסמוך לקמפוס, בו מעונות בעלות מסובסדת.
פעולות חברה ותרבות
לחיים בקמפוס ייחוד משלהם והם משלבים פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי. האירועים הם יוזמה משותפת של המכללה והסטודנטים הלומדים בה. הכנת הטקסים והאירועים הינה חלק מתכנית הלימודים, התורמת לעיצוב ולטיפוח תפיסת עולם חינוכית ותרבותית המכשירה ליוזמה ומקצועיות בתחום זה.
מטרת הלימודים
הכשרת עובדי הוראה אקדמאים, המחויבים לחינוך בישראל. זאת התשתית שעליה נבנות כל הרפורמות שאותן מתכננים משרד החינוך, הארגונים החברתיים וארגוני המורים. הצלחת המערכת החינוכית מותנית ביכולת של המורה שמנחה את התלמידים בהתאם לידע האקדמי שרכש ובהתאם לשיטות ההנחיה וההוראה שבהם התאמן ובהן הוכשר. מטרת ההכשרה היא להביא לכיתה מורה אקדמאי, מיומן במגוון שיטות הוראה, משלב היבטים ייחודיים של תרומה לחברה לקהילה עם ידע והכרת מיטב הציוד הקיים במערכת ההוראה. מטרתנו היא להכשיר איש חינוך שרכש יכולת למידה עצמית, שימשיך ויתפתח בתחומי הדעת, במשך הקריירה המקצועית.
תנאי קבלה
שלושה תנאי סף אלה חייבים להתקיים בבואנו לשקול קבלה של מועמד:
1. זכאות לתעודת בגרות בציון 85 לפחות ו/או בוגרי מכינה קדם אקדמית ומכינה ייעודית ללימודי הוראה. .
2. ציון פסיכומטרי בשפה העברית בציון 475 לפחות.
3. ציון משולב בין הפסיכומטרי וממוצע הבגרות המשוקלל מינימום 525 [הנוסחה לחישוב הציון המשולב היא:
[ממוצע בגרות משוקלל X 7.26 – 116.8] + פסיכומטרי לחלק ל-2
מועמדים בעלי בגרות ופסיכומטרי שאינם בשפה העברית:
1. מועמדים בעלי תעודת בגרות שאיננה בשפה העברית חייבים להיות בעלי ציון 80 לפחות, ב -5 יח'ל בהבעה עברית ובנוסף בציון 125 במבחן יע'ל.
2. מועמדים בעלי ציון 475 פסיכומטרי ומעלה, שנבחנו בשפה שאיננה עברית, חייבים בעמידה במבחן יע'ל בציון מינימום 125.
תנאי קבלה מיוחדים:
1. מועמדים לכל מסלולי הלימוד נדרשים לעבור ריאיון קבלה מסלולי.
2. מועמדים בעלי תעודת בגרות בממוצע 92 ומעלה יוכלו להתקבל ללא מבחן פסיכומטרי למסלולים הבאים: מסלול הגן ומסלול בית הספר היסודי.
3. מועמדים ללימודי חינוך גופני וספורט נדרשים לעבור בנוסף לריאיון הקבלה גם מבחנים מעשיים ובדיקת מאמץ [בדיקת ארגומטריה] על ידי מעבדה וכן מבחן פסיכומטרי. ציון המבחן המעשי יתווסף לציון המשולב הסופי.
4. מועמדים מעל גיל 30, חסרי תעודת בגרות מחויבים במכינת 30+.
5. מועמדים הפטורים מפסיכומטרי נדרשים להיבחן במבחן אמיר'ם או אמי'ר לקביעת רמת האנגלית ושיבוץ בקורס המתאים.
תנאי מקדים להתחלת הלימודים: המועמדים שעמדו בתנאי הקבלה ונרשמו ללימודים נדרשים להמציא אישור רפואי למכללה בטרם מתחילים את שנת הלימודים.


 

מלא/י את פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

מידע לימודים
תחומי לימודים
מסלולי לימודים
קורסים נוספים
ייעוץ לימודים
פרסום באתר
כל הזכויות שמורות © 2003 לימודים אינפו / אינפו ערוצי מדיה ותקשורת בע"מ        תנאי שימוש      כתוב לנו      RSS